Bingöl Üniversitesi logo tasarımı

Logo Tasarımları - Bingöl Üniversitesi logo tasarımı Sponsorlu Bağlantılar Yarısma için tasarlamıştım ancak yarım kaldı ve logoyu göndermeyi unutmuştum. Ortadaki siyah objeyi kitap farzediverin siz düzenleyecektim...

m1st isimli Üye şimdilik offline konumundadır

m1st

Hiç Biri / Ankara

Alt 10-04-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yarısma için tasarlamıştım ancak yarım kaldı ve logoyu göndermeyi unutmuştum. Ortadaki siyah objeyi kitap farzediverin siz düzenleyecektim Bingöl Üniversitesi logo tasarımı

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

BlueX isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BlueX

Arı Üye

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 11-04-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ciddi bir kuruma pek yakışmayan bir tasarım olmuş.

BlueX Design

Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 11-04-2013 #3
Şu an kullandıkları logo:

Bu mesajdan alıntı yap

BlueX

Arı Üye

Alt 11-04-2013 #4
Şu an kullandıkları logo:

demek ki boşuna yarışma açmamışlar. Kişisel görüşüm şuan ki logo da hiç uyumlu ve de güzel bir logo değil.

en azında şu şekilde logolar beklenebilir:

BlueX Design

Bu mesajdan alıntı yap
zerr6666 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zerr6666

Grafiker / Ankara

tebrik ederim çok güzel bakış açısı

Alt 11-04-2013 #5
demek ki boşuna yarışma açmamışlar. Kişisel görüşüm şuan ki logo da hiç uyumlu ve de güzel bir logo değil.

en azında şu şekilde logolar beklenebilir:

tebrik ederim çok güzel bakış açısı
Bu mesajdan alıntı yap

m1st

Hiç Biri / Ankara

Alt 11-04-2013 #6
Sevgili dostlarım internetten ordan burdan bu güzel kurumların güzel logolarını göstermek gayet kolay. bizimde gözümüz görüyor aklımız eriyor. Şayet bir kurum logonun içinde cennetle cehennem arasındaki her şeyi koymamızı bekleyince sadelik ile yoğunluk arasında sıkışıp kalıyorsunuz. yanlıs anlamayın ama görsellerden baska logoları göstereceğinize fikir verebilirsiniz. Bingöl Üniversitesi logo tasarımı
Bu mesajdan alıntı yap

BlueX

Arı Üye

Alt 11-04-2013 #7
görselden önce "en azından şu şekilde logolar beklenebilir" diyerek giriş cümlesinde bulundum. Yani beklentilerin hangi yönde olması gerektiğini sadeliği, anlaşılırlığı, betimlemesini en azında düzgün bir biçimde anlatan, kurumsal yapılı vb. gibi özelliklere sahip olan logolar ile paylaştım. Kısacası vermek istediğim fikri örnekler üzerinden görsel olarak sunarak yorumlanmasını size bıraktım. Tabi farklı yorumladınız. Olsun Bingöl Üniversitesi logo tasarımı

BlueX Design

Bu mesajdan alıntı yap

m1st

Hiç Biri / Ankara

Alt 11-04-2013 #8
görselden önce "en azından şu şekilde logolar beklenebilir" diyerek giriş cümlesinde bulundum. Yani beklentilerin hangi yönde olması gerektiğini sadeliği, anlaşılırlığı, betimlemesini en azında düzgün bir biçimde anlatan, kurumsal yapılı vb. gibi özelliklere sahip olan logolar ile paylaştım. Kısacası vermek istediğim fikri örnekler üzerinden görsel olarak sunarak yorumlanmasını size bıraktım. Tabi farklı yorumladınız. Olsun Bingöl Üniversitesi logo tasarımı
Evet ama üniversite logosu tasarlayan biri olarak zaten göz gezdirdiğim logolar bunlar tabii olarak. ben sadece üyelerden logo üzerindeki eksik veya fazlalıklar üzerine konuşmak isterim. önemli değil haklısınız cok resmi bir logo degil ama amacımda resmi bir logo ortaya cıkarmak değildi.Bingöl Üniversitesi logo tasarımı
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 12-04-2013 #9
Evet ama üniversite logosu tasarlayan biri olarak zaten göz gezdirdiğim logolar bunlar tabii olarak. ben sadece üyelerden logo üzerindeki eksik veya fazlalıklar üzerine konuşmak isterim. önemli değil haklısınız cok resmi bir logo degil ama amacımda resmi bir logo ortaya cıkarmak değildi.Bingöl Üniversitesi logo tasarımı
O zaman fikri zaten zikri olan bir durum söz konusu olmasında sakınca yok. Mesela cennetle cehennem arasında ne varsa çalışmaya ekleyin. Misal Yedi katlı gökyüzü, sırat köprüsü, Araf tepeleri ... ne manyakça olur aslında Bingöl Üniversitesi logo tasarımı Fakat sonrasında şu anki zihniyet ile taşlanmanız mümkün.
Bu mesajdan alıntı yap
Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 12-04-2013 #10
Balık, Meşale, Başak, Kartal ve güvercin sembolleri özgürlük ve bilgeliği temsil eder.
ideolojik ve din tarihinden süre gelen sembolleridir.
Balık, kartal, Başak, din kitaplarında;
Bir sonraki nesile bilgiyi aktarma, sabır ile bilgeliğe ulaşma anlamına gelmektedir.
Günümüzde bu sembollerin genel anlamı ise eğitim ve özgürlüktür.

Buradan yola çıkarak tekrar düşünecek olursak tasarlanan simgelerin kendi hallerinde ne kadar güçlü ve yalın bir anlatımı olduğunu bilmemiz gerekir.

Yorum istiyorsanız.. Kendi çizginiz olduğu sürece ; Sizden öncekilerin yaptıklarına bakmak kolaycılık değil doğruyu bulma yolunda bilgi edinme adımı olarak bakınız...

iyi çalışmalar..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları