Bir tane de türk Chris Cunningham çıksa fena mı olur ?

Kantin - Bir tane de türk Chris Cunningham çıksa fena mı olur ? Sponsorlu Bağlantılar Forum da ki herkese merhaba, Malum ördek seçip seviştirme sınavı (öss) yüzünden kendimizi tahmin etmediğimiz yerlerde bulanlarımız var, örneğin benim gibi marmara üniversitesi almanca işletme mezunu hatta mercedes ...

hunter thompson isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hunter thompson

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 15-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Forum da ki herkese merhaba,

Malum ördek seçip seviştirme sınavı (öss) yüzünden kendimizi tahmin etmediğimiz yerlerde bulanlarımız var, örneğin benim gibi marmara üniversitesi almanca işletme mezunu hatta mercedes pazarlama alanında 1 sene iş tecrübesine sahip biri bile bu kısa sürede bunun kendine göre olmadığını, daha yaratıcı, daha üretken ve kendine daha uygun bir iş seçmesini gerektiğini idrak edebiliyor. Bir gece david linch filmleri izlerken diyorsunuz ki görsellik, hayal gücü ve kendini ifade etme aşkıyla yanıp tutuşarak "başka bir şey yapmam lazım". Umarım bu kadar uzatıp zamanınızı almamışımdır sadece bulunduğum durumu özetlemek istedim.

Öncelikli amacım, iyi bir grafik tasarımcısı olmak (daha sonra başka eğitimlerle güzel bir kombinasyon tabi). Bu yüzden bu formda bulunan değerli fikirlere çok ihtiyacım var. İzninizle hemen sorularıma geçiyorum.

İyi bir grafik tasarımcısının çizim kabiliyeti olmalı diye düşünüyorum bu nedenle bir temel sanat eğitimi almam gerek diye bir karar verdim en azından çizim yönümü geliştirmem şart. Burada yanılıyor muyum ?

Bunun dışında malumunuz çokça tartışılan bir eğitim ve sertifika olayı var. Temel eğitim olarak aldığımızda tabi ki kitaplar ve alıştırmayla bu eğitimi kendimizde sağlıyoruz ama bir kursta iletişim ve fikir alış verişi olarak hatta haklarını yemeyelim bir "eğitim" olarak şart gibi duruyor. Bu yüzden ben şöyle diyorum bilge adam gibi ücretleri maksimum olan değilde uygun ücretli ve eğitimi önerilen bir kurs tercih edilebilir. Kurs kadar öğrencinin ne alabildiği de önemli ki belki de bu yüzden çoğu kursa kimi çok iyi derken kimi beş para etmez diyor. Medyasoft yada netron güçlü alternatifler, sizin düşünceniz nedir, önerebilceğiniz var mıdır ?

Bunun dışında bu temel eğitimden sonra da yurtdışında digital design üzerine eğitim veren harika okullar var ama başlangıç olarak sizin fikirleriniz ve önerileriniz benim şu an ki durumumda çok önemli ne olur esirgemeyin. Sevgiler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları