Bilgisayarım Yavaş Çalışıyor? ...

Windows - Bilgisayarım Yavaş Çalışıyor? ... ...

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 19-05-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

XP yüklü bilgisayarımda 2,1 Ghz işlemci takılı overclock la 2,4 Ghz olarak çalışması gereken işlemcim CPU-Z değerlerine göre 1,44 Ghz ile çalışıyor. Çalışan görevlere baktığımda ekstra çalışan bir program işlemci %95 boş görünüyor, sistem temizliği yaptım, disk birleştirme yaptım ama işlemci hala düşük görünüyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim ? ...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-05-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kaçak var gibi görünüyor Bilgisayarım Yavaş Çalışıyor? ... öhüm
Şaka bir yana küçük bi bez parçasıyla üstünü örtün, bir müddet kafasını dinlesin Bilgisayarım Yavaş Çalışıyor? ...
Bezi aldığınızda bi canavarla karşılaşabilirsiniz aman dikkat diyorum Bilgisayarım Yavaş Çalışıyor? ...
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 19-05-2012 #3
Isı seviyesi normal. Zaten sistemi zorlayacak bir iş yapmıyorum şuan sadece net ve cpz-u açık hız yine düşük ...
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 19-05-2012 #4
Bilgisayarın fazla güç (elektrik sarfiyatı) tüketmemesi için gerek olmadığı durumlarda x çarpanını düşürerek işlemci hızını düşürmesi normalmiş. İşlemci gücüne ihtiyaç duyduğu zaman işlemci hızı en üst seviyelere kadar çıkabiliyor. Bu özelliğe Power Saving deniyormuş. Bu özelliği kapatıp sürekli en üst performansta çalıştırmak için bios/Power menüden C1E özelliğini disable yapmak gerekiyormuş ben yaptım ama hala kafasına göre bir düşük bir hızlı değişip duruyor. Bu durumda sanırım yapacak bir şey yok bu şekilde devam edeceğiz ...
Bu mesajdan alıntı yap