bir resmin boyutunu nasıl küçültebilirim?

Photoshop - bir resmin boyutunu nasıl küçültebilirim? Sponsorlu Bağlantılar elimde bulunan yüksek çözünürlüklü resimleri , 150x150 piksel ve dosya boyutuda en fazla 10 kb olmak üzere nasıl değiştirebilirim? image sizedan denedim ama resimler çok bozuluyor...resimlerin çözünürlüğü bozulmadan ...

meierlink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

meierlink(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

elimde bulunan yüksek çözünürlüklü resimleri , 150x150 piksel ve dosya boyutuda en fazla 10 kb olmak üzere nasıl değiştirebilirim?

image sizedan denedim ama resimler çok bozuluyor...resimlerin çözünürlüğü bozulmadan bunu nasıl başarabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İmage size 'dan rahatlıkla yapabilirsiniz sanırım resolution ayarlarını cok düşürdünüz.
RGB modunda olmasına dikkkat edin. Önce pixel ayarlarından 150 x 150 değerlerinini giriniz.
Sonra resulation ayarlarından yada ebatlarıyla oynuyarak 10 kb boyutuna getirebilirsiniz.CMYK yapar iseniz 10 kb icin ebatı RGB moduna göre 1/5 civarı küçültmeniz gerekicektir Buda görünümde bozulmaya sebeb olucaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
meierlink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

meierlink(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-12-2008 #3
teşekkürler....
Bu mesajdan alıntı yap
hakkiyet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hakkiyet

Desinatör / Bursa

Alt 13-01-2015 #4
Yardım için teşekkürler, ayrıca iş bilgisayarımda photoshop ve corel yoktu bende online site üzerinden yaptım, işinize yararsa Resim Küçültme - Online Resim Boyutlandırma , u önerebilirim.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
bir, boyutunu, kucultebilirim, nasil, resmin