bilgisayarıma yüklediğim fontlar aktif değil?

Fontlar - bilgisayarıma yüklediğim fontlar aktif değil? ...

cumali12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 09-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar. bazı arapça fontları bilgisayarıma yükledim corelde kullanmak için fakat bazı fontlar aktif olmuyor. nedendir acaba? herkese iyi çalışmalar.saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tdogan86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 09-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba. onun sebebi çok fazla font olduğunda windowsun bazılarını görememesinden kaynaklanıyor. ben de aynı sorunu yaşıyorum gerçi ben arapça font denemedim. belki sendeki arapça fontları corel desteklemiyor da olabilir ama gerçekten de böyle bir sorun oluyor. ben font lister adında bir program kullanıyorum. programı açıyorum ve yüklü fontları göster seçeneğine basınca bütün fontlar aktif oluyor. belki senin problemini de çözebilir
Bu mesajdan alıntı yap
mesajali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mesajali

Grafiker / Kayseri

Alt 10-08-2009 #3
corel ; türkçe karakterleri olmayan her fontu aktif olarak göstermez
Arial veTimes' in regular olan ve içerisinde arapça olan fontlardan bazılarıdır
mümkün olduğu kadar widdows 'a 400 den fazla font yüklemeyin
fontnavigatör den bakarak kullanın sonra fontnavigatörü kapatmadan yine eski yerine atın böylece fontları rahat kullanırsınız ... iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 10-08-2009 #4
tdogan86 cevabın için teşekkürler. programı indirip deneyeceğim bakalım nasıl sonuçlanacak.

mesajali arkadaş sana da teşekkürler. font navigatörü hiç kullanmadım nasıl kullanılıyor acaba. kısaca yardımcı olsan sevinirim. herkese iyi çalışmalar.selamlar.
Bu mesajdan alıntı yap

mesajali

Grafiker / Kayseri

Alt 21-08-2009 #5
slm arkadaşlar : font navigatör corel in bir programıdır ayrıca fontları göstermede iyi bir proğram
pc kullanan herkes bunu rahtlıkla kullanabilir çalıştırmadan önce font navigatör bilgisayarınızda nekadar font varsa arar sonra onu kullanır windowsa fazla font yüklemek doğru değildir belli miktarda aktif olur sonra görmez navigatörle arşivinizden tarayarak istediğiniz fontu seçip sağ tarafa bırakın navigatörü kapatmadan o fontu kullanıp convertleyin sonra o fontu yerine atın böylelikle gereği kadar yazı kullanmış olursunuz sağ taraf alta çıkan yazıya sağ tıklayıp istediğiniz metni yazın aradığınızı kolay bulmak için kolay gelsin iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
parantez isimli Üye şimdilik offline konumundadır

parantez

Grafiker / Antalya

Alt 21-08-2009 #6
teşekkür ederim bilgi için.:smile::smile::smile:
Bu mesajdan alıntı yap

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 28-08-2009 #7
merhaba mesajali arkadaş. cevabın için sağol. sorunu daha çözemedim. word 2007 de font aktif oluyor corelde olmuyor. bunun üzerine word yazıp kopyalayıp corelde özel yapıştır deyip bu şekilde corele aktarmaya çalışıyorum.fakat yine font word daki gibi gelmiyor sorunu nasıl aşabilirim acaba?herkese iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

mesajali

Grafiker / Kayseri

Alt 28-08-2009 #8
Cumali arkadaşım word 2007 türkçe tabanlı corel ise ingilizce ondan oluyordur
Bu mesajdan alıntı yap

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 28-08-2009 #9
ilgin için sağol mesajali arkadaş. evet dediğin gibi word 2007 türkçe. sorunu nasıl çözebilirim. yoksa bir çözümü yok mu?iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap