Beyaz

3D Studio Max - Beyaz ...

Beyaz
Gökhan YILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan YILMAZ(35)

Grafiker / İstanbul

Dosya19

Beyaz

Alt 02-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

3D MAX - Photoshop - Vray

Beyaz
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

arizek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arizek(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 02-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yeni çalışmalarınızda kendinizi çok geliştirdiğiniz anlaşılıyo.. elinize sağlık.. oldukça güzel görünüyo..

bi tek duvar lambalarının yaydığı ışık hoşuma gitmedi.. bir de hazır model var mı? var sa hangileri ?
Bu mesajdan alıntı yap
gunesinkizi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gunesinkizi

Grafiker / İstanbul

Alt 02-07-2009 #3
güzel bir çalışma olmuş.tebrikler
Bu mesajdan alıntı yap
grafikezban isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikezban

Grafiker / İstanbul

Alt 02-07-2009 #4
güzel çalışma tebrik ederim fakat tavan kısmında hata var sanırım simetride Beyaz
Beyaz
Bu mesajdan alıntı yap
huseyinnss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

huseyinnss

Grafiker / Ankara

Alt 02-07-2009 #5
Gökhan eline sağlık güzel bir çalışma arizek in dediği gibi duvardaki ışıklar olduça rahatsız edici ışık ayarlarını tekrar gözden geçirebilirsin birde ışık olarak ne kullandın bilemiyorum ama içmekanlarda ben vraylight la güzel sonuçlar alıyorum tavsıye ederim.kolaye gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
semadedim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

semadedim

Grafiker / İstanbul

Alt 02-07-2009 #6
ellerinize sağlık güzel olmuş fakat gölgelerde sorun var sanki
Bu mesajdan alıntı yap

Gökhan YILMAZ(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 02-07-2009 #7
Arizek Beyaz : seni görmek güzel başka formlarda'da raslaşıyoruz, ilk başladığım günlerden beri , modelleme ağırlıklı çalışıyorum biliyorsun, bu çalışmada sadece kupanın yanındaki insan kafası heykeli ve masanın üzerindeki 1 adet bira 1 lt'lik bardağı hazır model olarak kullanıldı Beyaz oda canım çektiği için, yorumun için teşşekür ederim, nasıl çalıştığımı bazı yerlede yazıyorum, inşallah daha iyi işler çıkartıcam,

Duvardaki spotlar için şunu söylemem gerekiyor sanırım, vraylight ışık kütlesi yapmak diye bişey var , ben aslında onu kullanarak yapıyordum, fakat bi arkadaşın tavsiyesi üzerine bu şekilde yaptım ve pişman oldum Beyaz inanın bende beğenmedim, ışığın hatları çok keskin, hoşuma gitmedi, halbiki vraylight olsaydı ışık dağlarak yumaşak geçiş yapıyordu,

Güneşin KIZI : Yorumun için çok tşk ederim, avatardaki kişi bizzat sizseniz, 2 kere teşşekür ediyorum Beyaz benim için şereftir ,

Grafikezban : eleştiri şeklin çok hoş aynı sizin gibi, fakat konuyu biraz daha açabilirseniz, bende bilmediğim bir konuyu sayenizde öğrenmişolurum, yani smetride nasıl bi hata var sizce, eminim farkında olmadığım için yada bilmediğim bi konu olduğu için gözden kaçmıştır, yardımcı olursanız sevinirim,

hüseyinss : aynen katılıyorum, ışıklar hoş değil, senin dediğin gibi vraylight 1 numara Beyaz
buarada seni msn ye ekledim özelden bidaha atarsan sevinirim

farklı yorumları ve eleştirilerinizi bekliyorum ilginiz için tşk
Bu mesajdan alıntı yap
hknmbn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hknmbn

Hiç Biri / Bursa

Alt 02-07-2009 #8
Gokhan Yanlış Anlamazsan Benim İlk Denememe Benziyor ve Henüz Yeni Birşey Tamamlayabilmiş Değilim Hala Bir Organik Model Üzerinde Çalışıyorum Referanssız Çalıştıgım İçin Uzun Sürüyo. Genel İtibariyle Hergünü Ayırdıgın Bir Program İçin Çok Ço Başarılı Değil,
Duvar Çok Düz Gibi Geldi Yani İnşaat Yeni Bitmiş Ne Badana Ne Bişey, Atmışlar Koltuk Takımlarını Hemen. Konu Başlığın Beyaz, Keşke Parke Gibi Yapmaya Çalkıştıgın Şeye Mermer Havası Verseydin Daha Hoş Olabilirdi, Çalışmalarına Yorum Yaparken Üstüne Basa Basa "Biraz Kastır Makinanı Büyük Render Al da Detay da Görünsün" Cümlesini Masaüstüme Atıp Copy Paste Yapcam Nerdeyse Beyaz
Güzel Çalışmalarını Bekliyoruz..
Bu mesajdan alıntı yap
arizek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arizek(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-07-2009 #9
gökhan;
duvardaki ışık için IES ışıkları bi araştır, hatta elimde olanları birazdan siteye upload ederim.. çok daha güzel sonuçlar alacaksındır..

yukarıda bir arkadaşın bahsettiği simetri hatasına gelince, 3D çalışmada simetrik olması gereken ne var ki simetri hatası olsun ?
yukarıdaki sorun kamera açısı ve ışıklardan kaynaklanıyo.. gölgeler aynı yere düştüğünden detaylar kaybolmuş.. daha iyi bir ışıklandırma ile ve daha farklı bi kamera açısından sorunsuz görüntü alınabilir tahminimce..
zamanla bu problemler de düzelecektir..
Bu mesajdan alıntı yap

Gökhan YILMAZ(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-07-2009 #10
Gokhan Yanlış Anlamazsan Benim İlk Denememe Benziyor ve Henüz Yeni Birşey Tamamlayabilmiş Değilim Hala Bir Organik Model Üzerinde Çalışıyorum Referanssız Çalıştıgım İçin Uzun Sürüyo. Genel İtibariyle Hergünü Ayırdıgın Bir Program İçin Çok Ço Başarılı Değil,
Duvar Çok Düz Gibi Geldi Yani İnşaat Yeni Bitmiş Ne Badana Ne Bişey, Atmışlar Koltuk Takımlarını Hemen. Konu Başlığın Beyaz, Keşke Parke Gibi Yapmaya Çalkıştıgın Şeye Mermer Havası Verseydin Daha Hoş Olabilirdi, Çalışmalarına Yorum Yaparken Üstüne Basa Basa "Biraz Kastır Makinanı Büyük Render Al da Detay da Görünsün" Cümlesini Masaüstüme Atıp Copy Paste Yapcam Nerdeyse Beyaz
Güzel Çalışmalarını Bekliyoruz..
arkadaşım demek ki senin kadar yetenekli değilim, zor gelişiyorum, ama dediğim gibi sabırlı bi yapım var, zamanla daha iyi olur inşallah, :rofl: yorumun ve eleştiri uslubun için teşşekür ederim,

ARİZEK

IES ışıkları bi araştır, demişsin Beyaz) bende tam şuanda onunla ilgileniyordum Beyaz bu kadar olmaz yani Beyaz smetri konusunu bende tam anlamadım neden bahsedildiğini, fakat merak ediyorum, bir kaç formda daha böyle bi eleştiri görmüştüm, ne anlama geliyor ? bilgi verirseniz sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları