birden fazla vektorel degerlerin bulundugu nesneye genel kontur nasil atilabilir?

Illustrator - birden fazla vektorel degerlerin bulundugu nesneye genel kontur nasil atilabilir? ...

birden fazla vektorel degerlerin bulundugu nesneye genel kontur nasil atilabilir?
B3R3LI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

B3R3LI

Yrd. Grafiker / Kayseri

Alt 24-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaslar diyelimki elimizde vektorel bir clipart insan figuru var. plotterda bunu bas kes yaparken istiyoruzki tum vektorleri gorup kesmesin sadece insan fotofrafinin bas omuz ve ayaklara uzanan genel bir kontur seklinde kesip bize fotoyu verebilsin.
bunu daha cok clipart uygulamalarinda yapmak istiyorum. cunki ai dosyasini acinca cok karmasik vektorel degerler cikiyor. oysa ben cliparti bir cerceve seklinde sadece dis konturlerini kestirmek istiyorum. fakat vektorel noktalar birbirlerine bagli oldugu icin dusundumki bunun bir kolay yolu olmali.
umarim ne demek istedigimi anlatabilmisimdir. simdiden cevaplar icin cokk ama cokk tesekkurler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çok renkli vektöreli, tek renge düşürme..
Bu mesajdan alıntı yap