bir çok resimden oluşan bütün çalışmlar yapmak istiyorum

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - bir çok resimden oluşan bütün çalışmlar yapmak istiyorum Sponsorlu Bağlantılar bir çok resimden oluşan bütün çalışmlar yapmak istiyorum arkadaşlar böle resimler iç içe geciyor fululaşıyor ayrı ayrı resimler ama bir konsepte toplanıyor çok ta hoş oluyor bu tarz ...

poetmen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poetmen

Grafiker / Mersin

Alt 28-10-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bir çok resimden oluşan bütün çalışmlar yapmak istiyorum arkadaşlar böle resimler iç içe geciyor fululaşıyor ayrı ayrı resimler ama bir konsepte toplanıyor çok ta hoş oluyor bu tarz çalışmaları nasıl yaparım ardımcı ola bilirseniz çok sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

1965seyfo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

1965seyfo

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 29-10-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bi Örneğini Gösterirsen Herkes Yardımcı Olmaya Çalışır
Bu mesajdan alıntı yap

poetmen

Grafiker / Mersin

Alt 29-10-2010 #3
ya aradım aradım bulmadım şimdi bak hatta bir kaç gün önce Portfolyolardan damla1 adla arkadaşımın el ilanı çalışmasında vardı bir turizim acentasına yapmış el ilanın en üstünde farklı şehirlerden alınmış farklı karel mevcut ama resimler iç içine gecirilmiş fululaştırılmış bölge bölge taransparan yapılmış hoş bir görüntü oluşmuş aramaya devam ediyorum resimi bulursam ekleycegim konuya.
Bu mesajdan alıntı yap

poetmen

Grafiker / Mersin

Alt 30-10-2010 #4
kimse yardım etmeycekmi

örnek bir çok resimden oluşan bütün çalışmlar yapmak istiyorum

çalışma damla1 adlı arkadaşımıza aittir.
Bu mesajdan alıntı yap
BlueX isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BlueX

Arı Üye

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 30-10-2010 #5
dediğini tam anlamadım ama bir çok resimden oluşan bütün çalışmlar yapmak istiyorum photoshop ta örnekte verdiğin hatunu oluşturmak için resmi aç, "elliptical marquee tool(M tuşu)" seç yukarıdan "feather'ı" arttır mesela 30-45 arası işini görür, resimde istediğin alanı bu araç ile seç, sağ tıkla "select inverse" de bas "delete tuşuna işte oldu bir çok resimden oluşan bütün çalışmlar yapmak istiyorum

BlueX Design

Bu mesajdan alıntı yap

poetmen

Grafiker / Mersin

Alt 01-11-2010 #6
yardımlarınız için çok teşekkürler ama ben inanamıyorum ya anlatamıyorum galiba yada yardımcı olmaya çalışan arkadaşlar tam okumadan yardımcı olmaya çalışıyor. tekrar söylüyorum örnekte vermiş oldugum bütün resimler için gecerli büyük resmin altında yanyana dizilmiş 6 adet resim var birleşme noktaları iç içine gemiş ve fululaşmı keskin değil yumuşak olmuş işte ben bunu ögrenmek istiyorum grafikerler.net ve yardım sever üyeleri sayesinde çok şey ögrendim kendi acımdan en büyük eksiğim bu bunuda ögrenirsem baya yol kat etmiş olacagım yapmış oldugunuz ve yapmadıgınız herşey için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

BlueX

Arı Üye

Alt 01-11-2010 #7
yardımlarınız için çok teşekkürler ama ben inanamıyorum ya anlatamıyorum galiba yada yardımcı olmaya çalışan arkadaşlar tam okumadan yardımcı olmaya çalışıyor. tekrar söylüyorum örnekte vermiş oldugum bütün resimler için gecerli büyük resmin altında yanyana dizilmiş 6 adet resim var birleşme noktaları iç içine gemiş ve fululaşmı keskin değil yumuşak olmuş işte ben bunu ögrenmek istiyorum grafikerler.net ve yardım sever üyeleri sayesinde çok şey ögrendim kendi acımdan en büyük eksiğim bu bunuda ögrenirsem baya yol kat etmiş olacagım yapmış oldugunuz ve yapmadıgınız herşey için teşekkürler.
Dediklerinizi ben anlamıştım ama ben anlatamamışım bir çok resimden oluşan bütün çalışmlar yapmak istiyorum
Bende sizin için ekran görüntüsü aldım.
-resimleri arka arkaya koyup yukarıdaki mesajda yazdığım tekniği uyguluyorsun ("select inverse" yapmadan delete tuşuna basıp istenmiyen yeri temizle)
Kolay gelsin bir çok resimden oluşan bütün çalışmlar yapmak istiyorum

Alttaki resimde işaretli yerlere göz at.

Alttaki resimde artık del tuşu ile temizlenmiş halidir.
Bu mesajdan alıntı yap

poetmen

Grafiker / Mersin

Alt 01-11-2010 #8
çok teşekkür ediyorum bluex tamam oldu gibi biraz daha pratik yapacağım üstünde

not ver bakalım hocam bir çok resimden oluşan bütün çalışmlar yapmak istiyorum

Bu mesajdan alıntı yap

BlueX

Arı Üye

Alt 01-11-2010 #9
On numara söktün bu işi :alkis:
Bu teknik çok kolaydır ve çoğu kimse bunu bilmez. (bu konuyu okuyanlar hariç bir çok resimden oluşan bütün çalışmlar yapmak istiyorum)
Bir ipucu vereyim. resimleri birbirlerine daha çok yaklaştır ve feather ı 35 ten biraz daha yüksek alarak daha büyük bir alan seçerek silme yap
Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
darkinsect isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darkinsect

Eğitimci / İstanbul

Alt 01-11-2010 #10
Çok faydalı bir ders idi. Emeği geçenlere teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları