BGLT'na logo tasarımı

Logo Tasarımları - BGLT'na logo tasarımı Sponsorlu Bağlantılar daha önce aynı konuyu açmıştım ancak, yanlış anlaşıldığım yada yanlış hareket ettiğim için konu kilitlenmiş. tasarımı gerçekleştirdim yorum ve önerilerinize sunuyorum....

BGLT'na logo tasarımı
srknemr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

srknemr(34)

Eğitimci / İstanbul

BGLT'na logo tasarımı

Alt 14-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

daha önce aynı konuyu açmıştım ancak, yanlış anlaşıldığım yada yanlış hareket ettiğim için konu kilitlenmiş. tasarımı gerçekleştirdim yorum ve önerilerinize sunuyorum.

BGLT'na logo tasarımı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(54)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 14-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Şimdi resim eklemek için doğru yöntemi bulmuşsunuz.

Çalışmanız hakkında pek birşey yazmamışsınız.O halde bizde sorularla doğruyu bulalım.
Çalışmanın kompoziyon fikri tamamen sizemi ait, yoksa bu konuda birileri tarafından yönlendirildinizmi, örneğin arka zeminde bulunan haritayı koyma fikri sizemi ait?

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap

srknemr(34)

Eğitimci / İstanbul

Alt 14-03-2009 #3
Resim eklemek için doğru yöntemi buldum evet.. :smile: Balıkesir Genç Liderler Topluluğu'na logo tasarımı gerekliydi. pek bir fikrim yoktu ancak gün boyu düşüncelere dala dala bu sonucu çıkartabildim. haritayı koyma fikri bana ait. logonun tamamını kendim tasarladım. herhangi bir yardım almadım. Topluluk kişisel gelişim, kariyer planlama ve hedeflerine ulaşma konusunda seminer toplantı gezi vs düzenliyor.
Bu mesajdan alıntı yap

Cahit GÜLDEN(54)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 15-03-2009 #4
Aslına bakarsan yardım alsanız da söyleyeceklerim değişmezdi.
Yaptığın iş bir logo değil afiş, dergi içi reklamı veya daha başka birşey ama logo değil.

Çalışmada logoya uyabilecek tek unsur, etrafındaki çerçeve.
Bir grafiker olarak bunları nasıl göremediniz hala düşünüyorum.

Dilimize sahip çıkalım.

TIKLA

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap

srknemr(34)

Eğitimci / İstanbul

Alt 16-03-2009 #5
Aslına bakarsan yardım alsanız da söyleyeceklerim değişmezdi.
Yaptığın iş bir logo değil afiş, dergi içi reklamı veya daha başka birşey ama logo değil.

Çalışmada logoya uyabilecek tek unsur, etrafındaki çerçeve.
Bir grafiker olarak bunları nasıl göremediniz hala düşünüyorum.

Asıl mesleğim grafikerlik değil.. profesyonel bir grafiker de değilim. Amatör desek daha doğru olur. Logo da resim kullanılmaz diye bir kural varmış. Ben saygı duyuyorum ancak delinmez bir kural değildir diye düşünüyorum. Logodaki anıt resim balıkesirin en güzel yeri ve toplulukla örtüşen bir yer. Balıkesirin göbeğinde tüm şehri ayaklarınızın altında hissedebileceğiniz bir yer.

Bu yüzden bu resmin olması gerekiyor logoda. Yani çizim yapabilecek kadar prof değilim. En azından bu resmi çizemem gibi geliyor. Ama bu konuda yardımcı olmak isteyen veya yönlendirecek olan çıkarsa memnuniyetle dinlerim. Bu arada topluluğun kurucusu benim, bu yüzden fazla vakit ayıramadım lgoya. Bu yüzden sizden öneri ve yardımlarınızı bekliyorum..
Bu mesajdan alıntı yap

Cahit GÜLDEN(54)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 16-03-2009 #6
Hayır yanlış anlamayın lütfen, mesleği kısmında grafiker yazıyorda ondan bu eleştirileri yönlendirdim. Bu bölüm profesyonel tasarımcıların işlerini yayınladıkları bir alan. Bu nedenle çalışmalarınıza gelecek ağır eleştirilerden biz sorumlu değiliz.

