Bir bebek firması için yapmış olduğum logo tasarımı

Logo Tasarımları - Bir bebek firması için yapmış olduğum logo tasarımı ...

hikmetizm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hikmetizm

Grafiker / Antalya

Alt 13-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Kesinlikle yorumlarınızı bekliyorum...Bir bebek firması için yapmış olduğum logo tasarımı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

0rkun1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

0rkun1

Webmaster / İstanbul

Alt 13-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
göze hoş geliyo .. ellerine sağlık güzl olmuş...
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 13-03-2010 #3
Düşünce güzel fakat uygulama olarak çok hata var logoda.
1.Esas reklamı yapılacak olan firma ismi arkaplanda kalmış.Bu logoda firma isminden çok sanki BEBE kelimesinin vurgusu yapılır olmuş.
2.Amblem logotype dan büyük olmuş.Bu durum göze hoş gelmiyor.
3.Ö harfinin simgeleri olan üst noktaları kare yerine yuvarlak yapıp ve biraz aşağı çekmeniz daha güzel görünecektir.
4.Renk sayısını düşürmenizde fayda var.Evet renk cümbüşü belki çalışmayı hoş gösterir,müşteri bu cümbüşün etkisinde kalmış olabilir fakat bir grafiker olarak sizin bunu gözardı etmemeniz gerekirdi.Bu logoda tam 7 renk kullanılmış.Bu ilerde firma sahibine külfet getirir.
Kolaylıklar diliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
evrem03 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

evrem03(24)

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 13-03-2010 #4
bebe yazısı hoş ama bencede firma ismi daha öne çıkarılmalı
Bu mesajdan alıntı yap
hikmetizm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hikmetizm

Grafiker / Antalya

Alt 13-03-2010 #5
Düşünce güzel fakat uygulama olarak çok hata var logoda.
1.Esas reklamı yapılacak olan firma ismi arkaplanda kalmış.Bu logoda firma isminden çok sanki BEBE kelimesinin vurgusu yapılır olmuş.
2.Amblem logotype dan büyük olmuş.Bu durum göze hoş gelmiyor.
3.Ö harfinin simgeleri olan üst noktaları kare yerine yuvarlak yapıp ve biraz daha aşağı çekmenizde fayda var.
4.Renk sayısını düşürmenizde fayda var.Evet renk cümbüşü belki çalışmayı hoş gösterir,müşteri bu cümbüşün etkisinde kalmış olabilir fakat bir grafiker olarak sizin bunu gözardı etmemeniz gerekirdi.Bu logoda tam 7 renk kullanılmış.Bu ilerde firma sahibine külfet getirir.
Kolaylıklar diliyorum.
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim.

Firma ismini arka planda bırakmamın sebebi ileriye yöneliktir.Biryıl gibi bir aradan
sonra umarım firma benden ismin tamamını kaldırmamı ister.Ö harfindeki göz ifadesine gelince envaye çeşit şekil denedim göz kırpmasından yumuk göz şekline kadar bana en samimi kare şekli geldi Bir bebek firması için yapmış olduğum logo tasarımı Renklere gelince ondada çok oynamalarda bulundum ama işte budur dediğim bu renkler oldu ee napalım biraz masraf etsinler artık.
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 13-03-2010 #6
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim.
Ben teşekkür ederim.

Firma ismini arka planda bırakmamın sebebi ileriye yöneliktir.Biryıl gibi bir aradan
sonra umarım firma benden ismin tamamını kaldırmamı ister.
Çok kısa bir sürede logoda değişikliğe gidecek bir firma ilk defa duydum.

Ö harfindeki göz ifadesine gelince envaye çeşit şekil denedim göz kırpmasından yumuk göz şekline kadar bana en samimi kare şekli geldi Bir bebek firması için yapmış olduğum logo tasarımı.
O da sizin beğeni anlayışınız saygı duymaktan başka bi şey yok. Bir bebek firması için yapmış olduğum logo tasarımı

Renklere gelince ondada çok oynamalarda bulundum ama işte budur dediğim bu renkler oldu.
Ben renklerin kötülüğünden bahsetmedim çokluğundan bahsettim 3 veya 4 değil.Tam 7 renkten bahsediyoruz.

ee napalım biraz masraf etsinler artık.
Kusura bakmayın ama bu düşünce ;
"Ben parama bakarım müşterinin ne hali varsa görsün"
anlayışıdır ki işini seven ve hakkıyla yapan bir grafiker bu şekilde düşünmemeli.
Bu mesajdan alıntı yap
finfik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

finfik

Grafiker / İstanbul

Alt 13-03-2010 #7
eline sağlık... Bir bebek firması için yapmış olduğum logo tasarımı
Bu mesajdan alıntı yap
grafikemal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikemal(36)

Grafiker / Gaziantep

Alt 25-03-2010 #8
o gülümseyen çocuk figürü cadılar bayramındaki kabağa benzemiş bence daha tatlı bişey kullanabilirdin
Bu mesajdan alıntı yap
mmm_m isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mmm_m

Grafiker / İzmir

Alt 25-03-2010 #9
arkada ki nesneden korktum ... hiç sevimli degil ...

saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
kurbaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kurbaa(29)

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 25-03-2010 #10
Renkleri hiç beğenemedim arkadaşım; çook mat geldiler bana..
Çook fazla renk olması olayı da çook kötü, bu firma ilerde bir çook işte kullanacak bu logoyu...
Örneğin sadece poşet için düşünüyorum; heem çook fazla sipariş vermek zorunda olacak heemde ekstradan ağır klışe ücreti ödeyecek.. Müşteri şuan %99 ihtimalle renk başına klişe ücreti ödeyeceğini bilmiyor...
Yerinde olsam logoyu 3 renge düşürürdüm,bu durumun sebebini de müşterime anlatırdım yine de kabul ederse zaten sorun yook...
3 renk kullanıp, tintlerinden başka renkmiş gibi bir izlenim yaratabilirsin

Ellerine sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları