Bir Fotoğrafı Vektörel Yapma( Karakalem Tarzı)

Corel Draw - Bir Fotoğrafı Vektörel Yapma( Karakalem Tarzı) Sponsorlu Bağlantılar Örneğin Bir Vesikalık Fotoğrafı Nasıl Vektorel Hale Getirebiliriz Yani Siyah KArakalem Çizim Hali Varya O şekilde Getirilebiliyormuş ama nasıl oluyor bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim tşk ederim...

BaDCoD isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BaDCoD

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 09-06-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Örneğin Bir Vesikalık Fotoğrafı Nasıl Vektorel Hale Getirebiliriz Yani Siyah KArakalem Çizim Hali Varya O şekilde Getirilebiliyormuş ama nasıl oluyor bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim tşk ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Selimsel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selimsel

Grafiker / Bursa

Alt 09-06-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Fotografı Sıyah - Beyaza donustur daha sonra corel drawda Trace Bitmapden ayarla
Bu mesajdan alıntı yap
BaDCoD isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BaDCoD

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 09-06-2008 #3
Fotografı Sıyah - Beyaza donustur daha sonra corel drawda Trace Bitmapden ayarla

Hocam peki bu işlemi nasıl ypacağım yani nerden siyah beyaza dönüştürebilirim ? Trace Bitmap Ayarı nerde kusura bakmayın hocam ilkez yapacağım için ayrıntılı soruyorum birde acil lazım yoksa deneme yanılma ile bulmaya çalışırdım
Bu mesajdan alıntı yap
Fatos KESKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatos KESKİN

Grafiker / İzmir

Alt 09-06-2008 #4
Anlatmaya çalıştım.Umarım başarılı olmuşumdur.

Bir Fotoğrafı Vektörel Yapma( Karakalem Tarzı)Bir Fotoğrafı Vektörel Yapma( Karakalem Tarzı)
Bu mesajdan alıntı yap

Selimsel

Grafiker / Bursa

Alt 09-06-2008 #5
Pathlemıs oldugmuz imajımızı Corelde Import edelım. Daha sonra imajı secerek Convert to Bitmap a tıklayalım

Acılan pencerede Color Mode Grayscale yapalım (resulation size kalmış)

Daha Sonra Effects den Brightness/Contranst/Intensity ile rengı açalım (bu vektorele cevırdıkden sonra hatların daha belırgın olması ıcın lazım olucak bır işlem)

Daha sonra Bitmaps sekmesindeki Trace Bitmap Menusundeki line Art secenegını secelım (burdaki diğer modlardan da farklı sonuclar alabılırsınız)

Açılan Pencerede Smoothing ve Detail seçenekleri ile istediğiniz görüntüyü yakalayana kadar ayar yapabilirsiniz.

İşte benım yaptıgım sonuc.

Alıntı DeğildirBir Fotoğrafı Vektörel Yapma( Karakalem Tarzı) Konu mankeni de OğlumBir Fotoğrafı Vektörel Yapma( Karakalem Tarzı)Bir Fotoğrafı Vektörel Yapma( Karakalem Tarzı)Bir Fotoğrafı Vektörel Yapma( Karakalem Tarzı)
Bu mesajdan alıntı yap

Selimsel

Grafiker / Bursa

Alt 09-06-2008 #6
isterseniz resmi pathlemeden de bu işlemi yapabılırsını tabıkıBir Fotoğrafı Vektörel Yapma( Karakalem Tarzı)
Bu mesajdan alıntı yap
efesgunesi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efesgunesi(38)

Matbaacı / İzmir

Alt 26-07-2008 #7
peki ustam corel 12 nasıl oluyor bu....
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
bir, fotoğrafı, karakalem, tarzı, vektörel, yapma