Bu arada bir yanlışıda düzeltelim, nasıl amatör doktor yoksa, amatör grafiker diye bir kavramda yoktur.

Dilimize sahip çıkalım.

TIKLA

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 16-03-2009 #7
Hayır yanlış anlamayın lütfen, mesleği kısmında grafiker yazıyorda ondan bu eleştirileri yönlendirdim. Bu bölüm profesyonel tasarımcıların işlerini yayınladıkları bir alan. Bu nedenle çalışmalarınıza gelecek ağır eleştirilerden biz sorumlu değiliz.

Bu arada bir yanlışıda düzeltelim, nasıl amatör doktor yoksa, amatör grafiker diye bir kavramda yoktur.
Eğer amatör grafiker olsaydı amatör doktorun yapacağı ameliyat gibi bir hizmet mi verirdi demek istiyorsunuz hocam?

BGLT'na logo tasarımı

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

Cahit GÜLDEN(54)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 16-03-2009 #8
Eğer amatör grafiker olsaydı amatör doktorun yapacağı ameliyat gibi bir hizmet mi verirdi demek istiyorsunuz hocam?

BGLT'na logo tasarımı
Öyle bir kavram yok, eğer olsaydı: İnsanlar çevremizdeki bilboardalara, tabelalara dönerdi veya el ilanlarına. Allahtan yok. :sweating:

Dilimize sahip çıkalım.

TIKLA

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 16-03-2009 #9
Öyle bir kavram yok, eğer olsaydı: İnsanlar çevremizdeki bilboardalara, tabelalara dönerdi veya el ilanlarına. Allahtan yok. :sweating:
Öyleyse bu arkadaşın mesleğinde grafiker yazmasıda büyük bir hata olduğunu buradan anlayabiliyoruz. Zaten kendiside bu konuyu itiraf ettiğine göre sanırım en kısa zamanda bunu değiştirecektir.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

srknemr(34)

Eğitimci / İstanbul

Alt 16-03-2009 #10
Öyleyse bu arkadaşın mesleğinde grafiker yazmasıda büyük bir hata olduğunu buradan anlayabiliyoruz. Zaten kendiside bu konuyu itiraf ettiğine göre sanırım en kısa zamanda bunu değiştirecektir.
Yapıcı eleştirilerin tamamına alınmam, aksine beni geliştirdiği için bana memnuniyet verir. Ancak şu konuda düzeltme yapmak isterim, amatörden kastım tecrübeydi. Nasıl ki doktora çıktığınızda uzman mı istersiniz diye soruyorlar ve böyle bir ayrım yapıyorlarsa, aynen bu şekilde bende logoda uzman değilim. Bu forumda sadece logodan oluşmuyor..

Kısaca bahsetmek isterim. Ben 8 yıldır corel ve photoshop la ekmeğimi kazandım. Ek iş olarak yaptım. Bu esnada bikaç bölüm bitirdim üniversitede. Yaptığım işler ise kartvizit, el ilanı, broşür, katalog, afiş ve özellikle de son 1 yıldır anahtarlık, bardak altlığı, kalem. yani sadece tasarımla uğraşan biri değilim. Tüm bunların satış ve tahsilatını da kendim yapıyorum. Bir mekana bağlı değilim. İşçisi de patronu da grafikeri de benim. Yani mesleğimi değiştirmeme gerek yok.

Öte taraftan logo hakkında yorum yazmıştım. Bu logoyu geliştirmeme yardımcı olursanız memnun olurum. Yani anıt resmini kullanmam gerekli. Onu çizmelimiyim yoksa başka nasıl yapabilirim? bu yönde önerilerde bulunursanız benim için çok verimli olur.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları