bıçak izi taşması

Baskı Öncesi - bıçak izi taşması ...

bıçak izi taşması

bıçak izi taşması

Alt 20-07-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Tabaka üzerine yerleştirilen işin kesimde rahat çalışılabilmesi için bıçak izinden dışarıya minimum taşması ne olmalıdır? Böyle bir değer teknik olarak var mı yoksa işi çalışan grafikere göre yada kesim kalıbı yada kesim ustasının ustalığına göre değişir mi?

şimdiden yardımlarınız için teşekkürler bıçak izi taşmasıeace1:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ahmetsxfile isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmetsxfile

Grafiker / Samsun

Alt 20-07-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
aslında 2-3 mm kadar bir taşırma fena olmaz ama eğer 41-57 bir film alacaksan ve bu 2-3mm filmin dışına çıkmasına neden oluyorsa bence verme. Ben kendi dergimde taşırma vermiyorum ve hiç kenardan sırıtan bir beyazlığa rastlamadım. Ama işini şansa bırakmak istemiyorsan ve filmdeki olası zararı göz ardı ediyorsan ver gitsin. bıçak izi taşması
Bu mesajdan alıntı yap
Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 20-07-2007 #3
işi kesim yerinden 5mm kadar içerde çalışırım
Bu mesajdan alıntı yap
quick isimli Üye şimdilik offline konumundadır

quick

Öğrenci (Grafik) / Kahramanmaraş

Alt 21-07-2007 #4
ben normal karton işlerde 3 mm veriyordum
oluklu işlerde 1 cm ninumum bu ama yerim varsa bunu göz kararı yapıyordum.
ayrıca burdaki pay ne kadar çok veya az olursa olsun kesimcinin ustalığıyla alakalı bir olay iş onda bitiyor bıçak izi taşması
Bu mesajdan alıntı yap
Psikolog isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Psikolog(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-07-2007 #5
aslında 2-3 mm kadar bir taşırma fena olmaz ama eğer 41-57 bir film alacaksan ve bu 2-3mm filmin dışına çıkmasına neden oluyorsa bence verme. Ben kendi dergimde taşırma vermiyorum ve hiç kenardan sırıtan bir beyazlığa rastlamadım. Ama işini şansa bırakmak istemiyorsan ve filmdeki olası zararı göz ardı ediyorsan ver gitsin. bıçak izi taşması
kesin verilmesi gerek taşırmanın. sen vermemiş olabilirsin ama belki filme gittiğinde onlar tarafından yapılıyordur, yada kesim makinesindeki ustadan kaynaklanıyordur düzgün kesilmesi. ama herkes senin kadar şanslı olamaz. ben çalışmalarıma kesinlikle iki taraftan toplam 4-5 mm veririm.
Bu mesajdan alıntı yap
metinstar35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

metinstar35

Grafiker / İzmir

Alt 23-07-2007 #6
kağıt üzerinde yerin var ise en az 3mm vermen iyi olur.hazırladığımız grafikleri birde matbaadaki ustalarında kolayca basıp kesebileceği şekilde hazırlarsak daha iyi olur.
Bu mesajdan alıntı yap
harbici06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

harbici06

Grafiker / Ankara

Alt 23-07-2007 #7
mrb arkadaşım bu konudaki sıkıntını basacağın işi vede kağıdı karşına al makasta vede yan taraflarda payın varsa kesim işaretlerini 3 mm dışardan ver ve zemin işin varsa işi dışarı taşırki kestiğinde iş temiz olsun saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 23-07-2007 #8
sanırım herkes aynı fikirde bıçak izi taşması
Bu mesajdan alıntı yap

Teşekkürler

Alt 25-07-2007 #9
Arkadaşlar hepinize yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Cevaplardan çıkardığım sonuca göre taşmanın net bir değeri yok kullanılan malzeme ve ustaya bağlı olarak değişiyor. :S
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 25-07-2007 #10
Yukarıda denildiği gibi çalışılan şirket ile görüşülerek kaç cm lik bir pay verilmesi gerektiğini kendileri ile konuşursanız çalışmalarınızın hata payı daha az olur...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
kesim kalibi, kesim, etiket bicak izleri, bicak izi, tabaka, tasma, tasma payi, zemin

« - | Pantone Bridge »