Bir otomotiv firması için yaptığım çalışmalar

Logo Tasarımları - Bir otomotiv firması için yaptığım çalışmalar ...

selmanist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selmanist(32)

Eğitimci / Kayseri

Alt 23-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İlk çalışma klasik galeri logosu zaten Bir otomotiv firması için yaptığım çalışmalar eleştirilerinizi bekliyorum. Şimdiden hepinize teşekkürler...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

geomania isimli Üye şimdilik offline konumundadır

geomania

Grafiker / Ankara

Alt 23-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ilk logoda sanki "asık, üzgün vs. surat ifadesini çağrıştıran semboller var gibi. bu da hiç bir müşteriyi çekmez.
ikinci logo şekil olarak harley havası katsa da güzel görünüyor. fakat logo tasarlarken özellikle küçük boyutlarda kullanıldığında kayıp olmayacak şekilde tasarlamak lazım. örneğin mevcut firmanın faturasına veya kaşesine konduğunda oldukça ufalacaktır. mesela "otomotiv" yazısı bu boyutta iken dahi pek okunabilir değil, küçüldüğünde daha da kaybolur. bunu dikkate almayı unutma derim.
son logoda direksiyon başındaki sürücü tasarımı sana aitse bence hoş duruyor ama sadece o kısımları. gerisindeki renk ve harflerin bolduğu logoyu boğuyor. grinin bu tonu yorucudur. biraz daha açık ve harfleri çekici fontlar kullanarak düzenlersen daha hoş olabilir.
çalışmalarının devamını bekliyoruz.
emeğine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
redarch isimli Üye şimdilik offline konumundadır

redarch(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-10-2009 #3
arkadaş bütün yorumu yapmış başka dicek bir şey yok...

logo üserinde biraz daha çalış bence...emeğine sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap
dreamsantana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dreamsantana(33)

Eğitimci / İstanbul

Alt 24-10-2009 #4
Çok güzel ve başarılı. Tebrikler. Sadece renkler biraz sönük geldi bana hepsi bu.
Bu mesajdan alıntı yap
selmanist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selmanist(32)

Eğitimci / Kayseri

Alt 24-10-2009 #5
ilk logoda sanki "asık, üzgün vs. surat ifadesini çağrıştıran semboller var gibi. bu da hiç bir müşteriyi çekmez.
ikinci logo şekil olarak harley havası katsa da güzel görünüyor. fakat logo tasarlarken özellikle küçük boyutlarda kullanıldığında kayıp olmayacak şekilde tasarlamak lazım. örneğin mevcut firmanın faturasına veya kaşesine konduğunda oldukça ufalacaktır. mesela "otomotiv" yazısı bu boyutta iken dahi pek okunabilir değil, küçüldüğünde daha da kaybolur. bunu dikkate almayı unutma derim.
son logoda direksiyon başındaki sürücü tasarımı sana aitse bence hoş duruyor ama sadece o kısımları. gerisindeki renk ve harflerin bolduğu logoyu boğuyor. grinin bu tonu yorucudur. biraz daha açık ve harfleri çekici fontlar kullanarak düzenlersen daha hoş olabilir.
çalışmalarının devamını bekliyoruz.
emeğine sağlık
Öncelikle yorumun için teşekkürler. Logoların tüm tasarımları (direksiyondaki mutlu insanlar da dahil) bana ait. "otomotiv" yazısının tam okunmaması da boyutlandırmadan kaynaklanıyo. vektörel olarak küçültülürse bi sorun olacağını zannetmiyorum.

Çok güzel ve başarılı. Tebrikler. Sadece renkler biraz sönük geldi bana hepsi bu.
Teşekkür ederim. Renk konusunda geomania gibi sen de haklısın. Aslında beni de pek tatmin etmedi bu renkler. Biraz daha çalışıyım üstünde en iyisi Bir otomotiv firması için yaptığım çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap