benim bir sorum olacak (cmyk hakkında)

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - benim bir sorum olacak (cmyk hakkında) Sponsorlu Bağlantılar soruma gelince basımda cmyk kullanılıyorumus sanırım bense rgb olarak hazırladım tasarımı bu renkleri dağıtırmı mesela üst resimdeki ürünlerin efektleri dağılırmı siyah ekranda pek belli olmaz resimler yoksa... bilgi ...

slayersdu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

slayersdu

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 10-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

benim bir sorum olacak (cmyk hakkında)benim bir sorum olacak (cmyk hakkında)

benim bir sorum olacak (cmyk hakkında)benim bir sorum olacak (cmyk hakkında)

soruma gelince basımda cmyk kullanılıyorumus sanırım bense rgb olarak hazırladım tasarımı bu renkleri dağıtırmı mesela üst resimdeki ürünlerin efektleri dağılırmı siyah ekranda pek belli olmaz resimler yoksa... bilgi verirmisiniz kolay gelsin teşk.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

elkor84 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elkor84

Grafiker / Ankara

Alt 10-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hayır renkleri cmyk yaptığınızda renkler ve efktlerde bir dağılma olmaz.sadece baskıya uygun hale getirmiş olursunuz.yapmanız gereken çalışmanızı freehand,corel gibi vektörel bir programda hazırladıysanız kullandığınız görselleri photoshopta açıp cmyk yaparak kaydetmek.ve dökümanda yeniden yerlerine koymak.eğer çalışmanızı tamamen photoshopta hazırladıysanız yine image menüsünden cmyk yapabilirsiniz.sadece görselleri cmyk yaptığınızda tonlarda biraz değişme olacaktır.bunu da yine image bölümünden ayarlayabilirsiniz.kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
burhandmr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burhandmr

Grafiker / İstanbul

Alt 10-10-2008 #3
cmyk yaptığınızda problem olmas photoshopta çalistiysaniz 300 dpi calıstınız umarım
Bu mesajdan alıntı yap
slayersdu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

slayersdu

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 10-10-2008 #4
evet calısmalarım 300 dpi ve photoshopta calıstım baskıya psd dosyalarını istedi matbaa cmyk ya cevirdim pek bişi değişmedi yardımlarınız icin teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
tomo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tomo

Sanat Yn. / Ankara

Alt 19-11-2009 #5
Grafikerim diyen arkadaş bir kere baskı tekniklerini bilmen gerekir. RGB CMYK'ya dönüştüğü zaman resimler ve zemin renkler istir istemez kayba uğrar, bu da baskıya yansır.
Bu mesajdan alıntı yap
serdar80buz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serdar80buz

Grafiker / Adana

Alt 19-11-2009 #6
tomo'ya katılıyorum. bir renkayrımcı olarak böyle konulara dikkat etmenizi öneririm. Renklerde efektler de değişir. Hele işi basacak olan matbaa amatör, tekrenkli bir makinada basılıyorsa çamur gibi bi baskı elde edersiniz. İşleriniz baskı aşamasından önce renkayrıma gider (Yani bana gelir) özden kaçmazsa zaten CMYK ya çevrilir ama gözden kaçarsa sonuç Photoshota resmi CMYK yapınca gördüğünüz gibi çıkmaz. neyse uzun konu. Ayrıca siyzh zemin tavsiye etmem büyük ihtimalle o da RGBdir.
Bu mesajdan alıntı yap
cnn_hrn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cnn_hrn(26)

Öğrenci (Grafik) / Konya

Alt 20-11-2009 #7
benim bi sorum olacak, photoshopta cmyk ya cevirdiğim resimler freehande attığımda renkleri ben ayarladığımdan başka herşeye benziyor. bunu nasıl hallederim,
Bu mesajdan alıntı yap
postaki isimli Üye şimdilik offline konumundadır

postaki(38)

Hiç Biri / İzmir

Alt 20-11-2009 #8
benim bi sorum olacak, photoshopta cmyk ya cevirdiğim resimler freehande attığımda renkleri ben ayarladığımdan başka herşeye benziyor. bunu nasıl hallederim,
Photoshop ta ne ayarladıysan o doğru olandır eğerki monitörün ve kalibre edilmişse tabii. Vektörel programlarda gördüğün tonlar gerçek tonlar değildir.
Eğer photoshop dökümanını .tiff uzantılı linklersen daha yakın tonlar görebilirsin ancak vektörel programdaki çalışma hızını yavaşlatır.
Bu mesajdan alıntı yap
halilkayrak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

halilkayrak(32)

Hiç Biri / İstanbul

Freehand Renk Ayarı

Alt 20-11-2009 #9

Edit/Preferences TIKLA , Açılan Sekmede DEFAULTS' a Tıkla, En yakın renkleri görüceksin..
Bu mesajdan alıntı yap
Nazy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-11-2009 #10
Üst Menüden Edit>Preferences ı Seçip Açılna Penceredeki Colors Ayarlarını
Aşağıdaki Resimde Gösterildiği Gibi Yapın.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
benim, bir, cmyk, hakkında, olacak, sorum