bi akıl verirseniz çok sevinirim (grafikerlik ile ilgili)

Graficafe - bi akıl verirseniz çok sevinirim (grafikerlik ile ilgili) ...

Alt 30-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

kursa gittim grafik programlarını(photoshop, freehand, illustrator, quark, corel, indesing) öğrendim. ama şöle b sorunum var. evde bilgisayarın karşısına geçiyorum çalışmak için ama aklıma hiçbişi gelmiyo. yapacak bişey bulamıyorum. sonrada sıkılıp kapatıyorum. bana bi yol gösterir misiniz. ne yapyım ne çalışayım...şimdiden teşekkürler:neutral1:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ömer DEMİRBAŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ömer DEMİRBAŞ

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 30-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yetgin öncelikle şunu belirteyim. Forum düzenini korumak açısından konuyu ilgili bölüme taşıyorum. Konuyu yanlış yere açmışsın.

Esas konuya gelince bir takım şeyler yapabilmen için kendine bir planlama yap, yani tasarım örneklerini inceleyerek kendine göre uygun bir tasarım hazırlamaya çalış bu herhangi bir program olabilir zamanla anlayacaksın ki azmettikçe birşeyler kendiliğinden gelişir.

bu benim şahsi fikrim saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 01-05-2008 #3
pardon hcm biraz acemiyim. ne yapmam konusunda biraz daha açıklayıcı olursan sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 01-05-2008 #4
İlk İş Olarak[COLOR="Red"] FORUM KURALLARINI [/COLOR]okuyarak başlayabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 01-05-2008 #5
oncelikle ne yapmak istedigini bilmen gerekir kardes sen bilmezsen biz nereden bilelim.yok illaki aklinda bisey gelsin istiyorsan bana soyle ofkeyi anlatan guzel bi afis yapabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
efsunlu_kizz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efsunlu_kizz

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-05-2008 #6
bence ilk başta kendine bir konu belirle öyle oturdum hadi ilham gelsinle olmaz daha sona lazım olcak dökümanlarını topla (fotoğraf ,resim vs) sonra bunları nasıl kullansan en iyi olur diye kendine sor .bir tasarım çıkar ortaya ve onu bizlerle paylaş bizde elimizden geldiğince görebildigimizce seni yönlendirelim bi akıl verirseniz çok sevinirim (grafikerlik ile ilgili)
Bu mesajdan alıntı yap
Rüveyda SALIK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüveyda SALIK

MissGraphic

Grafiker / Bursa

Alt 01-05-2008 #7
öncelikle işini sevmelisin
sevmediğin sürece silah zoruylada oturtsalar seni bilgisayar başına yine birşeyler çıkaramazsın
örnek tasarımları incele
başlarda onları taklit et farklı ama konusu aynı olan resimlerle
sonra şunuda yapayım bunu yapsam nasıl olur diye birçok şey gelecektir aklına fakat dediğim gibi önce örnek çalışmaları çok araştırmalısın ki hayal gücün gelişsin.
iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
baranbeyy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baranbeyy(35)

Grafiker / Antalya

Alt 01-05-2008 #8
Madem Konu istiyosun al sana bir konu "2050 yılında balık". Yarışma geçti ama olsun. Sen çalışmanı yap.Arkadaşlar burada değerlendirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-05-2008 #9
Çok güzel bir örneksin. Ben öncelikle, sorununu paylaştığın için tesekkür ederim.
Sen, grafik tasarım yaparken uygulanan programları öğrendin. Grafik tasarım nedir? Bunu öğrenmedin... Dolayısı ile bir çıkmazdasın. Oysaki başlanğıç noktan eline kurşun kalemi ve kağıdı almakla olmalıydı. Sonrasında öğrendigin proğramla ne yapacağını emin ol bilirdin. Şu durumda senin için uygun gözüken durum, uyğulamacı olmak. (Artık) Bir tasarimcının yanında, onun yaptığı tasarımları uyğulayarak başlamanı tavsiye ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
N/A2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A2(43)

Alt 01-05-2008 #10
kendine sormalısın ben bu işi yapma k istiyomuyum diye.
MissGraphic
arkadaşımız gayet güzel ifade etmiş aslında.
bu sorunun cevabını bulduğunda yapacak bir şey bulamıyorsan şayet, forumda çok dertli arkadaşlara rastlayabilirsin.
bu arkadaşların dertleriyle ilgilen mesela.
ya da bazı yarışmalar göreceksin. bu yarışmalara bir şeyler hazırla. yaptığın işten bir netice bir ödül kazandıkça dahada bu işi seveceğine inanıyorum.
hadi hayırlısı...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
akıl, cok, grafikerlik, ile, ilgili, sevinirim, verirseniz