''Bilgi Hayattır'' Konulu afiş çalışmam

Afiş Tasarımı - ''Bilgi Hayattır'' Konulu afiş çalışmam ...

ejderhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ejderhan

Grafiker / İstanbul

Dosya19

Alt 16-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bütün yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

qwerty1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

qwerty1

Grafiker / Ankara

Alt 17-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ben afiş te konu başlığını bir türlü yakalayamadım,
Bu mesajdan alıntı yap
mrtaxy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mrtaxy

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-05-2011 #3
ben afiş te konu başlığını bir türlü yakalayamadım,
katılıyorum + ilk gördüğümde rusça yazıyor sandım soru işareti orda alakasız kalmış, tasarım bana greyder ayakkabının sitesini anımsattı, kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-05-2011 #4
Başlığın ve içeriğin birbiriyle uyuşmadığı bir çalışma olmuş...
Bu mesajdan alıntı yap
sev-ya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sev-ya

Grafiker / İstanbul

Alt 17-05-2011 #5
Kent yaşamı, darbe, karmaşa derseniz duruma uygun derim ama bilgi konulu bir afiş için uygun gözükmüyor (bence tabi)...
Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
qwerty1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

qwerty1

Grafiker / Ankara

Alt 17-05-2011 #6
konu ve afiş çalışması sahibi bu yazdıklarımızdan sonra illaki bir açıklama getirecektir.
Bu mesajdan alıntı yap
yazarcizer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Alt 17-05-2011 #7
Evet içerik(fikir) ve biçim(uygulama) birbiriyle örtüşmeli ve uyumlu olmalıdır. Shigeo Fukuda'nın çalışmalarını ve dersleri inceleyebilirsiniz:

http://www3.icm.gov.mo/gate/gb/www.m...cid=165&id=146

http://ibrahimerguden.blogspot.com/2...mayanlari.html
Bu mesajdan alıntı yap

ejderhan

Grafiker / İstanbul

Dosya19
Alt 17-05-2011 #8
Arkadaşlar bence genel olarak bi algılama yada yorumlama yanlışınız var ''Bilgi Hayattır'' Konulu afiş çalışmam neden derseniz bu afiş kktc genelinde 8 kişilik jüriden( prof + uzmanlar ) 190 adet iş arasından 1. seçilmiş bir posterdir ''Bilgi Hayattır'' Konulu afiş çalışmam Zaten posterde direk anlamdan yola çıkılmamıştır ZIT anlamdan yola cıkılarak yapılmış bi posterdir.

Posterde anlatılmak istenen asıl şey bilginin hayatımızın yapısını etkileyecek kadar büyük bir güç olduğu ve yanlış bilginin insanın bütün hayatını yok edebileceği fikridir ''Bilgi Hayattır'' Konulu afiş çalışmam

Soru işareti ilede ifade edilmek istenen görsel olarak dikkat çekilmesidir.

Kırmızı bir arka fon ise savaşı ve kanı ifade etmektedir ''Bilgi Hayattır'' Konulu afiş çalışmam Sol köşede şehir süliyeti ile bütünleşmiş bir bilgi ürünü olan tank çizimi vardır... ''Bilgi Hayattır'' Konulu afiş çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap
cok_yasa_kamil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cok_yasa_kamil

Yrd. Grafiker / Antalya

Alt 23-05-2011 #9
Arkadaşlar bence genel olarak bi algılama yada yorumlama yanlışınız var ''Bilgi Hayattır'' Konulu afiş çalışmam neden derseniz bu afiş kktc genelinde 8 kişilik jüriden( prof + uzmanlar ) 190 adet iş arasından 1. seçilmiş bir posterdir ''Bilgi Hayattır'' Konulu afiş çalışmam Zaten posterde direk anlamdan yola çıkılmamıştır ZIT anlamdan yola cıkılarak yapılmış bi posterdir.

Posterde anlatılmak istenen asıl şey bilginin hayatımızın yapısını etkileyecek kadar büyük bir güç olduğu ve yanlış bilginin insanın bütün hayatını yok edebileceği fikridir ''Bilgi Hayattır'' Konulu afiş çalışmam

Soru işareti ilede ifade edilmek istenen görsel olarak dikkat çekilmesidir.

Kırmızı bir arka fon ise savaşı ve kanı ifade etmektedir ''Bilgi Hayattır'' Konulu afiş çalışmam Sol köşede şehir süliyeti ile bütünleşmiş bir bilgi ürünü olan tank çizimi vardır... ''Bilgi Hayattır'' Konulu afiş çalışmam
o zaman afişin en altına bir bant açıp yukarıdaki "posterde anlatılmak istenen asıl şey..." şeklinde açıklama yazmak lazım...
inanın bu bahsettiğiniz açıklama afişte görülemiyor. en azında 2-3 kelimelik bir ifade olabilirdi
"bilgi güçtür;yanlış bilgi ölümdür" gibi
Bu mesajdan alıntı yap

ejderhan

Grafiker / İstanbul

Alt 23-05-2011 #10
o zaman afişin en altına bir bant açıp yukarıdaki "posterde anlatılmak istenen asıl şey..." şeklinde açıklama yazmak lazım...
inanın bu bahsettiğiniz açıklama afişte görülemiyor. en azında 2-3 kelimelik bir ifade olabilirdi
"bilgi güçtür;yanlış bilgi ölümdür" gibi
''Bilgi Hayattır'' Konulu afiş çalışmam yorumunuz için tşk - bidahaki eklemelerimde dikkat ederim acıklama yapmaya ''Bilgi Hayattır'' Konulu afiş çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları