bikaç soru sorsam ayıp etmiş olmam dimi.....

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - bikaç soru sorsam ayıp etmiş olmam dimi..... ...

yaakamoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yaakamoz

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

selam ...... ben bu işte yeniyim ve sizin için basit benim içn zor olan küüçk bi kaç sorum olacak şimdiden teşk.
bir resmi nasıl indirip onunla ne gibi işlem yapmalıyım ki baskıda sorun yaşamayayım,güzel ve net çıksın pürüzlü çıkmasın,
büyültüp küçültme işlemi yaparken nelere dikkat etmeliyim
nasıl kaydetmeliiym.......
bide başımın derdi olan bi sorunum var.........
corelde işi hazırlıyorum ,fakat baskı için başka pc ye aktarılıyor işi (flahs belleğe yüklüyorum) ama nasılsa sayfa boş çıkıyor.anlamıyorum nerde hata yapıyorum ,yaptığım bir iş sorunsuz açılıyosa diğeri yokmuş gibi görünüyor işte ......olay budur işte .......:s
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efesertel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efesertel

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 11-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ikinci konuda yardımcı olamayabilirim ama ilk sorun için png kaydetmeyi deneyebilirsin ya da yapıştırdığın katmanı pikselleştirebilirsin mesela
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 11-06-2012 #3
Bu konuyu kapattığımızı düşünüyordum...
Görsel arama için Google kullandığınızı farzedersek görsel aramaya geldikten sonra yan taraftaki menüden tüm boyutların altında seçenekler var buradan istediğiniz boyutu seçerek ihtiyacınıza uygun resimleri bulabilirsiniz ...
Resimlerin baskıda sorun oluşturmaması için resmi Photoshop'da açıp kontrol edin, ışık, kontras vs. hoşunuza gitmeyen yerlerin renklerini açın ve koyulaştırın bunun bir kaç yöntemi var istediğiniz menüyü kullanabilirsiniz. Çalışırken 1:1 oranıda çalışıp ön izlemesine bakın eğer net ve sorunsuz bir şekil görüyorsanız baskıda da net bir çıktı alabilirsiniz...
Corel'den export ettiğiniz dosyaların boş çıkması tüm nesneleri seçmemeniz sebebiyle olabilir. Alt versiyonda kaydediyorsanız Service Pack'ler yüklü değilse sorun çıkarabilir başka türlü böyle bir hata olmaması gerekir ...

Bu mesajdan alıntı yap

yaakamoz

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-06-2012 #4
Bu konuyu kapattığımızı düşünüyordum...
Görsel arama için Google kullandığınızı farzedersek görsel aramaya geldikten sonra yan taraftaki menüden tüm boyutların altında seçenekler var buradan istediğiniz boyutu seçerek ihtiyacınıza uygun resimleri bulabilirsiniz ...
Resimlerin baskıda sorun oluşturmaması için resmi Photoshop'da açıp kontrol edin, ışık, kontras vs. hoşunuza gitmeyen yerlerin renklerini açın ve koyulaştırın bunun bir kaç yöntemi var istediğiniz menüyü kullanabilirsiniz. Çalışırken 1:1 oranıda çalışıp ön izlemesine bakın eğer net ve sorunsuz bir şekil görüyorsanız baskıda da net bir çıktı alabilirsiniz...
Corel'den export ettiğiniz dosyaların boş çıkması tüm nesneleri seçmemeniz sebebiyle olabilir. Alt versiyonda kaydediyorsanız Service Pack'ler yüklü değilse sorun çıkarabilir başka türlü böyle bir hata olmaması gerekir ...

napim elimde değil,senin kadar becerikli değiliz işte,
resimleri dediğin giib yapıyorum ama nasılsa indirdiğim gibi güzel çıkmıyor baskıda,patronuma şu cevabı vermek istemiyorum artık (bilmiyorum)
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 11-06-2012 #5
Eğer özel bir dosya değilse hatalı dosyalardan biri paylaşın size hatalı çıkıp çıkmayacağını söyleyeyim. Hatalı çıkmaması gerekiyorsa makinenizin ayarları kontrol etmeniz gerekir ...
Bu mesajdan alıntı yap

yaakamoz

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-06-2012 #6
ikinci konuda yardımcı olamayabilirim ama ilk sorun için png kaydetmeyi deneyebilirsin ya da yapıştırdığın katmanı pikselleştirebilirsin mesela

teşekkürler ..... baskıda piksellerle çalışmam gerektiği söylendi bana.cm üzerinden işlerimi yapıyorum....... söylediği yanlışmı anladım acaba
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 11-06-2012 #7
Pixelleri kullandığın araçların boyutuda kullanırsınız. Misal Brush aracı seçiliyken 24 px olarak boyutunu ayarlarsınız ama dosya boyutunu cm olarak ayarlırsınız ...
Bu mesajdan alıntı yap

yaakamoz

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-06-2012 #8
Eğer özel bir dosya değilse hatalı dosyalardan biri paylaşın size hatalı çıkıp çıkmayacağını söyleyeyim. Hatalı çıkmaması gerekiyorsa makinenizin ayarları kontrol etmeniz gerekir ...

hepsini sildim elimde yokki ( hatalı)....yenisini hazırladım onuda görmüyor yükleyemiyorum buraya
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 11-06-2012 #9
Eğer pc de özel ayarlarıız yoksa geri dönüşüm kutusunda hala duruyordur bikaç soru sorsam ayıp etmiş olmam dimi..... ...
Bu mesajdan alıntı yap

yaakamoz

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-06-2012 #10
Pixelleri kullandığın araçların boyutuda kullanırsınız. Misal Brush aracı seçiliyken 24 px olarak boyutunu ayarlarsınız ama dosya boyutunu cm olarak ayarlırsınız ...

bana hem yardım etmeye çalışıyorsun biyandanda kızıyosun geç anlıyorum diye bikaç soru sorsam ayıp etmiş olmam dimi..... sağolll yardımların için cidden bikaç soru sorsam ayıp etmiş olmam dimi.....) sanıırm başına bela olacam burdan bu çıkıyor .........
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları