Bıçak izleri konusunda öneri isteği.

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Bıçak izleri konusunda öneri isteği. Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar. Bir kutu tasarımı yapmak istiyorum(ilk tecrübem). Elimde pdf olarak bıçak izleri var. bu pdfi Ai içine atarak direkt buçak izi olarak kullanmalımıyım yoksa pen aracı ve ...

ozgurc34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozgurc34

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar.
Bir kutu tasarımı yapmak istiyorum(ilk tecrübem). Elimde pdf olarak bıçak izleri var. bu pdfi Ai içine atarak direkt buçak izi olarak kullanmalımıyım yoksa pen aracı ve rectangle aracı ile tek tek çizmelimiyim. Yani hangisi doğru olur. Pdf'i ayrı bir layerda tutup çalışmaları başka layerda yapabilirim ancak baskıya gittiğinde komik duruma düşmeyeyim diye soruyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Nazy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Orjinal bıçak izlerini kullanmanız ve saklamanızda fayda var...
Bıçağınızı, cut isimli ayrı bir layer oluşturup orada saklı tutun.
Ayrıca oluşturmuş olduğunuz cut isimli layera çift tıkladığınızda
açılan pencerede
Printin üzerindeki tiki kaldırırsanız iş baskıya gönderildiğinde CUT layer ı
gözardı edilecektir

Ek Bilgi: Baskıda Gözardı edilecek Layerlar,Layers Panelinde İtalik biçimde gösterilir
Bu mesajdan alıntı yap
ozgurc34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozgurc34

Hiç Biri / İstanbul

Dosya18
Alt 03-01-2010 #3
Cevap için çok teşekkürler, çok faydalı oldu. Bir kaç şey daha soracak olursam,

Elimdeki pdf formatındaki bıçak izi orjinal mi bilemiyorum. Yani orjinal bıçak izi bu şekilde pdf olarak mı gelir? ve ben bunu Aİ içerisine sürükle bırakla atıyorum. Bu nekadar doğrudur? bıçağı pdf olarak bu şekilde atınca 4 layer geliyor. 3 ünde birşey yok gibi gözüküyor. Bunları silmelimiyim? Corel yada psdem iyidir. bıçağı birinde çizerek ai formatında atsam daha iyi olurmu?

Bir de bleed konusu var. Bu pdf den kırpma payını ayarlayabilieceğim bir alan varmı. Yoksa çalışmaları bu ölçülere göre yaparak psd yada tif şeklinde linkli olarak mı yerleştirmeliyim? yerleştirmelerde çalışmaların bıçaklara tam olarak oturmasını hizalama aracı ile mi yapmalıyım. bu hizlama pratik olarak nasıl yapılır.

vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap