İş bırakma ilanı / Onur Karadağlı

Afiş Tasarımı - İş bırakma ilanı / Onur Karadağlı ...

Cevapla
İş bırakma ilanı / Onur Karadağlı
wed-design isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wed-design

Öğrenci (Diğer) / Kütahya

Standart
Alt 29-05-2009 #41
Sponsorlu Bağlantılar

Duygulandım vallahi süper bir çalışma olmuş.
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(38)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 29-05-2009 #42
                             Sponsorlu Bağlantılar
Umut ediyorum bunları yazmakta zaten geç kalmışımdır. Az bir sürede zaten "ne yapıyorum ben?" diyerek, silkinip kendinize gelmişsinizdir. Gerçekten "kaçacak!" kadar zor durumda mısınız? Bu deyimime alınmayın lütfen, dost acı söyler... Hepimiz bir şeylerin mücadelesini veriyoruz. Çünkü insanız... böyle bir düzenimiz var, bir şeyleri isteriz ve istediğimiz şeyler bize aşılması gereken engelleri yanında getiriyor. Düşünün bakalım, ne kadar zor durumdasınız? Savaştasınız düşmanla burun buruna savaşıyorsunuz siper diye birşey yok arada mesafe yok çünkü, öleceksiniz garanti ve savaşıyorsunuz... Bu durumdan kaçan tek bir Çanakkale şehidi, gazisi olsaydı ben bunları yazamıyordum... Sizi öldürebilirler, sizi çok sevdiğiniz uğruna çabalar sarfettiğiniz insanlar sizi öldürebilirler; sizi yanlış anlıyorlar ya da hiç anlamıyorlar... elbette arada anlayan var ama sizi öldürebilirler... Şükürler olsun Atatürk bunu bildiği halde kaçmadı. Haydi basite inelim,çok fazla borcunuz var, işsizsiniz avukatlar sıralanmış, yanmışsınız tabir-i caizse sizinle beraber sevdikleriniz de zarar görebilir... bu durumda değilsiniz sanmıyorum, insan böyle bir durumda işi bırakmayı göze alamaz... çünkü asıl böyle bir durumda insan en iyi bildiği şeyi yapmalı ki kazanabilsin... Evet bu işi neredeyse aşağılıyorlar bu doğru... Siz senelerinizi veriyorsunuz bir şeyleri yapmak için insanlar bir kaç saniyede harcıyor... Sizin için bu iş bu kadar basit mi yani, seneleri o birkaç saniyeye feda edebilecek misiniz? Yoksa kalacak mısınız? Sızlanmayı bırakıp, ne olursa olsun en iyi bildiğiniz şeyi, yapıp bitirdikten sonra gururla baktığınız işinizi bırakacak mısınız? Bu kadar basitse yaptığınız iş sizin buyrun bırakın, kaçmak hepimizin hakkı insanız nihayetinde... Tek dileğim tüm insanlık için insan onurunu bırakmasın, doğru bildiği şeyi sonuna kadar haykırabilsin. Gerekirse günlerce işsiz kalsın, aç kalsın, ama çalışsın çalışmaya devam etsin en iyilerden olsun... en iyilerden olsun ki karşısında gık diyemesinler... Doğruları en iyi söyleyebilen insanın çoğu zaman konuşmasına bile gerek kalmaz, kelimelere gerek duymadan anlaşılmak güçlü duruşu gerektirir. Güçlü duruş kendine güvendir. Kendine güvenen insan başkasının ne dediğine bakmaz, doğruyu bulur; çok konuşana da bir şekilde buldurur. Çok sevdiklerimdensiniz grafikerler.net ailesi içinde... lütfen pes etmeyin, çok bilmişlere verilecek çok cevap var... deli olun ya da akıllı nasıl daha iyi yapıyorsanız, kendiniz olun ve devam edin. Değmez beş para etmez laflara, hiiiiiç değmez...Çalışmanız hakkında yorum yapmıyorum, desteklemediğim ellerinize sağlık demeyecek oluşum gün gibi ortadadır sanırım. Bu arada hayatım boyunca gördüğüm en güçlü isimlerden birine sahipsiniz... ONUR KARADAĞLI ad başka, soyad başka; böyle gümbür gümbür; ben olsam ayna karşısınıza geçer ben ONUR KARADAĞLIYIM diye gürlerdim, belki faydası olur sahip olduğum potansiyel gücü bana anlatırdı.
Bu mesajdan alıntı yap
sözbir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sözbir(33)

Baskıcı / Ordu

Standart
Alt 30-05-2009 #43
bu meslekte yeni olmama rağmen ölümünün bile ihtişamlı olması gereğini duyan böyle bir ustanın ayrılması gitmesi velhasıl kelam bu canım mesleği bırakması türkiye ve dünya adına özellikle bu mesleğe bağlı olan insanlara büyük bir acı verir.bu meslek zor evet hemde çok zor.müşteri zor şartlar zor herşey zor ama bizler farklıyız.insanlar bu işi ne kadar basite indirgemeye çalışsada bizler ve ustalarımız sayesinde basit olmadığını öğrenecekler.
soz söz...
ustaaa.... bırakma bizi...
SİLKELEN VE KENDİNE GEL...
Bu mesajdan alıntı yap
Metin METE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Metin METE(30)

Sanat Yn. / İstanbul

Standart
Alt 30-05-2009 #44
aynen yaaaa... umarım bende geç kalmamışımdır!!! bence yaptığın hiç yakışık almıyor. işini bırak kimse seni bağlayamazda, neden mesleği bırakıyorsun ki? ben sana şunu söliyim. ben aslında muhasebeciydim, ünide'de banakacılık okuyordum İş bırakma ilanı / Onur Karadağlı şimdi ise görsel tasarımcıyım ki ve daha birçok işte de çalıştım... inanki hiç biri tasarım kadar zevkli ve eğlenceli değil... sana tavsiyem ajanslar çok kasar insanı, sanki kendileri birşey biliyormuş gibi süper ötesi bişi yap yok şurasu böle yok burası böle diyip dururlar. geç onları öyle dedikleri an projenin ortasında bırak işi bak nasıl kulun köpeğin oluyorlar İş bırakma ilanı / Onur Karadağlı ayrıca benim gibi kafa tutun arkadaşlar.. grafikerlik halen meslek değil türkiye'de, kimse emeğinin karşılığını almıyor. koyun tavrınızı ortaya olay bitsin.. biz kimseye muhtaç değiliz ki onlar bize muhtaç İş bırakma ilanı / Onur Karadağlı biz olmazsak nasıl insanlara reklam ve pazarlama yapacaklar ki!!!

kısaca kardeşim tavrını koy ve unutma biz değil onlar bize muhtaç.. iş bırakılır ama meslek bırakılmaz İş bırakma ilanı / Onur Karadağlı

bu arada yaşım 22, eğer saygısızlık yaptıysam özür dilerim...
Bu mesajdan alıntı yap
DogalGaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DogalGaz(25)

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Standart
Alt 30-05-2009 #45
hayatta kolay bir iş yoktur arkadaşlar...hatta Ben grafik tasarımı iş olarak düşünmenize karşıyım çünkü bu sanattır.Ressamlığı ticari amaç güderek yapmak gibi bir şey.
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Standart

Ağzına sağlık Çok GÜZEL bir söz söyledin.

Alt 30-05-2009 #46
hayatta kolay bir iş yoktur arkadaşlar...hatta Ben grafik tasarımı iş olarak düşünmenize karşıyım çünkü bu sanattır.Ressamlığı ticari amaç güderek yapmak gibi bir şey.
Arkadaşım....
çok güzel söyledin. (Grafik Tasarım işi bir SANATTIR.)
Hayran kaldım bu sözüne. Bu sözle geriye kalan problemler çözülecektir.

Ama (hayatta kolay iş yoktur) buna katılmıyorum
bence insana sevdiği iş zor gelmez...
Bu mesajdan alıntı yap
Metin METE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Metin METE(30)

Sanat Yn. / İstanbul

Standart
Alt 30-05-2009 #47
aynen; insana sevdiği iş hiç bir zaman zor gelmez + sanat yapıcam derken aç kalma İş bırakma ilanı / Onur Karadağlı
Bu mesajdan alıntı yap
FlameDance isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FlameDance

Hiç Biri / Bursa

Standart
Alt 31-05-2009 #48
Güzel olmuş ama işi bırakıyor olmana bende üzüldüm doğrusu...
Bu mesajdan alıntı yap
grafikçe_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikçe_

Eğitimci / Eskişehir

Standart
Alt 31-05-2009 #49
çalışma güzel olmuş ama yaşanılan durum üzücü olmuş..
Bu mesajdan alıntı yap
enesyildiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enesyildiz

Öğrenci (Grafik) / Sinop

Standart
Alt 31-05-2009 #50
İlan çok gzel olmuş nu arada senin ve faren adına üzüldüm.
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Onur Reklam oomlet Deneme Çalışmalar 6 23-04-2009 12:43:41
Dünya sigarayı bırakma günü aynur.ry Serbest Çalışmalar 1 10-02-2009 13:19:06
Sakın Elimi Bırakma şirine13 Graficafe 2 25-07-2008 15:29:29

Kapat
Şifremi Unuttum?