Bilgi Bülten Kapak-Orta Sayfa Çalışmam

Afiş Tasarımı - Bilgi Bülten Kapak-Orta Sayfa Çalışmam ...

arcantos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arcantos

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 14-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İlk olarak Bilgi Bülten kapak çalışmam

Bilgi Bülten orta sayfa çalışmam

son olarak

SpringBreak'08 için afiş çalışmam

bu çalışmalarımın hepsi basılmıştır..artık değişiklik şansları yok ama sizlerin tavsiyeleri çalışmalarıma bir iki güzel detay katabilir Bilgi Bülten Kapak-Orta Sayfa Çalışmam

not: kapak ve orta sayfa tasarımındaki fon fotoğrafları bana aittir..orta sayfa fotoğrafını tripodsuz çektiğim için iki ufak kırılma vardır ama bütün olarak fotoğraf güzel olduğu için kırılmalara herhangi bir müdahale yapılmamıştır..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

arcantos

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 15-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu kadar ilgisiz kalacağını hiç düşünmemiştim Bilgi Bülten Kapak-Orta Sayfa Çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap
KifayetsiZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

KifayetsiZ

Hiç Biri / Çorum

Alt 15-04-2008 #3
Figür fotoğraflarda biraz emanet gibi duruyor Bilgi Bülten Kapak-Orta Sayfa Çalışmam ilk çalışmada düştü düşecek, ikincide de o ortamın bir parçası değilmiş gibime geldi, geniş açılı objektif mi kullandınız orta sayfa fotoğrafı
için? Sonuncusunda bir şey batmadı gözüme. Zaten basıldığına göre çokta söylenecek birşey olmasa gerek, kolay gelsin. Bilgi Bülten Kapak-Orta Sayfa Çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap

arcantos

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 16-04-2008 #4
Figür fotoğraflarda biraz emanet gibi duruyor Bilgi Bülten Kapak-Orta Sayfa Çalışmam ilk çalışmada düştü düşecek, ikincide de o ortamın bir parçası değilmiş gibime geldi, geniş açılı objektif mi kullandınız orta sayfa fotoğrafı
için? Sonuncusunda bir şey batmadı gözüme. Zaten basıldığına göre çokta söylenecek birşey olmasa gerek, kolay gelsin. Bilgi Bülten Kapak-Orta Sayfa Çalışmam
ilk iki fotoğrafta emanet gibi durmalarının sebebi tarkanla bu iş için özel bir çekim yapamayacağımızdan son albümde kullanılan fotoğrafları kullanmamdır Bilgi Bülten Kapak-Orta Sayfa Çalışmam

ikinci örnekteki fotoğraf ilk panaromik çalışmalarımdandır..yanlış hatırlamıyorsam 6 kare yan yana fotoğraf çekip birleştirmiştim..keyfi duruyordu bu şekilde bir orta sayfada iyi duracağını düşündüm..

son afiş için yorum yapmamışsınız basıldı diye ama burdaki tüm örnekler basıldı bitti Bilgi Bülten Kapak-Orta Sayfa Çalışmam ben sadece buradaki dostların yorumlarını merak ettim..okulda aldığım tepkiler gayet mutlu edici..
Bu mesajdan alıntı yap
hokucem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hokucem

Grafiker / İstanbul

Alt 16-04-2008 #5
genel anlamda bulten kapagı ıcın grafıksel acıdan cok eksık oldugunu soyleyebılırım, bunu fıkrımıde su sekılde acıklamaya calısıyım,

genelde dıkkat edersenız dergı bulten gıbı surelı yayınların kapak tasarımları standarttır. bu sebeple dergı ısmı ıcın ayrılmıs bır bolum fonda net ve tek bır ana fotograf ve mansetler ıcın ayrılmıs bır bolum vardır... ve bu kompozısyon bır bırını tamamlar...

harcamıs oldugun emekten dolayı ellerıne saglık....

bulten kapagını ılk gordugum zaman yukarda bahsettıgım ozellıklerı gozumle soyle bır aradım, bence boyle olmamalı hersey net ve ılk bakısta anlasılır olmalı...

yıne nacızane olarak sunu soylemek ıstıyorum,

fotografa gore grafık yapmak degıl grafıge gore fotograf cekmek gereklı...
Bu mesajdan alıntı yap

arcantos

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 17-04-2008 #6
genel anlamda bulten kapagı ıcın grafıksel acıdan cok eksık oldugunu soyleyebılırım, bunu fıkrımıde su sekılde acıklamaya calısıyım,

genelde dıkkat edersenız dergı bulten gıbı surelı yayınların kapak tasarımları standarttır. bu sebeple dergı ısmı ıcın ayrılmıs bır bolum fonda net ve tek bır ana fotograf ve mansetler ıcın ayrılmıs bır bolum vardır... ve bu kompozısyon bır bırını tamamlar...

harcamıs oldugun emekten dolayı ellerıne saglık....

bulten kapagını ılk gordugum zaman yukarda bahsettıgım ozellıklerı gozumle soyle bır aradım, bence boyle olmamalı hersey net ve ılk bakısta anlasılır olmalı...
dergi kapakları ile ilgili örneğinize katılmadığımı söylemeliyim..sabit bir yer konusunda zaten yerimiz hep aynı..sol üst taraf..ama zemini konusunda size şu anda 5 tane dergi sayablirim foroğrafın üzerinde arasında yada bi kısmı altında dergi adının kaldığı..

