Benim için çok öenmli !

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Benim için çok öenmli ! ...

Benim için çok öenmli !
hamit_kurklu58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hamit_kurklu58(37)

Hiç Biri / İstanbul

Benim için çok öenmli !

Alt 03-03-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba;
Yeni bir sektörde işe başladım kaba tabirle Metal üzerine desenleme işi.
bununla ilgili bir kaç takıldığım noktalar var, desenler çok ayrıntılı ve asimetrik desenler. bunlar arşivde çok küçük boyutlar da var(mesela 7x5 cm) benden istenen bu desenleri desenin ebadına dokunmadan çoğaltma tekniği ile çoğaltmak ve büyütmek ama dediğim gibi desenler asimetrik aşağıda görüldüğü gibi.

Not: PHOTOSHOP-COREL DRAW- FREEHAND-ILLUSTRATOR BİLDİĞİM PROGRAMLAR.

telefon ile yardım etmek isteyen arkadaşlar olursa çok memnun olurum

Benim için çok öenmli !

Benim için çok öenmli !

detayları görebilmeniz için desenleri büyülterek yükledim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tsSerra28 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tsSerra28

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 03-03-2016 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
aslında photoshop programında bu desenleri sihir çubuğu gibi birşey var yan araçlarda oradan o çubukla bu siyah yerleri tıklayıp farklı layer açıp boyarsın ve elinde desen oluşmuş olur görüntüsünde de sıkıntı çekmezsin. Biraz kabaca anlattım umarım anlatabilmişimdir ne demek istediğimi...

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
hamit_kurklu58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hamit_kurklu58(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-03-2016 #3
anlayamadım tam olarak ama biraz daha izah edeyim aşağıdaki görseller.
kopyaladığım zaman birleşim yerlerini manuel olarak doldurmaya çalıştım ama belirgin oluyo ve bütün günümü alıyo...

Benim için çok öenmli !
Bu mesajdan alıntı yap
tsSerra28 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tsSerra28

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 04-03-2016 #4
Photoshop da sihirli değneği seçeceksiniz ve o renkli yere tıklayacaksınız farklı bir sayfa açacaksınız ve renklerden pembe yada siyahı seçerek o sayfanın üstünde boyamaya dikkat edin, o sayfanın üstünde boyayacaksınız. Ve bu katmanlarda elinizde olan görseli silip yeni boyadığınız sayfayı bıracaksınız. Boya olduğu için de büyütünce pikseli bozulmayacak. En ayrıntılı bu şekilde anlatabilirim artık anlamanıza kalmış. bu dediğim işlem en fazla 5 dk sürer. Bu sihirli değnek bi nebze dekupe gibi beyazla siyahı ayırıp renkli olanı seçecektir. İyi Çalışmalar. http://herkesderse.com/wp-content/up...rilmis1gup.jpg
Bu mesajdan alıntı yap