Biraz Gülümsemek İçin-3

Graficafe - Biraz Gülümsemek İçin-3 ...

Biraz Gülümsemek İçin-3
sevgiden-iz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevgiden-iz

Hiç Biri / Ankara

Biraz Gülümsemek İçin-3

Alt 22-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Gülse Birsel’ in “GAYET CİDDİYİM” adlı kitabından alıntılamaya devam:
Gülümsemeye devam...

Bu defa çocukluk ve annelik duygularını yazmış
(Annelik duyguları herkesin bakış açısına göre değişir ama beni çok güldürdü.)
Artniyet yok, sorgulama yok, okuyanları neşelendirsin diye alıntıladım.

ÇOCUKLUK BERBATTIR

İnsanlar çocukluk günlerini özler, “Ah ah, ne güzeldi çocukluğum, keşke o günlere dönsem! “ derler.
Halbuki çocukluk berbattır!

Nasıl unutursunuz? Çocukluk, sizin yapacağınız her şeye başkalarının karar verdiği bir dönemdir!

İstediğiniz zaman yemek yiyemezsiniz, istediğiniz zaman televizyon seyredemezsiniz, tek başınıza dışarı çıkamazsınız. Okuyacağınız kitaplara, ne zaman uyuyacağınıza, kimle arkadaşlık edeceğinize, ne kadar çalışacağınıza, neyi, ne zaman ve ne kadar yiyeceğinize bile başkaları karar verir!

Çocukluğunuzda koyulan yasakların size şimdi uygulandığını düşünün!

Şimdi şöyle diyebiliyorsunuz: “Ay, öğlen çok yedim, akşam yemeği yemeyeceğim. Ama şuradan biraz çikolata alayım.”

Çocukken mümkün mü? Diyelim ki, şimdiki yaşınızda, size aynı şeyler yapılıyor:

“Hayır çocuum, çikolata yiyemezsin. Yemekten önce yasak. Ayrıca akşam yemeği yenecek. Yiyeceksin. Hem de ıspanak yiyeceksin!” :rofl:
“Asla yemem. Ayrıca ben gecemi planladım, harika bir film başlıyor, onu seyredeceğim.”
“Olmaz. Film yok. Ispanağını yiyip erkenden yatacaksın! Yatmadan önce de ayaklar yıkanacak, süt içilecek.”

Çocukluk sıkıcıdır, berbattır ve bitmek bilmez. Bence herkes büyüdüğü için şükretmelidir.

ÇİKOLATA YEME, ISPANAK YE!

Doktorların şeker çikolata düşmanlığını anlamak mümkün değil.

Çocukken az çekmedik.
“Şeker yeme, dişlerin çürür!”:rofl::rofl:

Yahu onlar süt dişleri. Nasıl olsa yarın öbür gün dökülecekler. İstediğin kadar şeker çikolata yiyip, dişlerini hiç fırçalamadan dolaşma, hatta çürümüş kahverengi dişlerle umursamadan sırıtma lüksü yalnız çocukken var! Bıraksanıza rahat. Biraz Gülümsemek İçin-3

Yıllarca şunu dinledik: Ispanaktan önce pasta yok, çikolata yeme, ıspanak ye.
Sonra da biz büyüyünce keşfettiler ki, çikolatada insanı mutlu eden, gayet yararlı feniletilamin maddesi var. Ispanakta hiçbir halt yok!

Hatta zannettikleri gibi demir bile yok. Temel Reis koskoca bir yalanmış yani!
Ya bizim mutsuz çocukluklarımızın hesabını kim verecek?:rofl:

Bir araya gelip en azından tazminat davası açalım derim. Bana katılın, köşeyi dönüp en azından şimdi mutlu olalım.

ANNELERE BULAŞMAYA GELMEZ!

Anneleri öfkelendirmeyin, çok tehlikeli olabilirler.

Anneler, yıllarca altınızı değiştirip, size zorla yemek yedirmeye çalışmış, aylarca uykusuz bıraktığınız insanlardır ve bu sebepten, sinirleri yay gibi gergindir.:headbang:

Bu aşamaları geçirip, bu çileleri çektikten sonra, bir annenin rasyonel ve sağlıklı olmasını beklememek gerekir!

Mesela bir baba kızarsa azarlar, anne terlik atar.

Neden terlik? Çünkü eline o anda geçirebildiği üç boyutlu, kavranabilir tek obje odur. Yani o anda çekiç olsa, onu fırlatabilir!

(Yok artık daha neler bu kısmı biraz abartılı olmuş. Ben katılmadım bu görüşe S.D)

Bunun sebebi, mesela sizin az yemek yemeniz de olabilir tabii. Aslında iyiliğinizi istemektedir yani.

Zaten çoğu zaman annelerin cezalarıyla, ceza verme sebepleri arasındaki mantık ilişkisi tartışılır.

Mesela anne bağırır: “Ayağına bir şey giy, üşüteceksin, giy çabuk, bacaklarını kırarım!” Biraz Gülümsemek İçin-3

Şimdi çocuk üşütse, en geç bir haftada iyileşir. Ama bacak kırığı, nereden baksan bir ay.

Dediğim gibi anneler rasyonel değildir.:rofl::rofl::rofl:

------------------------------------Alıntıdır.-----------------------------------
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafikçe_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikçe_

Eğitimci / Eskişehir

Alt 22-07-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çok eğlenceli bir paylaşım olmuşBiraz Gülümsemek İçin-3

ama ben çocukluğumu çok özlüyorum..kim ne derse desin,kim ne yasak koyarsa koysun..Biraz Gülümsemek İçin-31:
hatırlıyorum evimiz cadde üzerinde olduğu için bisiklet alınmadıBiraz Gülümsemek İçin-3uke:bu kötüydü evet:S
şimdi çoğu şeyim var allaha şükür ama o anı geri getiremez neyse öle işteBiraz Gülümsemek İçin-3 )

ama akşama kadar oynayıp annemin "baban geldi eve gel yemeğe" demesini özledim..ben..
soğukta dışarda seksek oynamasını da çok özledimBiraz Gülümsemek İçin-3
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 23-07-2010 #3
Doğru ve çocukluklar yine aynı şekilde yaşanıyor galiba. Bazı şeyler biraz daha esnek olsa da yasaklar yine aynı.Biraz Gülümsemek İçin-3

Teşekkürler.Biraz Gülümsemek İçin-3
Bu mesajdan alıntı yap
Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 23-07-2010 #4
Çok hoş paylaşım, teşekkürler..

koşuşup gülüşen çocukları gördüğümde onlara imreniyorum, çocukluğumu özlüyorum. Çocuk olmak harika bence Biraz Gülümsemek İçin-3
Bu mesajdan alıntı yap
sevgiden-iz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevgiden-iz

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-07-2010 #5
çok eğlenceli bir paylaşım olmuşBiraz Gülümsemek İçin-3

ama ben çocukluğumu çok özlüyorum..kim ne derse desin,kim ne yasak koyarsa koysun..Biraz Gülümsemek İçin-31:
hatırlıyorum evimiz cadde üzerinde olduğu için bisiklet alınmadıBiraz Gülümsemek İçin-3uke:bu kötüydü evet:S
şimdi çoğu şeyim var allaha şükür ama o anı geri getiremez neyse öle işteBiraz Gülümsemek İçin-3 )

ama akşama kadar oynayıp annemin "baban geldi eve gel yemeğe" demesini özledim..ben..
soğukta dışarda seksek oynamasını da çok özledimBiraz Gülümsemek İçin-3

Ben de eğlenceli diye paylaştım. Hepimiz yaşadığımız çocukluk anlarının özel olduğunu düşünüyoruz galiba özlemlerimiz ondan. Biraz Gülümsemek İçin-3
Teşekkür Ederim yorumunuz için.

Doğru ve çocukluklar yine aynı şekilde yaşanıyor galiba. Bazı şeyler biraz daha esnek olsa da yasaklar yine aynı.Biraz Gülümsemek İçin-3

Teşekkürler.Biraz Gülümsemek İçin-3

Şimdiki çocuklar mı şanslı biz mi şanslıydık diye sormadan edemiyoruz nedense.
Ben Teşekkür Ederim.Biraz Gülümsemek İçin-3

Çok hoş paylaşım, teşekkürler..

koşuşup gülüşen çocukları gördüğümde onlara imreniyorum, çocukluğumu özlüyorum. Çocuk olmak harika bence Biraz Gülümsemek İçin-3
Herbiri farklı çığlıklar atarak koşuşan çocukların o anki özgürlüğü beni de imrendirir hep. Teşekkürler yorumunuz için.Biraz Gülümsemek İçin-3
Bu mesajdan alıntı yap