Bir çok malzemeye baskı ( Digital printer ve cnc router makina ihtiyacı )

Dijital makineler - Bir çok malzemeye baskı ( Digital printer ve cnc router makina ihtiyacı ) Sponsorlu Bağlantılar yeni bir reklam ajansi acma hevsinde olan bir reklamci sayilirim cünkü; bu i$e yeni giriyorum. grafik deneyimim iyi sayilir. yurd disinda bu is ile kisa bir süre ilgilendim. ...

moustafa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

moustafa

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 23-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

yeni bir reklam ajansi acma hevsinde olan bir reklamci sayilirim cünkü; bu i$e yeni giriyorum. grafik deneyimim iyi sayilir. yurd disinda bu is ile kisa bir süre ilgilendim. Digital printer ve cnc router makinaya ihtiyacim.

1.istedigim digital makina Mimaki JV33-160 Solvent Printer (63-inch) veya Mimaki CJV30-160 Printer Cutter (63-inch). bu makina hakkinda ne düsünüyorsunuz???

2.tabela yapimi icin cnc router hakkinda yardimci olursaniz sevinirim???

"benim icin en önemlisine geldik..."
3.Folyo, vinly, billboard kagitlari, branda, textil gibi ürünleri ayni makinada baski yapma imkanim varmi???
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

AbduRRahmaN_60 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AbduRRahmaN_60(26)

Öğrenci (Diğer) / Tokat

Alt 23-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bana göre Mimaki mükemmel bir makine... Elimde baskısı var, baskıda bir milim çizgi bile yok, iç mekan kalitesinde baskılar yapıyor...
Router için bişey diyemem.. Çünkü daha önce hiç kullanmadık....
mimakide belki kumaşa baskı yapamazsın ama diğerlerine yaparsın.... belki de kumaşa da basarsın....
Bu mesajdan alıntı yap
yıldızreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yıldızreklam

Eğitimci / Ankara

Alt 23-12-2008 #3
mrb arkadaşım bizim makineyi gör ona göre karar verebilirsin ister iç mekana çok yakın işler bas istersen 100m2 bilboard bas karar senin cnc içinde benimle görüşebilirsin gene yerli üretim bir makine
Bu mesajdan alıntı yap

moustafa

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 23-12-2008 #4
ic baski yapan bir makinayla dis baski yapilabilirmi ( veya tam tersi)? yapilirsa nekadar saglikli olur?
Bu mesajdan alıntı yap
Erkan DERYA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan DERYA

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 24-12-2008 #5
ic baski yapan bir makinayla dis baski yapilabilirmi ( veya tam tersi)? yapilirsa nekadar saglikli olur?
Güzel Soru...
Bu mesajdan alıntı yap
acababunebababe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

acababunebababe

Baskıcı / Yurtdışı

Alt 25-12-2008 #6
her makineyle her mekan için iş basabilirsin:tongueout: içmekan yani subazlı boya kullanarak yapılmış bir baskı laminasyonla bile dışarda pek uzun süre dayanmaz. Dışmekan baskı yapan solvent bir makinede de içmekan makinenin baskı kalitesini yakalayabilirsin. Ha ille de ikisinide yapıcam dersen sana tavsiyem 14 pl Konica kafalı bir makineye yönelmendir. Resim fotoğraf gibi görselleri gayet iyi basıyor, yazı karakterlerini de kabul edilebilir ölüde basabiliyor.
Bu mesajdan alıntı yap
WaSSiLi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

WaSSiLi

Grafiker / İzmir

Alt 25-12-2008 #7
Bir çok malzemeye baskı ( Digital printer ve cnc router makina ihtiyacı ) aj-1000 Dış mekan baskı makinası Roland'ın Tam solbent makina.Bu makina ile iç 4 pas ta iç mekan kalitesinde baskı alırsın ve iç mekan baskı makinaları eco solvent oldugu için soluk çıkar.Ama aj tam solvent kırmızıyı çok net alırsın.aynı zamanda kumaşada baskı yapabilirsin yani makinadan geçen bütün malzemelere Bir çok malzemeye baskı ( Digital printer ve cnc router makina ihtiyacı ) dekota alimünyüm plaka aklına ne geliyorsa
Bu mesajdan alıntı yap

moustafa

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 25-12-2008 #8
aj-1000 roland, bu makinanin fiyati 90 milyar civarinda. biraz arastirdimda, cin piyasasinda daha ucuz. ben bu makinayi cinden siparis üzerine getirebilirmiyim? tabiiki bunun kdv ve kargo masraflari olacak.
Bu mesajdan alıntı yap
janjan41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

janjan41

Grafiker / Kocaeli

Alt 25-12-2008 #9
iç mekan baskı makinaları eco solvent oldugu için soluk çıkar
iç mekan baskı makineleri eco solvent değil su bazlı pigment boyaları kullanır

ortalama 80 - 30 pl olan makinelerde tam solvent 30 - 14 pl olan kafalarda eco solvent boya kullanılır bu değerlerden daha düşük pl de ise UV bazlı yada SU BAZLI boya kullanılır

eco solvent ile tam solvent arasında en önemli fark açık alan dayanıklılığı ve baskı kalitesidir.
Bu mesajdan alıntı yap
denea isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denea

Baskıcı / İstanbul

Alt 26-12-2008 #10
getirtip ugraşacagına satan firma ile bir pazarlık yap bakalım bence . kullananlara bir sor ne diyorlar ? yeni giriyorum bu sektöre diyorsun iyi bir araştırma yap
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
baski, bir, cnc, cok, digital, ihtiyaçi, makina, malzemeye, printer, router