Benim ekranımda hazırladığım 1680x1050

After Effects - Benim ekranımda hazırladığım 1680x1050 Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar bu konuyla ilgili olmasa da, video işiyle haşır neşir arkadaşların bana yardımcı olabileceğini umuyorum. (Daha alakalı bir konu bulamadım o yüzden yönetimden özür dilerim) Ben Camtasia programıyla, ...

studyokan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

studyokan

Hiç Biri / İstanbul

Alt 02-12-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar bu konuyla ilgili olmasa da, video işiyle haşır neşir arkadaşların bana yardımcı olabileceğini umuyorum. (Daha alakalı bir konu bulamadım o yüzden yönetimden özür dilerim)
Ben Camtasia programıyla, mesleğimle alakalı bir programın eğitimini hazırladım.
Samsung marka geniş ekran monitor kullanıyorum. Bunun başıma dert olacağını bilmezdim. Ekran çözünürlüğüm 1680x1050 şu anda. Fakat takdir ederseniz insanlar daha ufak veya daha kareye yakın çözünürlüklü ekranlar kullanıyor.
Şu an yaptığım denemelere göre HD 1280x720 çözünürlükte video izlenebilir durumda. Sizden istediğim iki yardım var:

1. Her kullanıcının (Benim ekranımda hazırladığım 1680x1050) kendi bilgisayarında daha kaliteli izleyebileceği bir format ne olabilir?

2. Bu konuyla ilgili siteden bir webmaster a yaptırmayı düşündüğüm arkadaşın websitesine koyacağı videonun formatı ve ölçüleri ne olmalıdır? (Websiteden rahatlıkla izlenebilecek)

Bilgisi olan arkadaşlar esirgemesin lütfen. Aşağıda msn adresimi yazacağım izninizle. İlgilenen yardımsever arkadaşlara 1 video örneğini gönderebilirim test etmeleri açısından.

Saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

gorselsanat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gorselsanat(33)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 04-12-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Benim tavsiyem uncompress (sıkıştırmadan) avi çıktısı alıp flv ye default değerleri ile çevirmeniz. ama ayar vs ile uğraşmayayım diyorsanız, bir video sitesine HQ seçeneği ile yükleyin, sonra onu embed edin. ya da indirin yüklediğinizi, kendi sitenize yükleyin. tavsiyem vimeo'dur.
Bu mesajdan alıntı yap
muhammed008 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muhammed008

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 12-12-2010 #3
@gorselsanat tebrikler daha güzel açıklanamazdı.
Bu mesajdan alıntı yap
studyokan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

studyokan

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-02-2011 #4
Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
firex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firex

Arı Üye

Eğitimci / İstanbul

Alt 17-02-2011 #5
arkadaşım çok basit , bir converter yükle flv olarak kaydet veya istediğin format ve boyutta
Bu mesajdan alıntı yap