Bioetanol

Logo Tasarımları - Bioetanol ...

Cevapla
Bioetanol
yoSa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yoSa(32)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Standart
Alt 15-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
-Renk olarak (bazılarında düzen ve font) BP logosu çağrışımı var, bundan kesinlikle kaçınılmalı...
-Keşke numara verseydiniz çalışmalarınıza...
-Ayrıca bukadar benzer ve çok çalışma yaparken harcadığınız süreyi iyi bir araştırma sonucunda tasarlayacağınız bir tek logoyla hedefi 12 den vurarak değerlendirmeniz daha mantıklı olacaktır.İlginizi ve dikkatinizi 12 logoya ayırmak var , 1 logoya ayırmak var...Hangisi daha iyi sonuç verir? Ama yok alternatif olsun diyorsanız 12 rakamını 3 e düşünürün, ve bu 3 tanesinde de ayrı ayrı mantıklar kullanın derim...(tavsiye)

-Soldan sağa 1. ve 2. fena değil. 3.( başka bir logo çağrışımı yaptı ancak hangisi olduğunu hatırlayamadım şuan) ve 6. da hoş bence (ancak 6. nın okunurluğunda sorun var) , genel olarak biraz daha ilgiye ihtiyaçları var...

İyi çalışmalar dilerim...Yakıtı biraz inceleyin, bitliker hangi aşamalardan geçiyor, hangi bitkiler seçiliyor vs vs ...Araştırma süreciniz size iyi fikirler sağlayacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
yoSa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yoSa(32)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Standart
Alt 15-05-2009 #5
Dünya üzerinde kaç milyon bitki çeşidi var? Çağrışım adına hepsinin rengini yeşil yapsaydık nolurdu? hepsinin rengi yeşil midir? gibi sorular geliyor aklıma...

Birde merkımı bağışlayın ama bir logo yapımı esnasında aklınıza 12 tane esinti mi geliyor? Yeteneğiniz süper...Bence birkaçtanesi hariç diğerleri esinti değil...

Bp çağrışımına gelince sadece renkten bahsetmiyordum...font yapı benzerliği, font düzeni (sonuçta sizinkide B ile başlıyor)

İyi çalışmalar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
Standart
Alt 15-05-2009 #7
Aralarında en iyi bence üstteki sağdaki çalışma.Diğerlerin geneli karakter ve bir kaç oynama var.Elinize sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
mawi06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mawi06

Grafiker / Ankara

Standart
Alt 15-05-2009 #8
işte budur logo dediğin sade ve okunur olmalı
hepsi de çok güzeller ama içlerinden illa seçmek gerekirse
1,2,3 ve sağ en alltaki logo diğerlerinden ayrılıyor
ellerine sağlık diyorum örnek olacak bir iş çıkarmışsın
Bu mesajdan alıntı yap
lovies isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lovies

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 15-05-2009 #9
Hoş çalışmalar emeğinize sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
darth_cygan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Standart
Alt 15-05-2009 #10
ilk baktığımda alttaki yazıyı okumadım ve logolara baktım. ilk aklıma gelen kesinlikle bitki ile ilgili birşey. ama benim düşündüğüm bitkisel ilaç ya da benzeri birşeydi. sonra alttaki yazıyı okuyunca işler değişti.

açıklama yapmışsınız bunu yeni bir teknoloji olduğuna dair ancak yine de daha anlaşılır olması açısından öncelikle bir şey sormak isterim:
"bioetanol" bir yakıt firması mıdır, yoksa bir firmanın markalaştırılacak bir teknolojisinin ismi midir veya piyasaya süreceği yeni bir ürün müdür? bu konuyu daha açık yazarsanız sanırım daha doğru yorumlar yapılabilir.

ama yakıtla ilgili olduğuna göre, 3. logonuın fontu ve son logonun fontu uygun gibi. ama bence 3.nün fontu daha tercih edilesi. yaprak figürünü (özellikle 1. ve 2. kullandıklarınız gibi) kullanmayın derim. gerçi tam olarak ne olduğuna göre bu fikrim değişir ama bu haliyle ilaç ya da bitki özlü herhangi bir yiyecek ya da temizlik/bakım ürünü gibi. Ama yeşil bence mutlaka olmalı. "bitki" ve "doğal" işin içine girdi mi, yeşil renk kullanılmalı. YoSa belki de haklı ama, burada bizim algımızdan çok halkın algısından bahsediyorsak, yeşil renk herzaman bitki ve doğallığı çağrıştırır.

iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Reklam

Cevapla

Kapat
Şifremi Unuttum?