Bir sorum olacaktı...

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Bir sorum olacaktı... ...

Bir sorum olacaktı...
mudvayne isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mudvayne

Grafiker / İstanbul

Bir sorum olacaktı...

Alt 09-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Corelde çalıştığım işleri filme gönderiyorum, dekupe edilmiş resimlerin etrafları tertemiz iken film i alan filmci film e aldığında resimlerin silik olan yerleri yani resimlerin alan olarak gözüken yerleri de filmde çıkıyor bu benim hatam mı yoksa film alanın hatası mı corel de daha ne yapmam gerek ki resimleri dekupe edip çalısma alanına aldıktan sonra ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

memoli4646 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memoli4646(36)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 20-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
büyük ihtimal filmden kaynaklanıyordur. aynı sorunu bende yaşamıştım. sonunda matbaa hatasını anladı.
Bu mesajdan alıntı yap
tube_erd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tube_erd

Grafiker / Samsun

Alt 20-09-2011 #3
dekupe ettikten sonra tekrar convert to bitmaps yapın fakat açılan menüden transparan zemin seçeneğini seçin muhtemelen bu hatayı tekrar yaşamazsınız tabiki tek hata sizde değil filmi alan sorumluda... Bir sorum olacaktı...
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 21-09-2011 #4
Corelde çalıştığım işleri filme gönderiyorum, dekupe edilmiş resimlerin etrafları tertemiz iken film i alan filmci film e aldığında resimlerin silik olan yerleri yani resimlerin alan olarak gözüken yerleri de filmde çıkıyor bu benim hatam mı yoksa film alanın hatası mı corel de daha ne yapmam gerek ki resimleri dekupe edip çalısma alanına aldıktan sonra ?
Bir sorum olacaktı...

memoli 4646 ve tube_erd isimli üyelerimizin verdiği bilgiler doğrudur,
convert to bitmap penceresi detayı (CorelDRAW X5) yukarıda ki gibi olursa sorun yaşamazsınız... filmciden kaynaklı bencede.
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 21-09-2011 #5
dekupe derken nasıl bir dekupeden bahsediyorsun. eğer power clip diyorsan tamam. Ama yok bir resmi alıpta onun kendi içinde dekupe ediyorsan ve filmi o şekliyle yolladıysan hata sende. senin gönderdiğin düz olarak açıldıysa filmci orda dekupeli iş olduğunun göremez. normal film işlemi yapar. anladığım kadarıyla hata sende.
Bu mesajdan alıntı yap
mahmutkebir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mahmutkebir

Grafiker / Mersin

Alt 24-10-2011 #6
dekupe derken nasıl bir dekupeden bahsediyorsun. eğer power clip diyorsan tamam. Ama yok bir resmi alıpta onun kendi içinde dekupe ediyorsan ve filmi o şekliyle yolladıysan hata sende. senin gönderdiğin düz olarak açıldıysa filmci orda dekupeli iş olduğunun göremez. normal film işlemi yapar. anladığım kadarıyla hata sende.
Bazen PowerClip de patlayabiliyor çok şahit oldum. Aslında sorun filmcinin değil. Dekupeli ya da PowerClipli nesnelerin hatta ve hatta ölçütü değişen bir resmin bile son hali ile Convet to Bitmap yapılması şart.
Bu mesajdan alıntı yap