Bilgisayar Virüsleri Artık Tarih Oluyor

Teknoloji Haberleri - Bilgisayar Virüsleri Artık Tarih Oluyor ...

Cevapla
Bilgisayar Virüsleri Artık Tarih Oluyor
Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Standart

Bilgisayar Virüsleri Artık Tarih Oluyor

Alt 13-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye Yazılım Sektörünün güvenlik yazılımları alanındaki ilk firması olan Arf Teknoloji, dünyada ve ülkemizde yeni bir teknoloji olan Antikor güvenlik programını Kasım 2008 tarihinde duyurdu.

Türk Yazılımcıları Dünyaya Meydan Okuyor
Bilgisayar Virüsleri Artık Tarih Oluyor
Arf Teknolojiden Tarihi İddia: Virüsleri Tarihe GömdükTürk Yazılımcıların Dünyaya meydan okuyan ,Antikor’u Dünyada bulunan antivirüs programlarından farklı olarak hızlı tarama ve doğru teşhisleri ile ön plana çıkan ve herhangi bir veritabanına ihtiyaç duymadan henüz tanımlanmamış olsalar dahi virüsleri tespit edebilme yeteneğine sahip, Antivirüs programları size bildirmeden uygulamalarınızı silebilirken, Antikor kesinlikle böyle bir yönteme başvurmuyor, aksine bağışıkladığı uygulamayı virüs tehditlerine ve bozulmalara karşı koruyor.

Konu ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız ARF Teknolojilerinin stratejik pazarlama ve Dış ticaret sorumlusu Erkan Demirkan; Türk yazılım firmasının çalışmaları ile ilgili olarak şu bilgileri verdi.

Bilgisayarlarınızda Virüsler Artık tarihe karışıyor.

Antikorun yapamayacağı hiç bir şey yok!Arf Teknoloji, Antikor ile başardığı yüksek hızlı tarama işleminin yanı sıra “Antijen” teknolojisi ile de uygulamalarınızı tam koruma altına alır. Antijen, uygulamalarınız ile bütünleşerek uygulamalarınızı korurken size de rahat ve temiz bir kullanım sağlıyor. Antikor, dünyaca ünlü bilgisayar güvenliği firmalarının henüz bir çözüm bulamadıkları virüslere karşı da “Antijen” teknolojisi ile tam koruma sağlıyor.Antikor nedir ve ne vaat ediyor ?

Antikor uygulamalarınızın her türlü virüs tehditine karşı kendilerini korumalarını ve kolaylıkla bertaraf etmelerini sağlamayı amaçlayan, bu konuda esneklikler sunan yeni bir teknolojinin adıdır.

Antikor bugün varolan ve gelecekte varolabilecek bütün virüs tehditlerinden tamamen korunmayı Vaad ediyor. Yani Arf Teknoloji kullanıcılarına şu mesajı veriyor; nasıl olurlarsa olsunlar virüs tehditlerinden korkmanıza artık gerek yok. Düşünün ki; verem aşısı olmuş bir insan verem olmaktan korkabilir mi ?

Antikor bir antivirüs programı değil diyorsunuz, peki Antikor’un antivirüslerden farkı nedir ?

Antikorun antivirüslerden ayrılan iki temel özelliği var.

1- Virüsleri tanımlamak için herhangibir veritabanına ya da güncellemeye ihtiyaç duymaması,

2- Uygulamaların tehditleri algılamak için ayrıca bir programa ya da tarama işlemine ihtiyaç duymamasıdır.

Neden Antikor gibi bir program yazma ihtiyacı duydunuz ?

Bunun sebebi aslında oldukça basit. Bugünki antivirüs programlarının hemen hepsi oldukça güçlü yöntemler içermelerine karşın virüs tehditleri gün geçtikçe artmaktadır. İşte Antikor bu açığı kapatmak için varoldu.

Antikor için bağışıklama sistemi diyorsunuz, bağışıklamaktan kastettiğiniz nedir ?

Bugün kastettiğimiz, her uygulamanın kendisine ait bir savunma sistemi bulunması, yakın bir gelecekte ise doğal bir bağışıklık sistemi gibi davranan yani virüslere karşı kendi savunma mekanizmasını geliştirebilen bir yeteneğin her uygulamaya kazandırılabileceğidir.

Bugün ve gelecekte var olabilecek virüslere karşı koruma sağlar mı ve ne ölçüde koruyabilir ?

Elbette zaten vaat ettiğimiz şey budur, uygulamalarınızı virüslerden tamamen kurtarabilir.

Programınız antivirüsler gibi bilgisayarınızda performans kaybına neden olmuyor, buna rağmen antivirüslerin yakalayamadığı virüsleri yaklayabiliyor. Bunun sebebi nedir ?

Bunun sebebi Antikor’un virüslere bakış açısının tamamen farklı olmasında. Antikor virüsleri tanımlamak için bıraktıkları imzaya değil genlerine bakar.

Antikor bütün işletim sistemini korur mu ?

Hayır maalesef şimdilik değil. Ama çok kısa bir süre zarfında bütün sisteminizin Antikor ile korunduğunu görebileceksiniz.

Antikor bütün programları bağışıklayabilir mi ?

Şimdilik kurulum uygulamaları hariç, evet.

Ne kadar süredir Antikor üzerinde çalışıyorsunuz ve Antikor’u şu anda hangi aşamada görüyorsunuz ?

Ağustos 2007 tarihinden beri Antikor’u geliştirmek için uğraşıyoruz. Bu aşamada Antikor’u yeni emeklemeğe başlamış bir bebek gibi görüyoruz. Yani şunu söyleyebiliriz ki yakın zaman içerisinde Antikor ile ilgili çok farklı gelişmelere şahit olacaksınız.

Antikor programınız antivirüs programlarında olduğu gibi uzun bir zaman içerisinde mi dosyaları tarayıp virüs tespitinde bulunuyor ?

Antikor zaten şu anda dünya üzerindeki en hızlı virüs tespit etme programıdır. Bir kaç dakika içerisinde bütün bilgisayarınızı tarayabilir ve olası tehditleri algılayıp size raporlayabilir.

Yeni bir virüs yayılmaya başladığında antivirüs programları ne kadar güncel olursa olsun o virüsü bulamayabiliyor ya da bulduğunda virüs amacına ulaşıp bilgisayara zarar vermiş oluyor. Peki Antikor’un bunun için bir çözümü var mı ?

Elbette; zaten Antikor böyle bir tehdidi ortaya çıktığı anda algılayabilecek yetenekle donatılmıştır. Eğer uygulamalarınızda bağışıklanmış ise o zaman korkmaya gerek kalmadan ve sessizce Antikor bu tehdidi sizin için bertaraf edecektir.

Antikor bir yedekleme programı mıdır ?

Hayır; hem çalışma hem davranış biçimi bakımından Antikor bir yedekleme programı değildir.

Antikor ile bağışıklanan programlarda çalışma esnasında Antikor’dan kaynaklanan yavaşlama olabilir mi ?

Hayır.

İnternetten bulaşan virüsler ya da flash disklerle bulaşan virüsler Antikor ile bağışıklanmış bir programa zarar verebilir mi ?

Bu tehdit bir virüsten kaynaklanıyor ise asla böyle bir şey mümkün olamaz.

Bir firma, şirket ya da kişi neden Antikor kullanmalı ?

Bu aslında kullanıcının uygulamalarının ve zamanının ne kadar kıymetli olduğuyla alakalı. Bugün ve gelecekteki virüs tehditlerinden zahmetsizce korunmak istiyorlarsa şimdilik bunun tek çözümü Antikor’dur.

Antikor teknolojisini, yazılım firmalarıyla paylaşmayı düşünüyor musunuz ? Yani, yakında Antikorla bağışıklanmış program satışlarını görebilir miyiz ?

Evet. Antikor dünyadaki güvenlik yazılımlarının aksine esnek ve geliştirilebilir bir teknolojidir. Yani bir firma istediği takdirde Antikor teknolojisini kendi yazacağı uygulamalarda rahatlıkla kullanabilir ve geliştirebilir.

Programınızla ilgilenen yerli ya da yabancı yazılım firmaları var mı ?

Antikor’un çok ciddi iddaları var. Vaat edilenler gerçekten ciddi şeyler. Virüslerden kurtulmak bu kadar kolay mı ?

Eğer Antikor ile uygulamalarınızı bağışıkladıysanız evet.Neden güvenlik alanında yazılım yapmayı tercih ettiniz ?

Ülkemizde yazılım alanında faaliyet gösteren gerçekten ciddi ve köklü firmalar olmasına karşın, güvenlik yazılımları alanında çok az uygulamanın geliştirilmiş olması ve bu uygulamaların hiçbirinin bu firmalar tarafından yapılmamış olması bu alanda büyük bir boşluğu açığa çıkarmakta. Arf Teknoloji bu boşluğu layıkı ile doldurabileceğine inandığı için bu alanı seçmiştir.

