Bir fotografta aynı kişiden 1 2 tane

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Bir fotografta aynı kişiden 1 2 tane Sponsorlu Bağlantılar Kafayı yemek üzereyim tüm çabalarım sonucunda bu işlemi bulamadım teknigi biliyorum camerayı sabit bir yere koyup deişik acılardan kadraj dışına cıkmadan ve düzgünce yapılan bi teknik fakat birleştiremedim ...

Rvahapo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rvahapo(25)

Öğrenci (Diğer) / Kayseri

Dosya16

Alt 07-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Kafayı yemek üzereyim tüm çabalarım sonucunda bu işlemi bulamadım teknigi biliyorum camerayı sabit bir yere koyup deişik acılardan kadraj dışına cıkmadan ve düzgünce yapılan bi teknik fakat birleştiremedim ve budulgum bi fotografı sizinle paylaşmak istedim tam olarak istedim bu

Sadece birleştiremiyorum ps bilgisini buraya yazarsanız yada resmlerle anlatırsanız sevinirim teşekkrler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 07-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bir fotoğrafı birden fazla çekerek daha sonra birleştirmek...

Bunun için de makinenizin sabitlenmesi. Sonrasında ise Pixel tabanlı grafik programlarından birisinde gerekmeyen yerlerin silinmesi dışında başka bir uygulama değil.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

Rvahapo(25)

Alt 07-01-2011 #3
Daha detaylı bi şekilde anlatrsanız cok yardımcı olacaksınız teşekkür ederim şimdiden ama Photoshop üzerinden yapılıyor sanırım başka program bilmiyorum :S
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-01-2011 #4
üstte gelen fotoğrafın gereksiz yerlerini e kısayolunu kullanarak silgiyle silin demiş yani Bir fotografta aynı kişiden 1 2 tane file-(save as) farklı kaydetten jpg olarak kaydedin birleşir, ya da bir layerın üstüne gelip ters tıklayarak flatten image diyebilirsiniz.... psd si ayrıca bulunsun lazım olur belki....
Bu mesajdan alıntı yap

Rvahapo(25)

Alt 07-01-2011 #5
Fotografı bilrştiriyorum ps de layerin üzerine brakıyorum diger layeri ve ama fotograf bu seferde hafif silik oluyor tam net cıkmıyor yani
Bu mesajdan alıntı yap
muhammed008 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muhammed008

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 07-01-2011 #6
Sana net ve kesin cevabını sölüyorum başka ve daha kolay yolu yok photoshop kendi yapıyor ve şok sonuçlar yaratıyor alakasız fotolara bile süper doku geçişi sağlıyor
1-iki resmi aynı dökümana at.
2-iki layerı da seç Edit-> auto align layers de
secenek autoda kalsın
sonra tekrar başka yere basmadan auto blend layers var aynı menüde hemen altında. ve sonuç şok Bir fotografta aynı kişiden 1 2 tane sonucunu buraya da yüklersen sevinirim Bir fotografta aynı kişiden 1 2 tane paranoma yapmada kullanılan bir yol ve kusursuz maskeleme yapıyor photoshop kendiliğinden Bir fotografta aynı kişiden 1 2 tane
Bu mesajdan alıntı yap

Rvahapo(25)

Alt 07-01-2011 #7
İşte budur kardeşim sana cok ama cok teşekkür ederim Bir fotografta aynı kişiden 1 2 tane
Bu mesajdan alıntı yap

Rvahapo(25)

Alt 07-01-2011 #8
Birde şunu belirtmek isterim 2 fotograftan fazla olursa fotograf 1 tanesi silinik cıkıyor sanırsam
Bu mesajdan alıntı yap
muhammed008 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muhammed008

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 07-01-2011 #9
doğru yerleştirirsen cıkmaz. dokuları mümkün olduğunca üst üste bırakmaya calıs birini alta al dene ama geçişler her türlü kusursuz oluyor webcam le cekilmiş fotolarda bile Bir fotografta aynı kişiden 1 2 tane
Bu mesajdan alıntı yap
bilal719 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bilal719

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 05-08-2012 #10
https://www.facebook.com/Bilal719 bana ulaş sana en kralından yapim bi resimde 6-7 kişi yapabılıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları