billboard boyutlandırması

Tabela, Billboard, Raket Pano Vb. - billboard boyutlandırması ...

ilqnur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ilqnur

Grafiker / İstanbul

Alt 13-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar meraba bir billboard hazırlayacağım ancak boyutu 3 metreye 6 metre bunu nasıl çalışmam gerekiyor? 1e 10 küçülterek çalış dediler ama nasıl yapabileceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

MartmediaGrafik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MartmediaGrafik

Grafiker / Balıkesir

Alt 13-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ilqnur hangi Programla calisacagina bagli bu eger Photoshop la calisacaksan olusturacagin gorsel 72 pix/inc Resolution cozunurlugunu gecmemeli. Yani uzerinde calisacagin layer ilk actiginda Resolution 72 px/inch olmali o zaman 1 e 1 calisabilirsin. Photoshop da CtrL+ tusu ile buyuterek Monitorunde %100 olcuye getirirsen layer cozunurluk derecelerini gorebilirsin. Corel ya da Freehand icin bir yorumum yok uzgunum.
Bu mesajdan alıntı yap
ggrafik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ggrafik

Grafiker / Konya

Alt 14-11-2009 #3
corelde çalışacağın fotoğrafın, en az birebir ölçüde, 72 dpi olması lazım,,, birde monüteri %100 e getirdikten sonra fotoda piksel patlaması olmadı ise tmm dr foto yu kullanabilirsin.
ölçüyü ondabir küçültürsen çalışma hızın artar, hem fotoshopta hem corelde.-fotoshopta %10 küçüklükte çalışırsan, pixel -inc 300 olsun sonra büyütünce problem yaşama.
Bu mesajdan alıntı yap
afidanci66 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

afidanci66

Grafiker / İzmir

Alt 15-11-2009 #4
Corel'in en güzel özelliği vectörel olmasıdır. Eğer resim gerekiyorsa bunu 1 e 1 ebatında büyütmeniz resimin mb olarak büyüyeceği anlamına gelmez. Yani resim kaç mp olursa olsun formatını cmyk olarak züeltip 72 dpi yaparsan dış mekan baskı için uygun olacaktır. Yalnız bunu tasarım bittikten sonra yap. Biraz bekletecektir. Diğer eklentileri mümkün olduğu kadar vectörel çalış. Çünkü vectörde pixel olayı olmadığı için ne kadar büyütürsen büyür netlik bozulmayacaktır. Yazılarıda aynı şekilde yaz ve vectorel olarak çalış. Baskı önce zaten eps ye çevrilecek. Baskıyı sen yapacaksan cevir yoksa bırak baskıcı çevirsin.
Bu mesajdan alıntı yap