Yakın zamanda dünyada birçok ülkede havaalanlarından bankacılık sektörüne, savunma sistemlerinden askeri programlara kadar insanların hayatlarını ciddi anlamda etkileyen virüs saldırıları meydana geldi. Bu programların güvenliğini Antikor sağlasaydı ne değişirdi ?

Tabi bu çok ciddi bir tehdidin gün yüzüne çıkmış hali. Daha dün hatırlayalım çernobil virüsü buna benzer zararlar meydana getirmiş hatta bir çoğumuzun bilgisayarının kullanılmaz hale gelmesine sebep olmuştur. Bu gibi ciddi tehditler virüslerden geldiğine göre, korunmak için doğru adresin Antikor olacağı açıktır. Eğer Antikor kullanılıyor olsa idi bu haberlerin hiçbirini bugün konuşuyor olmazdık.

ARF teknolojileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için internet sitelerine girmeniz yeterli.

Antikor - Uygulama Güvenliği Sistemi

Virüsleri tarihe gömen bu teknolojinin video görüntülerini ilerleyen saatlerde sitemizde bulabilirsiniz.

Kaynak : Flaş Özel Haber
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(39)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Standart
Alt 13-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çok iddalı: ''Bugün ve gelecekteki virüs tehditlerinden zahmetsizce korunmak istiyorlarsa şimdilik bunun tek çözümü Antikor’dur.''

Ve ilginç haberleri takip etmeme rağmen hiç denk gelmemişti bu haber..Araştırmakta yarar var..
Bu mesajdan alıntı yap
Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 13-05-2009 #3
Bu bana mail olarak gelmiş olsa yayınlamazdım ama bir gazetede çıkıyor diye ekledim..
Ve en önemlisi bunu bir Türk'ün yapmış olması..
Bu mesajdan alıntı yap
wwaslıww isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wwaslıww

Öğrenci (Diğer) / Çankırı

Standart
Alt 13-05-2009 #4
inşallah olur çünkü bir dosya indirmeye bile korkar olduk
paylaşım için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Gülsüm ÖZER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gülsüm ÖZER(27)

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Standart
Alt 13-05-2009 #5
Paylaşım için teşekkürler Muhammet
Bu mesajdan alıntı yap
FRTDESIGN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FRTDESIGN

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 13-05-2009 #6
Türkler bulur patentını america alır turklere dolar bazında satarlar haha aferim bişey yapmıslar Bilgisayar Virüsleri Artık Tarih Oluyor tesekkurler bu faydalı bılgı ıcın ama bunun heryerde duymamız lazımdı...
Bu mesajdan alıntı yap
Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 13-05-2009 #7
inşallah olur çünkü bir dosya indirmeye bile korkar olduk
paylaşım için teşekkürler
Paylaşım için teşekkürler Muhammet
Türkler bulur patentını america alır turklere dolar bazında satarlar haha aferim bişey yapmıslar Bilgisayar Virüsleri Artık Tarih Oluyor tesekkurler bu faydalı bılgı ıcın ama bunun heryerde duymamız lazımdı...
Rica ederim arkadaşlar..
Umarım FRTDESIGN dediği gibi olmaz..
Bir çok şeye sahip olup da değerlendiremediğimiz çok şey var..
Hep aklıma gelir.. 3 Aselsan mühendisi.. ve üzülürüm..
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 13-05-2009 #8
iyi haberdi kardeşim teşekkür ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 13-05-2009 #9
Rica ederim..
Bu mesajdan alıntı yap
AnıL ALAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AnıL ALAN

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Standart
Alt 04-06-2009 #10
Virüs yazılımlarının yarısı neredeyse herzman visual basic ile yazılıyor, exe uzantılarını destekleyen işletim sistemlerinde haliyle milyonlarca virüs yazılımı dolaşıyorBilgisayar Virüsleri Artık Tarih Oluyor Haber için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Bilgisayar, elektronik, hoparlör, bilgisayar sarf mazemeleri fotoğrafları rekifarg Fotoğraf - Resim 24 18-05-2010 21:00:04
Kumandalar tarih oluyor! Selim MERCANO Teknoloji Haberleri 10 15-04-2009 13:04:46
artık bilgisayar duygularımıza da hakim... berglakin Graficafe 3 23-01-2009 19:51:45
Yeni msn virüsleri ve silme yolları melsa Yazılım Rehberi 3 22-05-2008 09:24:24
Virüsleri kimler Ne İle Yazarlar graphic00 Yazılım Rehberi 2 29-06-2007 10:13:43

Kapat
Şifremi Unuttum?