Bilgisayarım açılırken birden kapanıyor ve açılmıyor ne yapmam lazım?

Donanım Rehberi - Bilgisayarım açılırken birden kapanıyor ve açılmıyor ne yapmam lazım? ...

madame.naz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

madame.naz

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 09-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle herkese iyi bayramlar. Çalıştığım şirketin bilgisayarı evimde ve onu onarmam gerekiyor içindeki bilgiler çok önemli format en son çareBilgisayarım açılırken birden kapanıyor ve açılmıyor ne yapmam lazım? sorun şu bilgisayar açılırken güvenli mod ekranı geliyor herhangi bi durumu seçip entera bastığımda da windows xp ekranı gelip tekrar başa dönüyor bu sürekli böyle devam ettiği için bi türlü açılmıyorBilgisayarım açılırken birden kapanıyor ve açılmıyor ne yapmam lazım? hardiski çıkarıp kendi bilgisayarıma taktığımda da aynı sorunla karşılaştım malesefBilgisayarım açılırken birden kapanıyor ve açılmıyor ne yapmam lazım? içindeki bilgilere ulaşmam lazım yedek almam lazım ne yapabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

shedesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shedesign

Grafiker / Hatay

Alt 09-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
format atman gerek yada teknik servise başvurmalısın sigortasında bi sorun olabılır
Bu mesajdan alıntı yap
Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 09-12-2008 #3
Format atmak son çare değil ilk çare olmalı Bilgisayarım açılırken birden kapanıyor ve açılmıyor ne yapmam lazım?
Sadece işletim sisteminin bulunduğu bölüme format atarsan diğer bölümdeki bilgilerine ulaşabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap

madame.naz

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 09-12-2008 #4
teşekkür ederim cevapladığınız için ama bütün bilgilerim disk c de zaten Bilgisayarım açılırken birden kapanıyor ve açılmıyor ne yapmam lazım?
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 09-12-2008 #5
teşekkür ederim cevapladığınız için ama bütün bilgilerim disk c de zaten Bilgisayarım açılırken birden kapanıyor ve açılmıyor ne yapmam lazım?
Ne olursa olsun C partition unuzu depolamak amacı ile kullanmayınız.

C partition sisteminizin kurulu olduğu ve çalıştığınız programların kurulu olduğu dizin olarak kullanılması gerekiyor.

Eğer her hangi bir sistem sorununda verilerinizi kaybetmek istemiyorsanız...

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
darkdevill isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darkdevill

Grafiker / Ankara

Alt 09-12-2008 #6
arkadaşım windows xp scsi vrsa elinde onu tak onar de oradan sanırsam checkdisk yazıyordun tarama yapıyor ve pc 10 dk sonra kullanıma hazır
Bu mesajdan alıntı yap
tirEdsOuL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tirEdsOuL

Grafiker / Düzce

Alt 09-12-2008 #7
Şirket bilgisayarinin harddisk'ini kendi bilgisayariniza takin ama master olarak değil slave olarak jumperlarini değiştirin.. yani hem sizin harddiskiniz pc'de takili olacak hep şirketin ki ama bilgisayar sizin harddiskiniz ile açilacak.. bu durumda windows açildiğinda şirketin harddiskini de bilgisayarim'dan görebileceksiniz..
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 09-12-2008 #8
Birde windows ekranı geldiginde F8 tuşuna basıp ağ destegi ile güvenli modu seçmeyi deneyin siyah bir ekran geldiğinde tekrar reset atın ve F8 ile kip ekranına gelip tekrar ağ destegiyle güvenli mod seçeneğini seçin ve işletim sistemini seçip devam edin.

Olmadı windows cd 'sini takıp onarma işlemini yaparsınız.Ya da format atarsınız.Eğer bilgileriniz çok önemli ise geri getirme işlemlerini yapan bir çok program mevcut...Tabi ne kadar sağlıklı oldugu tartışılır.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
al_muallim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

al_muallim

Grafiker / İstanbul

Alt 10-12-2008 #9
word, excel , gibi ofis programlarının olduğu çalışmalarınız varsa, bazı programlarla, onları tekrar alabilirsiniz, format çekmek zorunlu olacağa benziyor,
Bu mesajdan alıntı yap

madame.naz

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 10-12-2008 #10
Şirket bilgisayarinin harddisk'ini kendi bilgisayariniza takin ama master olarak değil slave olarak jumperlarini değiştirin.. yani hem sizin harddiskiniz pc'de takili olacak hep şirketin ki ama bilgisayar sizin harddiskiniz ile açilacak.. bu durumda windows açildiğinda şirketin harddiskini de bilgisayarim'dan görebileceksiniz..
Bayram yoğunluğuyla uğraşamadım sizin söylediğinizi yarın deneyeceğim harddiskte bi sorun var açılacağını pek zannetmiyorum ama denemediğim yol kalmasın teşekkürler....
Eğer olmazsa da diğer arkadaşların dediği gibi onar diyeceğim. Peki onarmanın herhangi bi sakıncası olabilir mi tamamen risksiz midir? Cevaplayan bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim. Cuma günü iş başı yapıyorum İnşallah Allah'ın izniyle hallederim o zamana kadar ..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
acilirken, acilmiyor, bilgisayarim, birden, kapaniyor, lazim, yapmam