Benimde bikaç sorum olcaktı.

Kantin - Benimde bikaç sorum olcaktı. ...

h3ll_torment isimli Üye şimdilik offline konumundadır

h3ll_torment

Grafiker / Bitlis

Alt 08-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

S.a Arkadaşlar Bizim Burası Fazla Gelişmediği İçin Bikaç Lise Tek Var Bende Düz Lise Okuyorum ve Grafiker Olmak İstiyorum ne yapmam gerekiyo Eşit Ağırlık (TM) Okuyorum Bi Yardımcı olursanız Sevinirim.

SELAMETLe..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

muratiff isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratiff

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 08-09-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Üniversiteler grafik tasarım bölümlerine ÖSS sözel 1-2 puanlarına göre öğrenci alıyor. Devlet üniversiteleri puanlarınız hariç yetenek sınavını koşul tutuyor ve daha önce yaptığınız çalışmalarında referans gösterilmesi önemli. Özel üniversiteler herhangi bir bölümden 145 puan ve üzeri ile yetenek sınavı ile öğrenci alıyor. Eğer üniversiteyi bekliyemem hemen öğrenmek istiyorum diyorsan, bir çok grafik tasarım kursları var. Ben üniversiteye girmeden önce grafik tasarım kursu almıştım 3 ay, çok faydası oldu.
Bunların dışında photoshop programını kurup internet üzerindeki ücretsiz dersleri takip ederekte bir fikir edinebilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

h3ll_torment

Grafiker / Bitlis

Alt 08-09-2008 #3
Yani Sözel Bölüm Okumam Gerekiyo Demi ?
Bu mesajdan alıntı yap

muratiff

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 08-09-2008 #4
Devlet üniversitesi okuyacaksan evet.
Bu mesajdan alıntı yap

h3ll_torment

Grafiker / Bitlis

Alt 08-09-2008 #5
Teşekkürler Bilgilendirdiğin için Peki bölüm Değiştirmeyiğ TM Okursam ne olur ?
Bu mesajdan alıntı yap

muratiff

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 08-09-2008 #6
Mesela Bölümün Eşit Ağırlıklı,
Eşit Ağırlık 1-2 yi çözdün
Sözel 1-2 yi çözdün,
Gideceğin üniversite grafik tasarım bölümüne Sözel den öğrenci alıyor ise, sen eşit ağırlıklı öğrencisi olduğun için ÖSYM belli oranda puan kırar.
280 puan almışsan eşit ağırlıklı 2 den, başka bir bölüm seçtiğin için 261 puana düşer, tam kesin bilmiyorum yüzdesini. Sadece örnek veriyorum. Okuduğun bölümü haricinde başka bir bölümü seçersen ÖSYM puan kırar.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
benimde, bikac, grafik lise, grafiker, grafikerlik, olcaktı, sorum