bir resmin istediğim yerini sorunsuz iz bırakmadan kesme nasıl oluyor?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - bir resmin istediğim yerini sorunsuz iz bırakmadan kesme nasıl oluyor? Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar herkeze kolay gelsin adobe ıllustrator cs4 kullanıyorum bu programda mesela bir fotoğraf var o fotoğrafda istediğim yeri alacağım iz bırakmadan bunu nasıl yapabilirim. örnek olarak bir araba ...

socak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

socak

Webmaster / Muğla

Alt 17-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar herkeze kolay gelsin adobe ıllustrator cs4 kullanıyorum bu programda mesela bir fotoğraf var o fotoğrafda istediğim yeri alacağım iz bırakmadan bunu nasıl yapabilirim. örnek olarak bir araba resmi arabanın sadece lastiğini alacağım ama hiç lastikde bir prüz olmadan saygılarımla iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Hangi sürümü kullandığınızın bir önemi yok bunun için, seçim araçlarını kullanma becerinizi geliştirmelisiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
seckwotr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seckwotr

Eğitimci / Balıkesir

Alt 25-02-2010 #3
cok güzel bi cevap olmus beğendim acıkcası.

"Lasso Tool : Bu araç ile serbest seçimler yapabiliriz. Fare (Mouse) hareketlerimiz ile istediğimiz bölgeyi seçip, uygulamak istediğimiz işi, uygulayabiliriz.

Polygonal Lasso Tool : Bu araç ile tek tek tıklayarak seçim alanınızı oluşturabiliriz. İki tıklamanız arasındaki noktaları birleştirecektir, böylece daha da rahat seçim yapabileceksiniz.İlk tıkladığınız nokta ile, son tıkladığınız noktayı da birleştirince seçiminiz oluşacaktır.

Magnetic Lasso Tool : Bu araç ile, faremizi (mouse) seçmek istediğimiz alan sınırlarında dolaştırıyoruz, ve aracımız, adından da anlaşıldığı gibi sanki mıknatıs gibi, sınırları kendisi seçiyor."

Aslında bişeyi itiraf edeyim mi? bu seçim aracları hic işe yaramaz
Bu mesajdan alıntı yap