billboard uygulama (sorun)

Tabela, Billboard, Raket Pano Vb. - billboard uygulama (sorun) ...

mct0033 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mct0033(31)

Grafiker / Ankara

Alt 21-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar biz ankaranın bir ilçesindeyiz. 60 adet belediyenın kurmus oldugu bılboard var burada. ancak bu bılboardların zemınlerı yagmurdan deforme olmus. bunları yenılemek ıstıyoruz. bılboardların zemınlerınde kullanılan malzeme nedır bılen varmı acaba? bir diğer sorumda şu. biz billboartları 3 parça halinde yapıştırıyoruz. bız hıc ıslatmadan dırek baskı dan sonra yapıskanı surup kagıdı yapıstırıyoruz. ama bıldıugım kadarıyla bu kagıtlar daha onceden ıslanıyor. bız ıslayarak uygulamayı denedık ama kagıtlar bırbırınden acılmıyor. bu ıslama ıslemı nasıl gerceklestırılmelı ve yapıstırmnada kullanılan tutkalın ozellıgı nedır adı nedır?
bılen varsa ve yardımcı olursa cok memnun ıolurum tesekkur ederım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 21-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar biz ankaranın bir ilçesindeyiz. 60 adet belediyenın kurmus oldugu bılboard var burada. ancak bu bılboardların zemınlerı yagmurdan deforme olmus. bunları yenılemek ıstıyoruz. bılboardların zemınlerınde kullanılan malzeme nedır bılen varmı acaba? bir diğer sorumda şu. biz billboartları 3 parça halinde yapıştırıyoruz. bız hıc ıslatmadan dırek baskı dan sonra yapıskanı surup kagıdı yapıstırıyoruz. ama bıldıugım kadarıyla bu kagıtlar daha onceden ıslanıyor. bız ıslayarak uygulamayı denedık ama kagıtlar bırbırınden acılmıyor. bu ıslama ıslemı nasıl gerceklestırılmelı ve yapıstırmnada kullanılan tutkalın ozellıgı nedır adı nedır?
bılen varsa ve yardımcı olursa cok memnun ıolurum tesekkur ederım
zeminler kontraplakmı saçmı deforme olmuş derken yoksa su kontrasımıdır yapışkanlı kağıt derken folyo baskımı kağıt baskımı zeminde kullanılan duvar kağıdı tutkalı olması lazım onunla yapıştırırsın
Bu mesajdan alıntı yap
mct0033 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mct0033(31)

Grafiker / Ankara

Alt 21-06-2010 #3
zeminler kontraplakmı saçmı deforme olmuş derken yoksa su kontrasımıdır yapışkanlı kağıt derken folyo baskımı kağıt baskımı zeminde kullanılan duvar kağıdı tutkalı olması lazım onunla yapıştırırsın
zemınlere beledıye OSB kullanmış ve uzelerını beyaza boyamıs. uygulanan malzemede folyo degıl kagıt baskı. yapıstırma için klitoril diye bir malzeme var onu kullanıyoruz biz. ama bilboardlar değişeceği zaman eskilerini sökmek çok zor kazımak gerekiyor. kağıtlar çok çabuk kendılıgınden kalkıyor ve baskı canlı durmuyor. ankara merkezdekı bıllboardları goruyorum mesela cok canlılar. baskıyla alakalı deıl ama. seıko kafalı makıne ıle baskı yapıyorum folyo ve vinil baskılarımız normalde cok canlı. ama blueback ler cok soluk duruyor. folyo gıbı canlı olmasını beklemıyorum elbette ancak normal bıllboardlardan cok daha soluk duruyor. bunun malzemeyı onceden ıslatıp uygulanmasıyla alakalı olabılecegını dusunuyorum . ama bu konuda bilgi sahıbı değilim sadece bir fikir.
Bu mesajdan alıntı yap
hll_syhn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hll_syhn

Yrd. Grafiker / Konya

Alt 28-07-2010 #4
Biz billlboard zeminlerine su kontrası kullanıyoruz ve hiç bir sorun çıkmadı bu güne kadar. Yapıştırmak için ise glitolin denilen bir tutkal.
Billboard ları yapıştırmadan en az yarım saat önce ıslatıyoruz daha pürüzsüz yapışması için.
Bu mesajdan alıntı yap