Benim gibi karalkalemle uğraşan arkadaşlara ne önerirsiniz

Karakalem - Benim gibi karalkalemle uğraşan arkadaşlara ne önerirsiniz ...

mc_bakteri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mc_bakteri

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 14-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Meraba Arkadaşlar sizden; benim gibi güzel sanatlar fakültesi için karakalemle boğuşan arkadaşlara yol göstermenizi rica ediyorum Benim gibi karalkalemle uğraşan arkadaşlara ne önerirsiniz Yani işimize yarayacağını düşündüğünüz her ne olursa olsun lütfen paylaşın.. (çizimde en çok neye önem vermeli,sınava nasıl hazırlanmalı vs...) Eminim sizlerde bu yoldan geçtiniz ve benim gibi yeni arkadaşlardan daha çok tecrübeniz var.Bizi bunlardan mahrum etmeyin Benim gibi karalkalemle uğraşan arkadaşlara ne önerirsiniz Sizin vereceğiniz taktiklere ihtiyacımız var en azından ben öyle düşünüyorum Benim gibi karalkalemle uğraşan arkadaşlara ne önerirsiniz Sonuçta meslektaş sayılırız :angel: Benim gibi karalkalemle uğraşan arkadaşlara ne önerirsiniz
..::Şimdiden Teşekkür Ederim::..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sss.ibel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sss.ibel(26)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 19-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bende güzel sanatlara hazırlanıyorum ve ilk kez giricem çok heycanlıyım Benim gibi karalkalemle uğraşan arkadaşlara ne önerirsiniz
bence ilk başta 2B resim kalemiyle başlamalısın daha sonra elin ilerledikce kalemin derecesinide arttırırsın.Elin sürekli kağıtta olmalı ve devamlı bir şeyler karalamalısn tabi ölçüsünü alarakta çizim yapmalısın.böylelilkle gölgelendirmelerinde gelişecek ve taramaya geçiceksin zamanla olucak biraz garet ve emek lazımBenim gibi karalkalemle uğraşan arkadaşlara ne önerirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
piyanistalp isimli Üye şimdilik offline konumundadır

piyanistalp

Grafiker / Sivas

Alt 19-08-2009 #3
öncelikle başarılar diliyorum bende eğitim fakülteesi resim bölümü 2 sınıfa geçtim..ben ilk başladıgım günler masanın üzerine bardak, kutu, kumaş obje olarak ne bulduysam koyup sadece kenar çizgilerini çizerek olaya başladım...ilerleyen günlerde desen çizimlerine geçtim bu mesafede ortalama 1 hafta falan sürdü...boş kağıda hergün düz çizgiler yan çizgiler yamuk çizgiler atarak elimi rahatlatmaya çalıştım..desene başladıgımdada etüd etmeden yani ışık gölgeye girmeden sadece kenar çizgilerini ve ölçülendirmeye önem vererek sadece taslak halinde çizimler yaptım..daha sonra haftada bir imgesel konusu belirleyip imgesel çizimler yaptım sonra 3 günde bir ve sonra hergün...yani anlayacağın 3 öğün yemek 5 öğün resim...başarmak istiyorsan çok çalış elinden gelenin fazlasın yap çünkü rakiplerin öyle yapıyor..internet üzerinden karakalemle ilgili kitaplar var grafikerler nette seni sınava hazırlayacak bilgi mevcut eğerki göz gezdirirsen ve onları uygularsan eğitimine katkı sağlamış olursun...
hadi sen ve senin gibi sınava hazırlanan tüm arkadaşlara başarılar...hakkınızda hayırlısı olsun bu iş çabaya bakar...
Bu mesajdan alıntı yap
mc_bakteri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mc_bakteri

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 20-08-2009 #4
evet verdiğiniz bilgiler doğrultusunda hareket edicem Benim gibi karalkalemle uğraşan arkadaşlara ne önerirsiniz Teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
mügü92 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mügü92

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 25-12-2009 #5
selm çizime 2b ile başlanmaz bn grafik öğrencisiyim h ile başlamasın çok bastırmadan ilk önce kağıda oturtmalısın yapacağın işi daha sonraları 2b ye geçilirBenim gibi karalkalemle uğraşan arkadaşlara ne önerirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
atolyed3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atolyed3

Forumdan Uzaklaştırıldı

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 13-01-2010 #6
dostum eğer imkanın varsa uzman birinden yardım almanı tavsiye ederim güzel sanatlara öğrenci hazırlayan kurslara bir bak derim..çünkü böle bilmeden 1 sene 2 sene hatta 3 sene sınavlara girip girip kazanamadan çıkan çok kişi var ..zamanını kaybetme derim ...bunun dışında çizimler hakkında nasıl başlanır nasıl ölçü alınır oran orantı nedir .. kompozisyon nedir..bunlar hakkında bilgi alabilmen için sana internet bulabilceğin e-book lar var onlar yararlı olabiliyor...

ATÖLYE D3 Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu

bu siteden 6-7 tane böyle temel e booklardan bilgisayarına indirebilirsin..onun dışında örnek karakalem çalışmaları da var.. başarılar dilerim ..yolun açık olsun ...
Bu mesajdan alıntı yap
Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nur

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 13-01-2010 #7
dostum eğer imkanın varsa uzman birinden yardım almanı tavsiye ederim güzel sanatlara öğrenci hazırlayan kurslara bir bak derim..çünkü böle bilmeden 1 sene 2 sene hatta 3 sene sınavlara girip girip kazanamadan çıkan çok kişi var ..zamanını kaybetme derim ...bunun dışında çizimler hakkında nasıl başlanır nasıl ölçü alınır oran orantı nedir .. kompozisyon nedir..bunlar hakkında bilgi alabilmen için sana internet bulabilceğin e-book lar var onlar yararlı olabiliyor...

ATÖLYE D3 Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu

bu siteden 6-7 tane böyle temel e booklardan bilgisayarına indirebilirsin..onun dışında örnek karakalem çalışmaları da var.. başarılar dilerim ..yolun açık olsun ...
deminden beri sizin reklamlarınıza rastlıyorum.. ama bu sınav için illa kursa gitmek gerekmiyor!

sizin için yararlı olur umuduyla diyor başlıyorum Benim gibi karalkalemle uğraşan arkadaşlara ne önerirsiniz
ben hiçbir eğitim almadan, kursa gitmeden yetenek sınavlarına girdim, kazandım ve mezun oldum.. sınava 15 gün kala karar vererek alelacele oluşturduğum bir portfolyoyla başvurmuştum. başta bana da kursa gitmeden kazanman imkansız diyenler oldu..
sınava girdiğim gün sadece deneyim olur diye düşünüyorum ama iki okulun sınavını da kazandım.
yani demek istediğim, akademisyen hocalar ham çizgi arıyorlar.. başka bir hocanın elinde pişmiş çizgiyi düzeltmek daha zordur.. yetenek ışıltısı, azim ve sağlam bir portfolyo, kazanmak için yeterli olabilir. her zaman heryerde çizin, en az 70x50 ebatlarında çalışmalar yapın.. çizimlerinize sık sık uzaklaşarak bakın.. çizeceğiniz nesnede veya kompozisyonda önce haraketi görmeye çalışın. kaba hatlarını araştırma çizgileriyle belirleyin, detaylandırmalardan şimdilik kaçının. yakaladığınız ve doğru olduğunu düşündüğüz çizgileri, sadece doğrular diye defalarca tekrarlayıp çizimlerinizi kirletmeyin. özellikle sınavda çiziminizde doğru ve can alıcı yeri ön plana çıkarın, her yeri tonlamaya kaşkışmayın.. bırakın çiziminiz yer yer hava alsın, yer yer çizgileriniz savaşsın birbiriyle.. elinizi sakın kasmayın.. rahat olun.. ve en önemlisi çizeceğiniz kompozisyona bakanı içine çekecek bir duygu yüklemeye çalışın.. bu nasıl olacak diye soruyorsanız işte orda da yetenek devreye giriyor Benim gibi karalkalemle uğraşan arkadaşlara ne önerirsiniz bu sizin sanatçı mı, yoksa fotoçizer mi olacağınızı gösteren en önemli emare.. kolaylıklar diliyorum..
Bu mesajdan alıntı yap
asya1993 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asya1993