tasarımcı henüz değilim ama kendi adıma yapmak istediğim imza niteliğinde bir iki şey var ve bunlardan birisi de bu şekilde montajlanacak görsellerde iki görselin tamamen birbirine uyması için fotoğraf çekmemektir..stok fotoğraflarımı açarım gözüme güzel gözükeni kullanırım..diğer türlü her şeyi birbirine uydurup bir şeyler yapmak konusunu herkes yapar ama o şekilde devam edersek hem görsel açıdan inandırıcılıklar gider hemde herkes aynı olur..ben bu kapaktaki fon fotoğrafını daha dola alıp tarkan'ı yolda duruyormuş gibi gösterebilirdim, takım elbisenin de rengini de değiştirip tarkanı santralistanbula getirmiş gibi de yapabilirdim ama ne kadar doğru olurdu..bu ve benzeri düşüncelerimden dolayı ve tarkan ı ön plana çıkartmak için bu şekilde yaptım tasarımı..
Bu mesajdan alıntı yap
rüvü* isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rüvü*(29)

Grafiker / Samsun

Alt 17-04-2008 #7
kapakda yazı çok kötü rengide fontuda ayrıca tarkanın kenarlarından çıkan vectorellerin renkleride kötü pastel renkler daha iyi olurmuş logoyu kullandığın yerse kötü anlaşılmıyor bile ayrıca logoyu ayrı bi yere koyabilirmişin onu tutucak bişi olmalı ayakta kalmış ortada olmamış iyi çalışmlar
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 17-04-2008 #8
dergi kapakları ile ilgili örneğinize katılmadığımı söylemeliyim..sabit bir yer konusunda zaten yerimiz hep aynı..sol üst taraf..ama zemini konusunda size şu anda 5 tane dergi sayablirim foroğrafın üzerinde arasında yada bi kısmı altında dergi adının kaldığı..

tasarımcı henüz değilim ama kendi adıma yapmak istediğim imza niteliğinde bir iki şey var ve bunlardan birisi de bu şekilde montajlanacak görsellerde iki görselin tamamen birbirine uyması için fotoğraf çekmemektir..stok fotoğraflarımı açarım gözüme güzel gözükeni kullanırım..diğer türlü her şeyi birbirine uydurup bir şeyler yapmak konusunu herkes yapar ama o şekilde devam edersek hem görsel açıdan inandırıcılıklar gider hemde herkes aynı olur..ben bu kapaktaki fon fotoğrafını daha dola alıp tarkan'ı yolda duruyormuş gibi gösterebilirdim, takım elbisenin de rengini de değiştirip tarkanı santralistanbula getirmiş gibi de yapabilirdim ama ne kadar doğru olurdu..bu ve benzeri düşüncelerimden dolayı ve tarkan ı ön plana çıkartmak için bu şekilde yaptım tasarımı..
Tasarımcı olmadığınızı belirtmişsiniz zaten bunun üzerine pek bir şey de söylemek istemem aslında. Fakat diğer arkadaşların söylediği bir çok şeye katılmadığımı söylesem her halde yalan söylemiş olurum.

Stock fotoğraf olayına gelince. İster fotoğraf çekin isterseniz stock fotoğraf kullanın önemli olan taraf kullandığınız her biz çizginin ya da fotoğrafın bir bütünlük sağlamasıdır. Çalışmanıza baktığımda vektorel yada hazır brushları resimdeki "size göre" hoş gelen yerlere iliştirmişsiniz. Fakat tuhaf bir şey gözüme çarptı. O da Tarkan' ın önüne doğru uzanan floral çizim in yerinin bana kalırsa yanlış yerde olduğudur.

Son sözüm; olmamış...

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
ceyhun12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ceyhun12

Grafiker / İstanbul

Alt 17-04-2008 #9
öncelikle dergi için kullandıgınız ölçü yani derginin boyutları çok kötü dikdörtgen bir dergi daha estetik olur ve daha güzel tasarımlar ortaya cıkarmana da yardımcı olur.senin ki nerdeyse dört gen.kapakta kullandıgın fontlarda acemii işi oldugunu gösteriyor. çok çalışman gerekiyor çok....
Bu mesajdan alıntı yap

arcantos

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 18-04-2008 #10
sonunda beklediğim cevaplar geldi..

tasarım bölümlerinde okuyan insanlarla da aynı konularda çook tartışmalar yaptım ve burda beklediğim yorum gelince de anladım ki benim işim artık olmuş..

herkes gibi DİKDÖRTGEN bir tasarım yapmak ÇOK KOLAY..yada temel FONTları kullanmak ÇOK KOLAY..yada bir fotoğrafı başka bir fotoğrafla birleştirmek aynı çizgiye yerleştirmek herkesin işi..ben kendi İMZAMI tasarımımla gösteriyorum ve %100 herkes beğenmiş olsaydı bir daha bu tasarımı yapmicaktım..

önemli olan farklıyı üretip 3 kişinin beğendiğini görmek..böyle olmasaydı reklam sektörü de aynı kalıp işlerden oluşurdu..yani demekki ben kendi adıma doğru yoldayım.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
afi