benim Karakalem çizim çalışmalarım..

Karakalem - benim Karakalem çizim çalışmalarım.. ...

delly_sweet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

delly_sweet

Grafiker / İzmir

Alt 17-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bunlarda benım calısmalarm yorumlarınızı beklıyorum..!

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

enstantane53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 18-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tek kelime ile harika... bir öğrenci için çok başarılı çalışmalar bence..
tebrik ederim, başarılar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-02-2009 #3
tek kelime ile harika... bir öğrenci için çok başarılı çalışmalar bence..
tebrik ederim, başarılar dilerim.
harika : Yaradılışın ve imkânların üstünde nitelikleriyle insanda hayranlık uyandıran, Nitelikleriyle hayranlık uyandıran, eksiksiz, kusursuz.

tekrar düşünün bence neresi harika?
portrelerdeki anatomik bozukluklar mı çizim tekniğinde ki eksikler mi?
o balığın yuttuğu deniz kızında gözler nerede mesela?
yada elleri neden böyle?
geliştirebileceği bir yeteneği vardır belki ama asla "harika" değil
daha bir sürü eksik ve hata sayılır bu çizimlerde
öğrenci olması yada yaşının küçük olması mı bu hataları görmezden geldirip "harika" dedirtiyor?
Bu mesajdan alıntı yap
grafikerkartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikerkartal

The Legend ;)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-02-2009 #4
tebrik ederim gerçekten yeteneklisiniz özellikle ilk çalışmanızdaki hayal gücünüz ve bunu resme dönüştürmeniz çok başarılı devamını dilerim...
Bu mesajdan alıntı yap
darth_cygan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Alt 18-02-2009 #5
çalışmalarda birçok hata göze çarpıyor. eğer teker teker konu olarak açarsanız hepsinin eleştirileri yapılabilir. ama genel olarak muhtemelen değişik zamanlarda ve sürelerde çalışılmasından olsa gerek, farklı çizgiler hissetsem de, genel hatalarınız, orantı, gölgelendirme (kimilerinde hiç yok), ve belirgin hatlar (kalın çizgilerle form verilmeye çalışılmış). 1.,2., ve 8. çalışmalar diğerlerine nazaran daha öne çıkan ve nispeten başarılı çalışmalar.

iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
grafikerkartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikerkartal

The Legend ;)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-02-2009 #6
bence hataların olması çok normal arkadaşımız henüz öğrenme aşamasında bende yorumumu ona göre yaptım zaten yanlış anlaşılmasın belirtmek istedim...
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 18-02-2009 #7
1. çalışmadaki hatayı horus dile getirmiş.
3. çalışmadaki yüz hat çizgileriniz oldukça sert. Ve çizgilerin üzerinden geçtiğiniz için çizgileri öldürmüşsünüz. Tavsiyem mümkün olduğu kadr koyu görünüm vermek için çizgilerinizi öldürmeyin bunu genelinde yapmışsınız.
4. çalışmanızda elin ölçü biriminde fazlalığınız var.
7. çalışmanızda boyun ve çene yapısının estetiğinde problem mevcut.

Genelinde yüz hatlarında daha fazla ışık gölge oyununa gidilirse daha iyi sonuç alabilirsiniz. Özellikle duruş açılarına göre elmacık kemiklerinde ve çene kısmında bunu uygularsanız daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.
emeğinize sağlık
Bu mesajdan alıntı yap

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 18-02-2009 #8
harika : Yaradılışın ve imkânların üstünde nitelikleriyle insanda hayranlık uyandıran, Nitelikleriyle hayranlık uyandıran, eksiksiz, kusursuz.

tekrar düşünün bence neresi harika?
portrelerdeki anatomik bozukluklar mı çizim tekniğinde ki eksikler mi?
o balığın yuttuğu deniz kızında gözler nerede mesela?
yada elleri neden böyle?
geliştirebileceği bir yeteneği vardır belki ama asla "harika" değil
daha bir sürü eksik ve hata sayılır bu çizimlerde
öğrenci olması yada yaşının küçük olması mı bu hataları görmezden geldirip "harika" dedirtiyor?
henüz öğrenci bir insanın, gelişmekte ve yeni başlamış olduğunu düşündüğüm bi insanın bu çizimleri yapması "harika"... bu çizimleri yaşıtı olan başka kaç kişi yapabiliyordur sizce, belliki arkadaşımızda bir yetenek var. bu yeteneği ilk çizimiyle eleştirmek yerine olumlu bir yorumla desteklemek gerekir benim düşünceme göre... yeteneği olan ama yeni başlamış bir insandan kusursuz çizimler beklememiz yanlış olur, ilk çizimde hatasız çizebilen birisi varmı. insanların şevkini kırmalıyız, ezmemeliyiz.

yorumları yorumlamak bence yanlış. herkesin fikri farklı olabilir. saygı duyulması gerekir bence.
Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-02-2009 #9
bu konu defalarca konuşuldu şimdi yeniden mi dönelim aynı konulara
siz bu aşamada "harika" demeye devam edin emin olun müthiş faydalı oldunuz bu gence

şimdi sizin bu tavrınızdan yola çıkar toplumun pohpohlayan sırt sıvazlayan "yürü be koçum" tavrına atıfta bulunur eğitim sisteminin yanlışlarından dem vurur sonra yine size döner ve "yaptığınız hatayı iyi göstermeye çalışmak yerine kabul edin, harika öyle kolay kullanılabilecek bir kelime değildir ve bu arkadaşın çalışmaları harika olmanın yanından bile geçmez. eğer bir yeteneği varsa ve gelişmeye açıksa da siz bu pohpohlayan yorumlarınızla onun önüne takoz olmaktan öte gidemezsiniz" de derdim ama dediğim gibi yinemi dönelim bu konulara?
Bu mesajdan alıntı yap

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 18-02-2009 #10
bu konu defalarca konuşuldu şimdi yeniden mi dönelim aynı konulara
siz bu aşamada "harika" demeye devam edin emin olun müthiş faydalı oldunuz bu gence

şimdi sizin bu tavrınızdan yola çıkar toplumun pohpohlayan sırt sıvazlayan "yürü be koçum" tavrına atıfta bulunur eğitim sisteminin yanlışlarından dem vurur sonra yine size döner ve "yaptığınız hatayı iyi göstermeye çalışmak yerine kabul edin, harika öyle kolay kullanılabilecek bir kelime değildir ve bu arkadaşın çalışmaları harika olmanın yanından bile geçmez. eğer bir yeteneği varsa ve gelişmeye açıksa da siz bu pohpohlayan yorumlarınızla onun önüne takoz olmaktan öte gidemezsiniz" de derdim ama dediğim gibi yinemi dönelim bu konulara?
ben o dönelim dediğiniz konularınızı okudum, ne demek istediğinizi anladım.
bu hataları siz yapsanız sizi eleştirmemiz doğru olurdu, ama bir öğrenciyi bu kadar katı eleştirmek bence halen hata.
sizi tanımıyorum, işinizi vs hiçbir bilgim yok. ama şunu görüyorum ki insanlarla tartışmaya girmekten zevk alan bir karakteriniz var sanırım. dünya sadece sizin doğrularınız üzerine kurulu değil, demokratik olun, saygı duyun. gayet sakince yorum hakkıma saygı duyulmasını istiyorum. site üzerindeki konumunuzu da bilmiyorum, çok güzel çizimler yapıyorsunuz, gördüm. fakat iyi çizim yapıyor olmanız benim yorumumu eleştirme hakkını size vermez. insanların düşüncelerine saygı duyabilmek becerisini kazanmak bu kadar da zor olmalı. [nokta]
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları