billboard konusunda yardım

Afiş Tasarımı - billboard konusunda yardım ...

osmantuzcu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

osmantuzcu

Heykeltraş / Burdur

Alt 24-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba bir billboard çalışması yapacağız ama yüksek kaliteli resimler bile küçük kalıyor. Vektörel çizimler dışındaki resimleri nasıl kullanabiliriz? örnek bir tane Billbord çalışmasını cdr olarak yada ai olarak paylaşabilirmisiniz tasarım amaçlı değil sadece boyutları filan incelemek için.
Şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

brrk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

brrk

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 24-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Boyutları incelemezniz için internette çok bilgi var. boyutlar hakkında bilgi verio. bence önce bi araştırmak lazım hazırcı olmamak lazım daha yararlı olcağını düşünüorum sizin için.
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 24-01-2010 #3
Eğer kullanacağınız fotoğrafların çözünürlüğü yüksek ise büyütünce problem çıkarmaz.Ancak büyütme işlemini orantılı yapmanız lazım aksi halde piksellerde kırılmalar meydana gelir ki bunun da baskısında sonuç fiyaskodur.
Bu mesajdan alıntı yap
loft graphics isimli Üye şimdilik offline konumundadır

loft graphics(29)

Grafiker / Kocaeli

Alt 25-01-2010 #4
merhaba bir billboard çalışması yapacağız ama yüksek kaliteli resimler bile küçük kalıyor. Vektörel çizimler dışındaki resimleri nasıl kullanabiliriz? örnek bir tane Billbord çalışmasını cdr olarak yada ai olarak paylaşabilirmisiniz tasarım amaçlı değil sadece boyutları filan incelemek için.
Şimdiden teşekkürler.
Billboard Ölçüsü genel olarak 350x250 cm'dir. Ve baskı olarak 4 dikey parça olarak basılır daha sonra parçalar eklenerek yapıştırılır. Billboard tasarımlarında illede 350x250 boyutunda bir çalışma açmamız gerekmez ölçünün yarısı boyutunda çalışma açabiliriz 175x100 ve dpi olarak 110 olabilir böylece fazla büyük resim gerekmez baskı aşamasında çalışma yüzde yüz büyüyerek gerçek boyutuna ulaşmış olur. iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap