bir resmin photoshoplu olup olmadıgını anlamak

Photoshop - bir resmin photoshoplu olup olmadıgını anlamak ...

berglakin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berglakin(35)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Hiç Biri / İzmir

Alt 24-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaslar bir resmin fotoshoplu olup olmadıgını nasıl anlayabılırız ? kastettigim resme sag tık yapıp not defteriyle ac dedimizde cıkan adobe yada photoshop yazısını bulmak gibi ama bu her photoshoplu resimde malesef cıkmıyabiliyor .daha kesin bi çözümü varmıdır?
simdiden tesekkurler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 24-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tam olarak ne sormak istiyorsunuz? ne demek phtoshoplu olup olmadığını?

resm üzerine sağ tık yap derken? - maus üzerine sağ click yaparken seçeneklerden Birlikte Aç (bilgisayardaki program seçenekleri geliyor) bunu mu demek istiyorsunuz?
Bu mesajdan alıntı yap

berglakin(35)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Hiç Biri / İzmir

Alt 24-10-2008 #3
resimde photoshop kullanılıp kullanılmadıgını tam olarak nasıl anlayabılırız ?
bunun için kullanılan yöntemlerden biri resmi not defterini kullanarak acmak(sag click le evet).ama bazen bu yontemle de olsa anlasılmayabiliyor
Bu mesajdan alıntı yap
Hande DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hande DEMİR(43)

Grafiker

Alt 25-10-2008 #4
bir resime photoshopla müdahale edildiyse,
ancak kötü bir uygulama yapılmışsa anlaşılır.
Bu mesajdan alıntı yap

berglakin(35)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Hiç Biri / İzmir

Alt 25-10-2008 #5
tam olarak ne sormak istiyorsunuz? ne demek phtoshoplu olup olmadığını?

resm üzerine sağ tık yap derken? - maus üzerine sağ click yaparken seçeneklerden Birlikte Aç (bilgisayardaki program seçenekleri geliyor) bunu mu demek istiyorsunuz?
üsttteki acıklamam sizin için yeterli oldumu?
tesekkurler
Bu mesajdan alıntı yap
Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 25-10-2008 #6
kullandığın yöntem doğru aslında resme sağ tıklayıp worldpad le birlikte açarsan hangi programda kaydedildiğini öğrenebilirsin
yalnız bu uygulama sadece programdan direk kaydedilen ismi değiştirilmeyen resimler için geçerlidir.kaydedildikten sonra ismi değiştirildiyse bunu göremezsin en azından ben böyle biliyorum başka bir yöntemi varsa onu bilemiyeceğim.
Bu mesajdan alıntı yap
leventyurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

leventyurt

Grafiker / Adana

Alt 14-11-2008 #7
Resmin üzerine sağ tıklayıp "özellikler"e girdiğinizde, "ayrıntılar" başlığındaki "Programın Adı" karşısında hangi programla kaydedildiğini görebilirsiniz ;
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 26-11-2008 #8
ben de fotograf isliyorum ..o dediğiniz photoshop olayını anlamak mümkün deil bencede..çünkü ancak kötü bi çalışmayla belli olur....profeyonel bi çalışmayı anlayamazsınız..montaj olayında belli olur ama..mesela ben baktımı anlıyorum varmı yokmubir resmin photoshoplu olup olmadıgını anlamak
Bu mesajdan alıntı yap
Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-11-2008 #9
Bence arkadaşım anlamak ve işleyisini görebilmek icin.
Şüphe duyduğun resmi paylaşırsın.
Bizlerde kesin çözüm sunarız =) En iyi yöntem budur bence bir resmin photoshoplu olup olmadıgını anlamak
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 26-11-2008 #10
resimde photoshop kullanılıp kullanılmadıgını tam olarak nasıl anlayabılırız ?
bunun için kullanılan yöntemlerden biri resmi not defterini kullanarak acmak(sag click le evet).ama bazen bu yontemle de olsa anlasılmayabiliyor
üsttteki acıklamam sizin için yeterli oldumu?
tesekkurler
evet, yeterinca. teşekkürler

ben de fotograf isliyorum ..o dediğiniz photoshop olayını anlamak mümkün deil bencede..çünkü ancak kötü bi çalışmayla belli olur....profeyonel bi çalışmayı anlayamazsınız..montaj olayında belli olur ama..mesela ben baktımı anlıyorum varmı yokmubir resmin photoshoplu olup olmadıgını anlamak
kötü çalışma değil emek verilmeyen çalışma üzerine hataları görmek mümkün...

her hangi amatorca çektiğimiz resim üzerine az bir şey olsa bile düzeltme yapabiliyoruz, renk ayarı, karanlık, ışık, renk modu, renk tonu, kırmızı göz ...

veksikal resim çektiğiniz bile yuzunuz gerçek hayatta bile o kadar pırıl pırıl değil, tabi ki üzerine rötüş yapılıyor. anlamak mı? e görünca anlıyorsun üzerine her hangi rötüş yapılmış diye. o zaman göze hoş bir görüntü çıkıyor... rötüş yapmak aslına zor bir iş, her piksel için ayrı bir emek vermek lazım görüntü bozmamak için.

aynı şekilde de televizyona çıkan sunucular üzerine rötuş yapılıyor, daha net bir görüntu almak için

tabii ki fotoğraf ilgili pek fazla anlamam sadece gördüğün görüntülerden, renklerden izlerken zevk alıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
anlamak, bir, olmadigini, olmadıgını, olup, photoshoplu, resmin