Bir Mobilyaci firmasina yaptigim logo tasarimi

Logo Tasarımları - Bir Mobilyaci firmasina yaptigim logo tasarimi ...

turhan1299 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

turhan1299

Grafiker / Yurtdışı

Alt 23-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaslar,

Hollandada bulunan bir mobilya dukkani icin yaptigim logo tasarimini sizlerle paylasmak istedim. Logo yapilirken musterinin tercih ettigi renkler dogrultusunda yapildi. Ayrica Şurada Ş harifinin vurgulanmasi istenildi. Bu logoyu tasarlarken musterimin Hollandada bulunmasini dikkate aldim. Hollanda ve Turkiye arasinda bildiginiz gibi lale bir semboldur. Şuradaki U harfine lale motifini yansitmaya calistim. Fontlari tamamen kendim cizdim.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(55)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 23-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Daha önceki Radar logosu ve şimdide bu, gerçekten sitemizde gördüğümüz nadir örneklerden. Emeğine sağlık. (Tabii renk seçimi hariç) Umarım yaptığın işlerle sitemizdeki yeni başlayan arkadaşlara örnek olursunuz ve yine umarım paylaşımınız uzun soluklu olur.

Kolay Gelsin....

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap
sibcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sibcan(32)

Grafiker / Kocaeli

Alt 23-01-2008 #3
eğer sen logonu tarif etmemiş olsaydın ben oradaki lale sembolünü göremezdim çünkü ilk bakışta sadece şekil gibi duruyo biraz ş çizgisini u nun tam ortasına alttaki şeklide unun tam altına denk getirirsen bence daha anlaşılır olur

emeğine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
mgrafik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mgrafik

Grafiker / İstanbul

Alt 23-01-2008 #4
işte olay budur ellerine sağlık logoda güzellik adına herşey var çok iyi düşünmüşsün tebrikler kardeş keşke müşterine bordo ve gri eşleşmesini önerseydin diyorum ben...
Bu mesajdan alıntı yap
lirikajans isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lirikajans

Grafiker / Adana

Alt 23-01-2008 #5
Sibcan kardeşim doru söyledi lale değil du karakterini görüyoruz.
eline sağlık gerisi güzel
Bu mesajdan alıntı yap
Erkal COŞKUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 23-01-2008 #6
Öncelikle gerçekten bir "logo" yapmuşsın. Ellerine sağlık. Renk konusunda zaten açıklama yapmışsın, birşey söylemeye gerek yok. Lalae konusunda ise bende dikkatle bakmama rağmen sen öyle söylediğin için benzetmeye çalıştım, aksi halde bu açıklamayı okumadan bakan birisi öyle bir ima sezemez.
Güzel işlerinin devamını görmek dileğiyle.
Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 23-01-2008 #7
Emeğine sağlık. Çok ince düşünülmüş bir çalışma. Darısı bizim başımıza Bir Mobilyaci firmasina yaptigim logo tasarimi
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 28-01-2008 #8
diyecek bişiy yok kardeşimm...SÜPERRRRR OLMUŞŞŞ daha iyi işlere inş..
Bu mesajdan alıntı yap
pixel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pixel

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 28-01-2008 #9
birkaç küçük yorum da benden
birincisi başlıkta mobilyacı firması demişsin mobilyacı firması olmaz (tabi firma kalifiye mobilyacı yetiştirmiyorsa) "Mobilyacı, Mobilya üretimi yapan firma ya da Mobilya firması" doğru olan onlarca alternatiften sadece birkaçı... biz tasarımcıların bu gibi konularda daha dikkatli olması gerek.
Logoya gelecek olursak bence tipografi kullanımı çok iyi omuş harflerin birbirlerine olan uyumu çok iyi fakat bu yumuşak hatlı karekterlere sahip logoya lacivert köşeli kutu pek uymamış gibi anlatıma bir katkısı da yok olmasaymış ya da yerine tipografiyi tamamlayacak daha yuvarlak hatlı bir çerçeve daha iyi olabilirmiş bence. Renklere bir şey diyemeyeceğim çünkü zaten açıklamanı yapmışsın malesef bazen bu tür işlerde müşterinin istekleri belirleyici olmak zorunda olabiliyor.
Eline sağlık güzel bir çalışma
Bu mesajdan alıntı yap
N/A9 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A9

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 28-01-2008 #10
Evet uzun zamandır gerçek logolara hasret kalmıştık... Bence çalışmaya diyecek bişi yok.. işi bitirmişsin arkadaşım.. emeğine sağlık..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
bir, mobilyaci, firmasina, yaptigim, logo, tasarimi