Bilboard tasarımı hakkında..

Tabela, Billboard, Raket Pano Vb. - Bilboard tasarımı hakkında.. ...

ThreeDi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeDi(26)

Grafiker / Konya

Alt 05-10-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar billboard tasarımı hakkında bazı bilgilere ihtiyacım var, internetten araştırmalarımı yaptım ama sizin de fikirlerinizi almam kafamdaki karışıklığı giderecek. Onun için şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ediyorum.

- Billboard tasarımı klasik ölçüleri olarak 350 cm X 200 cm ama kenarlardan bırakılması gereken boşluklar ne kadar olmalıdır net olarak bilmiyorum. Benden istenen 300 cm X 200 cm ebatlarında bir billboard, bu durumda kenar boşlukları, 350 cm X 200 cm ebatına göre değişiklik gösterir mi?

- Tasarım 4 parça olarak basılacaksa eğer, bunu tasarım aşamasında tek parça çalışıp, baskıya gönderirken 4 parça halinde mi göndermeliyim, yoksa o matbaanın işi mi?

- Ve hangi çözünürlükte çalışmalıyım, 20pixels/cm resolution ayarı yeterli midir?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

feym isimli Üye şimdilik offline konumundadır

feym

Grafiker / Hatay

Alt 08-10-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
dış mekan basılacak bir baskı çözünürlük değeri,şayet bire bir boyutta bir çalışma ise en az 72 pixel/inc(28 pixel/cm e eşit)olmalıdır
biz baskıları yaparken kenarlardan (bord kağıdı için) 2şer cm küçük basıyoruz
(uygulamacı arkadaşların isteği doğrultusunda)
vinil basılacak ise dikiş veya germe payı doğrultusunda 5 veya 9 ar cm fazlalık bırakmaktayız
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeDi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeDi(26)

Grafiker / Konya

Alt 08-10-2012 #3
dış mekan basılacak bir baskı çözünürlük değeri,şayet bire bir boyutta bir çalışma ise en az 72 pixel/inc(28 pixel/cm e eşit)olmalıdır
biz baskıları yaparken kenarlardan (bord kağıdı için) 2şer cm küçük basıyoruz
(uygulamacı arkadaşların isteği doğrultusunda)
vinil basılacak ise dikiş veya germe payı doğrultusunda 5 veya 9 ar cm fazlalık bırakmaktayız
verdiğin bilgiler için teşekkürler feym.
Bu mesajdan alıntı yap