Bir sorunum var

Karakalem - Bir sorunum var ...

Bir sorunum var
drummer91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

drummer91

Öğrenci (Diğer) / Diyarbakır

Bir sorunum var

Alt 09-08-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle herkeze selamlar..Foruma dün aksam katıldım mükemmel 1 forum sitesi ancak 1 kac sorum var yardımcı olursanız sevinirim..
İlk olarak bn 7 aydır karakelem çizmeye basladım genel olarak graffiti ve karikatür çiziorm ancak 1 obje çizdigim zaman gölgelendirme yapamıyorum büyük 1 sorun bnm için tek acılı olıo resimler gölge olmayınca gölge konusunda yardımcı olursanız sevinirim..
2.Sorum ise grafik tabletlerde a4 a5 a6 denilen şey nedir??..Yardımcı olursanız sevinirm şimdiden tesekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Özkan TÜRK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Özkan TÜRK(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 09-08-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
h.g canım kardeşim bu konuda bilgim yok ama eninde sonunda bilen hocalarımız yardımcı olacaklardır Bir sorunum var

iyi forumlar
Bu mesajdan alıntı yap
drummer91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

drummer91

Öğrenci (Diğer) / Diyarbakır

Alt 09-08-2007 #3
insalla yardım gelir özkan abi yorum için saol
Bu mesajdan alıntı yap
MoRuQo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MoRuQo(31)

Grafiker / Ankara

Alt 10-08-2007 #4
gölgelendirme yapamamanın sebebi karikatür ve grafitti çizmen senelerdir bu işin içinde olan biri olarak sana tavsiyem bıkmadan usanmandan eskiz çalış her gördüğün şeyi küçük bi deftere çiz sen çizdikçe göreceksinki gölgelendirme kendiliğinden oluşacak sana bi kaç resim yollayayım röprödüksyon yap ünlü ressamların desenlerinden elin açılrBir sorunum var ama gölgelendirmeyide dışını çizim içini boyamak gibi algılama araştırma çizgileriyle yumuşak ve hafi çizgilerle yaparsan kendiliğinden çıkar zaten ışığı gölgesi desenin Bir sorunum var
Bu mesajdan alıntı yap
MoRuQo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MoRuQo(31)

Grafiker / Ankara

Alt 10-08-2007 #5
Bir sorunum var
Bir sorunum var
Bir sorunum var
Bir sorunum var

bunlar Leonardo Da Vinci' nin

Bir sorunum var
Bir sorunum var
Bir sorunum var

bunlarda Michelangelo nun bunlar kafanı rahatlatır belki , modeli çözmende yardımcı olur. hemen hemen her ressam adayı ünlü ressamların desenlerini röprödüksyon etmiştirBir sorunum var
Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-08-2007 #6
tablette A4 ve A5 çizim alanı büyüklüğüdür
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 19-01-2008 #7
moruquo arkadaşımın dediği gibi öncelikle desen kitabı al oraya bakarak çalış elini serbest bırak çizgileri bol kullan ve kalemlerini iyi seçmelisin 3hb ve 6hb arası olursa daha iyi olur.ben resim öğretmeniyim ve yukarda arkadaşın sana yolladığı resimleri üniversiteyi kazanmadan önce defalarca çizdim ve hiç bakmadan artık ezbere çizebiliyorum ve bir objeye gölgelendirme vermek çok daha kolay oluyo sadece kalemi korkmadan yumuşak ve bol çizgi çizecek şekilde kullan gördüğün herşeyi çiz bıkmadan . A4 ve A5 kağıtları aklına gelsin hepsinin boyu farklıdır oda bunun gibi yüzey üstünde çalışacağın alan A4 yada A5 ölçüsünde olur. umarım yardımcı olmuşumdur başarılar.
Bu mesajdan alıntı yap
dostyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dostyol

Yrd. Grafiker / Nevşehir

Alt 24-01-2008 #8
Sevgili kardesim drummer,
öncelikle hosgeldin grafikerler sayfasina;
aslinda ara sira bizde graffiti cizeriz...
bastan sana su sayfayi tavsiye ederim: http://www.learngraffiti.net
ingilizce lisanli graffiti ögrenme sayfasi ve bunlara benzer graffiti sayfalarina bakarak,
tekrar sende ciz elini ve gözünü alistirmen gerekiyor..
abilerimizin dedigi gibi - devamli cizen kazanir.

ve gölgelendirmeye gelince ...
bildigim bir sayfa vardi onu simdilik bulamadim insallah
sana gönderirim veya senin icin cizim hazirlarim...

selamlar
Bu mesajdan alıntı yap
Ali KASAPOĞLU isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali KASAPOĞLU(36)

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 26-01-2008 #9
Hoş geldin davulcu kardeş..
Öncelikle karikatürde gölgelendirme karikatürün konseptine göre farklılık gösterir.Rahmetli Oğuz Aral(Gırgır dergisi) 'gereksiz taramalardan kaçının' derdi çünkü mizah karikatürü için konuşurdu..Eğer çizdiğin karikatürlerde yazı balonları yoksa ve hiciv olayını batırıyorsa gölgelendir renklendir derim..fakat bir mizah ve konuşma balonları varsa gölgeye gerek yok ufak tefek taramalar yeterli olacaktır.Ama tabi ki karakalem için aynı şeyi söyleyemeceğim..bol bol obje ışık gölge yansımalarını inceleyip karamalar yapman gerekiyor..
Kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
bir sorunum var