Bir İş İlanına Cevabımdır.

Reklam Sektörü - Bir İş İlanına Cevabımdır. ...

Cevapla
Bir İş İlanına Cevabımdır.
kingy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kingy

Grafiker / Isparta

Bir İş İlanına Cevabımdır.

Alt 01-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar *****'da yeni bir ajansın verdiği iş ilanına başvuranlara gönderdiği mail ve bu maile karşılık olarak benim attığım cevap.Buyrun, burdan yakın:

Sayın Adayımız;

Başvurunuz alımıştır.Zamandan kazanmak için doğru takım arkadaşını bulabilmek için mailimize küçük bir bilgilendirme ekledik.

İş başvurularında en başta özellikle belirttiğimiz husus;

www.*******.com internet sitemizde grafikler bölümünde yer alan reklamlar gibi yaratıcı imaj çalışmalarını çok kısa bir süre içerisinde bize sunabilecek ve bir reklam ajansının işleyişine vakıf olarak iş bitirebilip sorumluluk alabilecek bir personel arıyoruz.

Aradığımız kriterlerde;
Herhangi bir tabelacıda montaj vs işçiliği yapmış olması ,
Herhangi bir matbaa makinesini kullanabilir veya bu matbaa işlerinden ileri düzeyde anlayabilir olması
İç veya dış baskı makinelerine aşikar olması

gibi kriterler iş sektörümüzle hiç bir şekilde ilgisi bulunmamaktadır.Şu anda donelerim elimde yok, bunlar eski çalışmalarımdı, diyen arkadaşları yeni çalışma göndermelerini rica ediyor
aslında bunlar basit çok kolay ben bunları gözüm kapalı yaparım çalışma göndermeye gerek yok diyen arkadaşlara itimat sağlamayıp çalışmalarını göndermelerini ısrar ediyor,
maille kim uğraşır şimdi telefonla arayım diyen arkaddaşlara da , işinde gereken önemi ve titizliği gösstermediğine kanaat veriyoruz.

Cv doldururken sadece photoshop, corel biliyorum diyen arkadaşlara da çok itimat sağlamıyoruz. Çünkü biz grafiker arıyoruz. elbette tüm grafikerler bu programları bilmek zorunda.
Asıl bizim cv deki amacımız, daha önce nerelerde ne kadar zaman çalıştığıŞimdi bu mail adresine bu konulara titizlik göstererek göndereceğiniz cv ve çalışma örnekleriniz titizlikle tek tek değerlendirildiğini bilmenizi isteriz.

Konu ile ilgili çalışmaları gönderdiğiniz takdirde size muhakkak olumlu, değerlendirmede, olumsuz şeklinde bilgi maili göndereceğimizi bilgi verir iyi günler dileriz.Not : Yer konusu hazırlanmış olup , maaş ve diğer hususlar en son aşamada görüşülecektir.


Ve cevabım:


Sayn Ajansımız;
Başvurumuzla ilgili değerlendirme ve yönlendirme manzumeniz alınmıştır.
İşe başvurduğumuzda en başta belirttiğimiz husus;
Gerçek tasarımcı grafikerler olarak dünyanın her yanında görülebilen binlerce hem işlevsel, hem sanatsal tasarım çalışmasına bakarak görebileceğiniz biçimde "hem güzel olsun, eşsiz benzersiz olsun; hem de on dakikada bitsin" diyen ve bu hali ile bu işi bilmediğini anladığımız aceleci, baskıcı, tasarım sürecini sabote eden işverenlerle değil, tasarım için ortalama bir sürenin önce düşünce aşamasında taslağa dönüşeceği, sonra yap-boz ve denemelerle sonuca ulaşacağı ve grafikerin de işi asırlarca uzatmayacak kadar bir zeka ve sorumluluk sahibi olabileceğinin farkında ve rahatlığında olan ,"işi bilen" tecrübeli işverenlerle çalışmak isteriz.
Aradığımız Kriterlerde;
Herhangi bir firmaya iç mekan dış mekan baskı işi yapmış olması
Falanca filanca firmaya önceki ajanslarının hazırladıklarını sağını solunu değiştirerek broşürler kataloglar bastırmış olması
İşyerinde son sistem bilgisayarlar, Maclar, Tabletler bulunması
İç ve dış piyasayı biliyor olması

gibi kriterlerle hiç ama hiç ilgilenmiyoruz.

Eski çalışmalarımız bunlar, ama bunları biz daha önceki ajansımızda yapmıştık, şunları da dışarıdan çalışan bi grafiker arkadaşımıza yaptırdık, asıl şahane arşivimiz geçenki büyük yangında kül oldu, moğol istilasında broşürlerimiz- kurumsallarımız imha edildi , yeniyiz ama biz bu işi en iyi biliyoruz, google da görünüyoruz, biz çok grafiker gördük

diyen ajansların 6 ay sonra tabelalarının hurdalıkta satıldığını mesleki tecrübemizle biliyoruz.Bunlarla ilgilenmiyoruz.

Biz takım arkadaşı arıyoruz,imkanları sağlamayı garanti ediyoruz, etkili tasarım ve imaj çalışmalarına yön verecek tasarımcı istiyoruz gibi cümlelerle de ilgilenmiyoruz
çünkü bunları yapmak zaten her ajansın, hatta her işyerinin öncelikli vazifesi ve doğal talebidir.Bunların dile getirilmesini yeni işyeri açan deneme yayınındaki amatör ekiplerin birer göstergesi sayıyoruz.

Asıl bizim ilgilendiğimiz daha önce kaç grafikeri bünyesinde çalıştırdığı.
Ve bu grafikerlerle diyaloğunun nasıl yürüdüğü, neden işten ayrıldıkları..(varsalar)

Şimdi mail adreslerimize bu konulardaki titizliklerimizi göz önüne alarak yeniden iş başvurularımızı değerlendiren ve ajans olarak kendinizi doğru biçimde anlatan, tecrübenizi ortaya koyan, çalışma ortamınızı hayal ettiğimizde bir "NAZİ KAMPI" değil de sıcak- samimi reklam ajansı havasını alabileceğimiz yeni maillerinizi gönderebilirsiniz.

Not:Maaş ve sigorta konusu önceliğimizdir."Hala içim soğumuş değil de...neyse..Daha güzel cevaplar verebilecek arkadaşlarım ajans ***** maillerini atabilirler.
Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Skynet214 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Skynet214(34)

Webmaster / Muğla

Standart
Alt 02-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
süpermişş ya!
çok güldüm... Bir İş İlanına Cevabımdır. Bir İş İlanına Cevabımdır. Bir İş İlanına Cevabımdır.
Bu mesajdan alıntı yap
graphicofdesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicofdesign

Grafiker / Manisa

Standart
Alt 02-06-2009 #3
çok güzel bir mail yazmışsın eline sağlık. Bizim düşüncelerimize ve sıkıntılarımıza ortak olmuşsun bravo.

Bizler birer makine değil birer tasarımcı olarak çalışmak istiyoruz. Şunu 5 dk bunu yarım saatte , akşama kadar yetiştirin gibi laflardan sıkıldım artık.

Düşünme süreci sıfır. Piyasada grafikerlerin çoğunluğu bilgisayarda düşündüklerini uyguluyorlar yani taslak çalışması yapmadan bilgisayara döküyorlar. Tabi bunda işverenlerin büyük suçu var.

İşverenler grafikerlere bakıp zengin olucam havasına girmemelidirler. Bu grafikeri aldım bu grafiker seneye bana kesin bir " dublex villa aldırır '' diğeride '' mercedes '' gibi gözüyle bakan işverenler istemiyoruzz...

Ha birde şöyle bir durumda var tabi gidersiniz görüşmeye adam sizi kurtarıcı gözüyle bakar. O zamana kadar mahvetmişlerdir bütün işleri. Müşteriler kaçmıştır tasarımlar yüzünden. Haliyle işverende borcun altına girmiştir ve size '' süperman '' gözüyle bakarlar Bir İş İlanına Cevabımdır.)

Kısacası TÜRKİYEDE çalışmak istemiyorum Bir İş İlanına Cevabımdır.) emeğe saygı = KOCAMAN BİR SIFIR
Bu mesajdan alıntı yap
özzlemm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özzlemm

Grafiker / Ankara

Standart
Alt 02-06-2009 #4
çok güzel bir cevap gerçekten ellerine sağlık Bir İş İlanına Cevabımdır. benim içimde soğumadı bikaç birşeyde ben yazsaydım Bir İş İlanına Cevabımdır.)
Bu mesajdan alıntı yap
Grafik Canavarı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafik Canavarı(36)

Matbaacı / Gaziantep

Standart
Alt 02-06-2009 #5
hak etmişler yani ağzına sağlık sende iyi cevap vermişssin
Bu mesajdan alıntı yap
neo32 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

neo32

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 03-06-2009 #6
Harikasın ne diyebilirim ki Bir İş İlanına Cevabımdır.))
Bu mesajdan alıntı yap
eraksa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eraksa(36)

Grafiker / İzmir

Standart
Alt 03-06-2009 #7
süper cevap yaa 10 numara ne sanıyor bunlar grafikerleri. zaten hep patronlar haklı biz tasarımcımıyız kuklamıyız belli değil tasarımcı demek o işi bastan yaratan demektir ama bunlara yön verenler hep patronmlar oluyor nedense acaba kendileri 10 numara dev bir ajans mı ki süper işler bitiren yada personelini memnun eden :S
Bu mesajdan alıntı yap
larana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

larana

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 03-06-2009 #8
hem mükemmeli istiyor hem de seri olmanı bekliyor!

ama Türkiye'de herşey ters uygulandığı için bu da normal bence. yurtdışında, hele de bir reklam ajansında çalışan tasarımcıyla şartlarımız o kadar farklı ki...! umarım bir gün düzelir.
Bu mesajdan alıntı yap
buket topal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

buket topal(31)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 03-06-2009 #9
bir iş verene çalışan olarak verile bilecek engüzel cevap tebrikler
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(39)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Standart
Alt 03-06-2009 #10
Peki yazdıklarınıza cevap alabildinizmi?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Kapat
Şifremi Unuttum?