bir resimi güzel şekilde kesme

Photoshop - bir resimi güzel şekilde kesme ...

killmutlu5 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

killmutlu5

Webmaster / İstanbul

Alt 23-02-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkada$Lar bir resmi güzel bir şekilde hangi aracla kesebilirim iki resimi yanyana filan yapmak istiyorum bol efekt yapıcagım bişeler istiyorum yardım edermısınız ?bir resimi güzel şekilde kesmeeace1:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graffix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graffix

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 23-02-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Pen tol'u kullanabilirsin eğer resimin arka fonu tek renkse magic hand'i de kullabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
farketmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır

farketmez

Hiç Biri / İstanbul

Alt 23-02-2008 #3
bence araç çubuğundan sol taraftan ikinci araç ta olabilir ismini tam hatırlamıyom slince tool mu ne idi resmin etrafında mousu gezdirerek kesebilir. ama resim fazla detaylı ise o fazla ise yaramayabilir ya da uğraştırır
Bu mesajdan alıntı yap
sin goat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sin goat

Grafiker / İstanbul

Alt 24-02-2008 #4
Resmin özelliğine bağlı renkler kesin hatlarla belliyse magic w.(sihirli değnek) aracıyla toleransı ayarlıyarak tek tıklamada seçebilirsin.Eğer seçmek istediğin objenin dış hatları dışında objenin içindekileride seçtiyse shift tuşuna basılı olarak tekrar tıkla yine resmin özelliğine göre kaldırıcaktır.Veya lasso araçlarından birisiyle(ben serbest olanı tavsiye ederim)yine shift tuşuyla istemediğin alanı seç onu seçimden çıkartıcaktır..Ama en etkili seçim aracı pen aracıdır..Bende dahil olmak üzere çoğu kişi onu kullanıyor..Ama manyetik lasso aracıda güzel bir seçim aracıdır.
Bu mesajdan alıntı yap
thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 24-02-2008 #5
pen tool ile dekupe ettikten sonra , ctrl+alt+D yaparak feather verirsen resim çok güzel bir şekilde hazır hale gelmiş olur bir resimi güzel şekilde kesme
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 24-02-2008 #6
Profesyonel şekilde dekupe yapmak istiyorsanız ya pen tool yada lasso tool u ile bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Yakında bu konuyada değineceğim...
Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap

sin goat

Grafiker / İstanbul

Alt 24-02-2008 #7
evet thematrix arkadaş güzel söylemiş feathera uygun bir rakam verirsen (standart 0,2 idi sanırım) gayet güzel olur..
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 24-02-2008 #8
Featherın bir standartı yoktur. Lütfen yanlış bilgilendirme yapmıyalım. Fotoğrafınız büyüklüğüne yada küçüklüğüne göre feather oranı ya yükselir yada azalır. Geniş bir şekilde en yakın zamanda bu konuları anlatıcağım bir resimi güzel şekilde kesme

Saygılarımla.
Bu mesajdan alıntı yap

sin goat

Grafiker / İstanbul

Alt 24-02-2008 #9
Yanlış bir bilgilendirme değil..Seçili alanlarda genellikle 0,2 oranı uygulanır..Şimdi okuldan kalma notlarıma baktım oran doğru..Burdan standartan kasıt genel olarak kullanılan orandır tabiki resimin boyutuna ve tercihe göre değişir...
Bu mesajdan alıntı yap
thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 24-02-2008 #10
600 dpi bir resime 0,2 feather hiç bir şey yapmaz Gökhan Tekin'in dediği doğru
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
bir, resimi, gzel, ekilde, kesme