Bir Türlü Yapamadım Lüften Yardım :(

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Bir Türlü Yapamadım Lüften Yardım :( Sponsorlu Bağlantılar Değerli grafiker kardeşlerim ben amatör bir ps kullanıcısıyım. Sorunum şu ; tarayıcıdan bir çizimi , örneğin bir logoyu tarayıp ps ye atıyorum elle çizilmiş bir logo diyelim ! ...

mavorerma isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mavorerma

Eğitimci / Rize

Alt 26-02-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Değerli grafiker kardeşlerim ben amatör bir ps kullanıcısıyım. Sorunum şu ; tarayıcıdan bir çizimi , örneğin bir logoyu tarayıp ps ye atıyorum elle çizilmiş bir logo diyelim ! bunu çizgiye çevirmem gerekiyor haliyle ve hangi araçla yapacağımı bilemiyorum. Silgi ile silerek denedim olmuyor hani bombe ve eğimler var o noktaya gelince çok zorlanıyorum Bir Türlü Yapamadım Lüften Yardım :( Acaba yanlış prgoram mı kullanıyorum. Şimdiden yardımlarınz için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

cesar5x isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cesar5x

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-02-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Pentool ile üzerinden çizmen gerekiyor. Ama kullanacağınız şekli çok büyük ve kaliteli istemiyorsanız magic wand toola seçip o seçimi pathden work make path yapıp. Ai olarak kaydediyorsunuz. Ama çok iyi sonuç için Pen toolla çizmeniz. Böyle bir çalışmayı İllustrator yada coreldraw gibi vektorel tabanlı programlarda daha kolay yapılır. Kolay gelsin.

Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 26-02-2012 #3
Arkadaşımızında dediği gibi pen tool ile çizebilirsin ancak. Ps de kullanması en zor ve tecrübe isteyen araçlardan birisidir.
Eğer isterseniz makul bir fiyata orjinalinin aynısını çizebilirim.

Bu mesajdan alıntı yap
jimmy_can isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jimmy_can

Grafiker / Denizli

Alt 26-02-2012 #4
Bence o fotoğrafı photoshopda biraz kontrast verip beyazlarını yok et ve sadece siyahları ile illistrator programına aktar ve orada da trace denen bir bölüm var o şekilde çok başarılı bir vektörel çalışma elde edersin kaldı ki bu tarz logo çalışmalarını illistrator yada corel gibi programlarda yaparsan senin açından daha kolay ve kullanışlı olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap