birleşik 2 sayfa pdf çıktısı almak

QuarkXPress - birleşik 2 sayfa pdf çıktısı almak Sponsorlu Bağlantılar Öncelikle Facing Pages'te hazırlamış olduğum derginin sayfalarını 2'şerli olarak pdf çıktısı nasıl alabilirimi açmak istiyorum.. Bir arkadaş; forum içinde ayarlardan yapabilirsin demiş ama.. tam olarak çözemedim.. 2.sorum CTP'ye ...

chipsfacemoney isimli Üye şimdilik offline konumundadır

chipsfacemoney

Desinatör / İstanbul

Alt 09-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle Facing Pages'te hazırlamış olduğum derginin sayfalarını 2'şerli olarak pdf çıktısı nasıl alabilirimi açmak istiyorum..

Bir arkadaş; forum içinde ayarlardan yapabilirsin demiş ama.. tam olarak çözemedim..

2.sorum
CTP'ye çıktı değilde başka firmaya göndereceğim yada... tam olarak yapmak istiyorum.. freehand düzeneği gibi.. 16-1, 2-15.... sayfaları 2'şerli olarak pdf alma imkanım var mıdır?
şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

serhendi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhendi(37)

Yrd. Grafiker / Trabzon

Alt 10-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yanlış anlamadıysam 16 sayfalık bir dergi düşünelim
sen pdf için 1-16 2-15 3-14 bunları sadce bu sayfaları yan yana çevirmek istiyorsun ikişerli olarak
sorun bu sanırım

kuarkta direkt pdf yaparken export as pdf den çıkan menüde sayfalar (pages) bölümüne mesela 1 -(tire)16 yazarsan 1den 16 sayfaya kadar hepsini pdf yapar
ama 1,(virgül)16 yazarsan sadece 1 ve 16 yı pdf yapar..

yanlış anlamadıysam senin pdf sorunun böylece çözülmüş oldu birleşik 2 sayfa pdf çıktısı almak
iyi calismalar
Bu mesajdan alıntı yap

chipsfacemoney

Desinatör / İstanbul

Alt 10-04-2010 #3
Demek istediğim Örnek: 14 - 3 olan 2 yan yana sayfayı tek bir çıktı halinde PDFsini almak "tek" sayfa olarak.... Bunun içinde PDF'nin setttings ayarları ile mi yoksa herangi bir başka ayar mı var?
Bu mesajdan alıntı yap

chipsfacemoney

Desinatör / İstanbul

Alt 10-04-2010 #4
kendi sorunumu kendim çözdüm =)

"spreads" kutucuğu ile çözdüm...
Bu mesajdan alıntı yap