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 30-06-2010 #8
ben de 1 yıl desen kursuna gittim...çizgilerim oldukça kaliteli fakat imgesel yapamıyorum seneye de sınava giricem imgeseli yapabilmem için ne gibi önerilerde bulunursunuz???yardımcı olursanız çok sevincem..şimdiden teşekkürler....Benim gibi karalkalemle uğraşan arkadaşlara ne önerirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
mehmetmetin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mehmetmetin

Alt 01-07-2010 #9
İmgeseli yapabilmenin bir yolu da bol bol figür hareketleri ezberlemektir. Sürekli ezberliyeceksiniz. Sınavda da gerektiği şekilde ezberinizi konuşturacaksınız. Benim gibi karalkalemle uğraşan arkadaşlara ne önerirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
layuref isimli Üye şimdilik offline konumundadır

layuref

Alt 26-10-2010 #10
deminden beri sizin reklamlarınıza rastlıyorum.. ama bu sınav için illa kursa gitmek gerekmiyor!

sizin için yararlı olur umuduyla diyor başlıyorum Benim gibi karalkalemle uğraşan arkadaşlara ne önerirsiniz
ben hiçbir eğitim almadan, kursa gitmeden yetenek sınavlarına girdim, kazandım ve mezun oldum.. sınava 15 gün kala karar vererek alelacele oluşturduğum bir portfolyoyla başvurmuştum. başta bana da kursa gitmeden kazanman imkansız diyenler oldu..
sınava girdiğim gün sadece deneyim olur diye düşünüyorum ama iki okulun sınavını da kazandım.
yani demek istediğim, akademisyen hocalar ham çizgi arıyorlar.. başka bir hocanın elinde pişmiş çizgiyi düzeltmek daha zordur.. yetenek ışıltısı, azim ve sağlam bir portfolyo, kazanmak için yeterli olabilir. her zaman heryerde çizin, en az 70x50 ebatlarında çalışmalar yapın.. çizimlerinize sık sık uzaklaşarak bakın.. çizeceğiniz nesnede veya kompozisyonda önce haraketi görmeye çalışın. kaba hatlarını araştırma çizgileriyle belirleyin, detaylandırmalardan şimdilik kaçının. yakaladığınız ve doğru olduğunu düşündüğüz çizgileri, sadece doğrular diye defalarca tekrarlayıp çizimlerinizi kirletmeyin. özellikle sınavda çiziminizde doğru ve can alıcı yeri ön plana çıkarın, her yeri tonlamaya kaşkışmayın.. bırakın çiziminiz yer yer hava alsın, yer yer çizgileriniz savaşsın birbiriyle.. elinizi sakın kasmayın.. rahat olun.. ve en önemlisi çizeceğiniz kompozisyona bakanı içine çekecek bir duygu yüklemeye çalışın.. bu nasıl olacak diye soruyorsanız işte orda da yetenek devreye giriyor Benim gibi karalkalemle uğraşan arkadaşlara ne önerirsiniz bu sizin sanatçı mı, yoksa fotoçizer mi olacağınızı gösteren en önemli emare.. kolaylıklar diliyorum..

tüm bu yazdıklarının benim için ne kadar önemli olduğunu tahmin edemezsin gerçekten çok teşekkür ediyorum bakış açımı değiştirdin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları