Bergama Belediyesi Logo Yarışması

Yarışma Organizasyonları - Bergama Belediyesi Logo Yarışması Sponsorlu Bağlantılar Bergama Belediyesi Logo Yarışması Bergama Belediyesi Kurumsal Logosunu Arıyor Ödüller: Birincilik Ödülü: 5000 TL İkincilik Ödülü: 3000 TL Üçüncülük Ödülü: 2000 TL Dördüncülük Ödülü: 1000 TL Beşincilik Ödülü: ...

VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 21-12-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bergama Belediyesi Kurumsal Logosunu Arıyor

Ödüller:
Birincilik Ödülü: 5000 TL
İkincilik Ödülü: 3000 TL
Üçüncülük Ödülü: 2000 TL
Dördüncülük Ödülü: 1000 TL
Beşincilik Ödülü: 1000 TL

Yarışma Takvimi:
Başvuru: 02 – 20 Ocak 2012
Değerlendirme: 25 Ocak 2012
İlk Beş Logonun Açıklanması: 31 Ocak 2012
Halk Oylaması: 07 – 24 Şubat 2012
Sonuçların Açıklanması: 29 Şubat 2012

İletişim Bilgileri:
Bergama Belediyesi
Proje Ofisi: 0232 632 80 05 / 290
E-posta:
www.bergama.bel.tr

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

YuBayer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

YuBayer

Hiç Biri / Bursa

Alt 31-12-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bilgi ve paylaşım için çok teşekkürler. Bergama Zeus Sunağını Berlin'de birçok defa ziyaret etmiştim. Bergama'ya olan ilgim o zamanlarda başladı, sonra siyanürlü altın çıkarılmasına takdire şayan bir şekilde direnen, elleri nasırlı, alın çizgileri güneşten derinleşmiş Bergamalı'ların destanı...Sayenizde bu yarışmadan haberim oldu. Katılma kararı aldım. Tüm katılımcı arkadaşlara bol şanslar, şimdiden emeklerine, yüreklerine sağlık..Hayırlısı ne ise o olsun. Sevgilerimle..Tüm grafikerler.net ailesine iyi yıllar dilerim.

Bergama Belediyesi Logo Yarışmasında 1104 eserden ilk 5'e giren belirlendiğine göre
yarışmaya katıldığım tasarımı paylaşmamda sorun kalmamıştır. İlk 5'e girersem ki 19 Mart 2012 Pazartesi günü açıklanacak, Volkan TEKİN hazır ol yemeğe gidiyoruz Bergama Belediyesi Logo Yarışması
Bu mesajdan alıntı yap
Adobeci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Adobeci

Eğitimci / Bursa

Alt 15-03-2012 #3
valla kardeş kusura bakma ama ilk beşe gireceğini sanmıyorum. öncelikle sadelik arıyorlar. çok karmaşık ve temel tasarım kurallarına aykırı..
Bu mesajdan alıntı yap
Adobeci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Adobeci

Eğitimci / Bursa

Alt 15-03-2012 #4
bunlar benim yaptıklarım eğer merak eden olursa ki kendi yapmış olduğum tasarım bile olduğundan fazla karışık. Bu arada ben bergamalıyım. Tarihini ve değerlerini bir logoya sığdırılacağını da düşünmüyorum. Sığdırılsa dahi bunun bir belediye logosu olması saçma.

Bu mesajdan alıntı yap
YuBayer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

YuBayer

Hiç Biri / Bursa

Alt 16-03-2012 #5
valla kardeş kusura bakma ama ilk beşe gireceğini sanmıyorum. öncelikle sadelik arıyorlar. çok karmaşık ve temel tasarım kurallarına aykırı..
Valla hocam Ankara/Van Kedisi Ankara Büyükşehir Belediyesi logosu olduğundan
beri tüm tasarım kurallarına aykırı olma kararı aldım...
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 16-03-2012 #6
Valla hocam Ankara/Van Kedisi Ankara Büyükşehir Belediyesi logosu olduğundan
beri tüm tasarım kurallarına aykırı olma kararı aldım...
Hele bir de Bingöl Valiliği'nin logosunu gördükten sonra daha aykırı olası geliyor insanın adam Bingöle denizi getirmiş ya ötesi var mı... Bergama Belediyesi Logo Yarışması

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
Hasan ÇELİK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hasan ÇELİK(29)

Grafiker / Bolu

Alt 16-03-2012 #7
Bilgi ve paylaşım için çok teşekkürler. Bergama Zeus Sunağını Berlin'de birçok defa ziyaret etmiştim. Bergama'ya olan ilgim o zamanlarda başladı, sonra siyanürlü altın çıkarılmasına takdire şayan bir şekilde direnen, elleri nasırlı, alın çizgileri güneşten derinleşmiş Bergamalı'ların destanı...Sayenizde bu yarışmadan haberim oldu. Katılma kararı aldım. Tüm katılımcı arkadaşlara bol şanslar, şimdiden emeklerine, yüreklerine sağlık..Hayırlısı ne ise o olsun. Sevgilerimle..Tüm grafikerler.net ailesine iyi yıllar dilerim.

Bergama Belediyesi Logo Yarışmasında 1104 eserden ilk 5'e giren belirlendiğine göre
yarışmaya katıldığım tasarımı paylaşmamda sorun kalmamıştır. İlk 5'e girersem ki 19 Mart 2012 Pazartesi günü açıklanacak, Volkan TEKİN hazır ol yemeğe gidiyoruz Bergama Belediyesi Logo Yarışması
Bence budur.. Ötesi Bingöl'e deniz getirmektir. :lol: Emeğine sağlık.. :angel:
Bu mesajdan alıntı yap
aytuglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aytuglu

Hiç Biri / Ankara

sonuclar

Alt 19-03-2012 #8
DERECEYE GİREN İLK BEŞ ESER
AYSGL72 / Ayşegül DERE
İzmir Çalışmada amaçlanan, Bergama tarihinin ön plana çıkarılmasıdır. Bergama'da önemli bir yere sahip olana sütun ve sütun başlığı kaligrafik bir form ile oluşturulmuştur. Ve ayrıca Bergama'nın en önemli tarihi değerlerinden biri olan 200 bin ciltlik kitaba sahip ilk Asya Kütüphanesi sütun gövdesinde betimlenmeye çalışılmıştır. Sütun gövdesi üç farklı kaligrafi şekliyle oluşturulmuştur. Ve kütüphaneyi anlatabilmek için bu sütun gövdesinin üçüncü ve son parçası sola yatay açıyla kullanılmıştır. Logo da serifli bir font olan Filoussini Regular ve Bold fontu kullanılmıştır. Kaligrafi tekniğinin kullanılmasındaki amaç ise tarihi etkiyi insanlara yansıtabilmektir.
İZLO871 / İlhan ÖZEN
İstanbul Antik tiyatro ve sütun sembollerinin Bergama’da önemli semboller olması ve bu sembollerin de yer aldığı birçok tarihi kalıntıya Bergama’nın ev sahipliği yapması nedeniyle bu iki sembol üzerinde yoğunlaşılmıştır. Logo tasarlanırken estetik yapılarından dolayı ve medeniyeti temsil ettiği için antik tiyatro ve sütun şekillerinden esinlenilmiştir. Mavi renk, tarihi değerleri ve medeniyeti temsil ediyor. Bu iki sembolü iç içe kullanarak tarihi ve köklülüğü sembolize eden ağaç kökleri görüntüsü yakalamaya çalışılmıştır.
MAMU001 / Mehmet Ali MÜSTECAPLIOĞLU
İstanbul Taş formuna benzer bir yuvarlak içerisine yerleştirilmiş Bergama yazısının M harfinde, yazının başlangıç ve bitiş noktasındaki beyaz noktalar şehrin tarihi dokusunu simgelemek amacıyla oluşturulmuştur. Yine Bergama yazısı elle yapılmış eskizlerden seçilerek şehre özel bir yazı karakteri kullanılması düşüncesiyle çalışılmıştır. Akılda kalıcılık ve dikkat çeken bir form yakalamak amacıyla Bergama yazısı yuvarlak taşa benzer bir alanın içerisine yerleştirilmiştir.
MAMU002 / Mehmet Ali MÜSTECAPLIOĞLU
İstanbul Bu çalışmada organik tipografinin gücünden yararlanılarak şehrin tarihi doku zenginliği tipografik bir düzenlemeyle oluşturulmuştur. Bergama’nın eski bir yerleşim yeri olması nedeniyle geçmişe ve mitolojiye gönderme yapması amacıyla var olan yazı karakterlerinin özgün logotype oluşturmayacağı ve bilgisayarda kavramı ifade edecek uygun fontlar olmamasından dolayı tipografik istif elle şekillendirilmiştir. Yapılan 5-6 el eskizi arasından seçilerek orijinale yakın olacak şekilde çalışılmıştır. Renkli örnekte birbiriyle uyumlu farklı renkler kullanılmasının amacı Bergama’nın farklı kültürleri -tıpkı bir mozaik dokudaki tüm taşların bir bütünü oluşturması gibi- aynı coğrafi alanda kaynaştırması ve şehrin tarihi, mitolojik, kültürel zenginliğini ifade etmesini göstermek amacıyladır.
STRM013 / Semih Akın TOZLU
İzmir Logoda Bergama’nın tarihsel zenginliklerinin ve köklü kültürünün global bir platformla birleştirilerek modern kentleşme, çağdaş yapılanma ve yenilikçi dünya ile entegrasyonu simgelenmektedir. Orta platformda simgelenen antik tiyatro figürü, yükselen bir sütun ile birleştirilerek “B” harfi oluşturulmuş ve Bergama ismine atıfta bulunulmuştur. Aşağıdan yukarıya doğru uzanan sütun; Bergama’nın yükselen değerini, insanının coşkusunu ve geleceğe odaklanan yenilikçi vizyonunu simgelemektedir. Ana renk olarak seçilen mavi, kentin dinamik yapısını vurgulamaktadır. Mavinin tonlarından başlayarak oluşturulan renk geçişleri; Bergama’nın ve insanının sıcak yapısına ve misafirperverliğine vurgu yapmaktadır. Logotype için kent vizyonuna uygu
Bu mesajdan alıntı yap
aytuglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aytuglu

Hiç Biri / Ankara

Alt 19-03-2012 #9
Tasarımlar

resıımlerıı nasııl yukleyecegıız
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 19-03-2012 #10
resıımlerıı nasııl yukleyecegıız
Foruma Resim Yüklemek

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları