Bir Belediye Ajans'a Ne İşleri Yaptırır?

Baskı Öncesi - Bir Belediye Ajans'a Ne İşleri Yaptırır? ...

Cevapla
Bir Belediye Ajans'a Ne İşleri Yaptırır?
stronger_ht isimli Üye şimdilik offline konumundadır

stronger_ht

Webmaster / İzmir

Standart
Alt 31-12-2009 #11
Sponsorlu Bağlantılar

Web siteleri, genel baskı işleri (afiş, branda, kartvizit kurumsal yapı vs.), aylık bülten, gazete, süreli dergi yada tanıtım kitabı (ki bu iş çok tutulan bir iştir), organizasyon işleri, konserleri gibi.

Hemen her partiden, her kafadan Bir Belediye Ajans'a Ne İşleri Yaptırır? her zihniyetten belediyelerle sürekli iş yaptığım için biliyorum, belediyelerle çalışmak oldukça zordur. Belediyeden nakit ödeme çıkmaz, çıkarsa zamanında çıkmaz, başkanın ön planda olması her zaman önemlidir, diğer başkanlara hava atmayı severler, bu yüzden yapacağın çalışmalarda başkan daima 1. sırada olmak zorundadır.

Bunun yanında belediyenin biz sizinle ne iş yapabiliriz sorusu gayet normaldir. Çünkü birçok yerel küçük ve orta ölçekli belediyelerin reklamla neredeyse hiç işi olmaz, zaten reklam ve tanıtımdan anlayan da belediye başkanı çok azdır, başkanlara genellikle fikir sunarsın, bu yapacağın işlerin maaliyetini belediyeden değil alacağın reklamlarla finanse etmeyi sunarsan ve destek istersen başkanın kafasına yatar.

Yaklaşık 5 yıldır nerden baksan 30 belediyeyle çalıştım hala çalışıyorum neler çektiğimi bi ben bilirim birde ben Bir Belediye Ajans'a Ne İşleri Yaptırır?
Bu mesajdan alıntı yap
alicandemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alicandemir

Grafiker / Tekirdağ

Standart
Alt 22-02-2010 #12
                             Sponsorlu Bağlantılar
plaket, masa isimliği, bayramlarda esnafa dağıtmak için şeffaf poşet içinde türk bayrağı poşet üstündede belediye logosu baskılı, masa bayrakları, özel takvimler, belediyenin içinde kapılarda merdivenlerde olan yönlendirme levhaları yapılabilir. promosyon ürün olarak özel şeyler isterler. festival organizasyonlarıyle ilgileneiblirler. organizasyonun reklam kısmı sizle ilgili olur geri kalan ses ışık kamera vs. sizin hizmetleriniz dışında birşey. şehri tanıtan katalog vs. tabelalar reklam brandaları belediye binasına büyük atatürk bezi veya türk bayrağı olabilir. özel günler için reklam brandaları Anneler gününüz kutlu olsun vs. gibi.....

bunlar olabilir aklıma gelenleri yazdım
Bu mesajdan alıntı yap
siyahpusula isimli Üye şimdilik offline konumundadır

siyahpusula(36)

Grafiker / Adana

Standart
Alt 22-02-2010 #13
ve tabi tüm bunların dışında ve bence en önemlisi Bir Belediye Ajans'a Ne İşleri Yaptırır? aylık bültendir...
bu bültenle belediye düzenli olarak yaptığı çalışmaları, neleri nasıl değiştirdiğini halk için şunu bunu yaptık mesajını verir...
Bu mesajdan alıntı yap
ajansmert isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ajansmert(47)

Grafiker / Gaziantep

Standart
Alt 15-04-2010 #14
arkadaşlar, biz herşeyi yaparız,yeterki siz isteyin felsefesi çok ama çok yanlıştır,lütfen bu yanlıştan bir an önce kurtulunuz. siz ben herşeyi yaparım derseniz; kendini bir konuda uzmanlaştırmış ve o işle evnini geçindiren meslektaşlarımızada haksızlık etmiş olursunuz,çünkü profesyonel olmadığınız işle ilgili vereceğiniz rakam ya çok abartılı olur(ozaman zaten o işi size vermezler) yada çok komik bir rakam verirsiniz ,o zamanda yanlış yaparsınız,siz kaybedersniz... benim tavsiyem; en fazla 5 konuda uzmanlaşmaya gidiniz,ozaman sadece bulunduğunzu şehirden değil bütün ülkeden iş almaya başlarsınız,çünkü sadece profesyone olduğunuz konuda işler yaparsanız hergeçen gün uzmanlaşırsınız ve bunun sonucunda o işi sizden güzel yapacak nadir insanlarla rekabet edersiniz, aksi halde herkesle rekabet edersiniz,kazandığınız paralarda boşa gider,çünkü her işi yaparım diyen biri: VAZGEÇİLMEZ OLAMAZ. saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
derbederr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

derbederr

Baskıcı / Bursa

Standart
Alt 17-11-2010 #15
O belediyeyle çalışmanızın anlamı yok yahu..Bir reklam firmasına ''biz sizinle nasıl çalışır neler yaptırabiliriz'' diyen bir zihniyetin ya dünyadan haberi yok kimin ne iş yaptığını bilemiyor, yada herşeyin farkında ve tam tersine zaten sizinle çalışmak istemediğinden oyalanıyor.

İşleri acildir evet.
Hediyeli işler isterler.
1 tane isterler yanında eşantiyon isterler.
1000 tane isterler, 1500 lazımdır , 500 tanesi acile biner.
Ödemeler düzenli değildir. Ucuzculardır.
Zaman geçtikçe Kalem müdürleriyle, genel sekreter ve hatta başkanla da kanki olursunuz ve batarsınızBir Belediye Ajans'a Ne İşleri Yaptırır?
arkadaşa katılıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Tarım ve Köy İşleri Corel Çizim duo Vektörel 3 19-06-2009 09:52:00
Bahçe İşleri tuNc Fotoğraf - Resim 3 02-05-2009 15:36:53
siz bu terziye jean paçası yaptırır mıydınız? ERKUS Corel Draw 5 04-10-2008 23:18:50
Freelance Kitap Kapağı İşleri Arıyorum ameleperver Sonuçlanan İlanlar 1 06-08-2008 13:00:05
KIRAÇ AJANS'a deneyimli grafiker.... grafipapatya Sonuçlanan İlanlar 8 21-07-2008 21:30:25

Kapat
Şifremi Unuttum?