Birşeyler Sormak istiorum Yardım edersenız cok sevınırm :)

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Birşeyler Sormak istiorum Yardım edersenız cok sevınırm :) ...

lusy90 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lusy90

Grafiker / İstanbul

Alt 08-11-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba
A4 ebatında 1 kırımlı brosur hazırlıorum photosopda resımlerı nasıl dizcem bir fikrim yok cmyk 300 dpı diolar ama neye göre yapıcam bir bilgim yok birde photosopda cetvelle sayfayı 2 ye ayırıpmı çalışmak mantıklı ve dogru yoksa sayfaları tek tek psd olarakmı calısmak dogru bunları ogrenmek ıstıorum birde overpoint nedır ne işe yarar ve photospda calısmayı baskıya nasıl hazırlarım Şimdiden teşekur ederım Cok soru sordum afeyleyın ::crying:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

lusy90

Grafiker / İstanbul

Alt 08-11-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Lutfen yarıdm edınn :S
Bu mesajdan alıntı yap
brkylmz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

brkylmz

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 12-11-2012 #3
Merhaba
A4 ebatında 1 kırımlı brosur hazırlıorum photosopda resımlerı nasıl dizcem bir fikrim yok cmyk 300 dpı diolar ama neye göre yapıcam bir bilgim yok birde photosopda cetvelle sayfayı 2 ye ayırıpmı çalışmak mantıklı ve dogru yoksa sayfaları tek tek psd olarakmı calısmak dogru bunları ogrenmek ıstıorum birde overpoint nedır ne işe yarar ve photospda calısmayı baskıya nasıl hazırlarım Şimdiden teşekur ederım Cok soru sordum afeyleyın ::crying:
calisacagin alani acarken ebatlarini ver renk skalasi olarak cmyk dpi olarak 300 u sectiginde isin buyuk kismini gecmis oluyorsun.

resimleri pek tabi ki sap gibi dizmeyeceksin esteik halde diz hicbirsey yapamam diyorsan kenarlarini ovallestir. drop shadow ver. biraz yaraticiligini kullan.

cetvelle ayirip calisman buyuk resmi gormen konusunda yardimci olur.

ve kaydederken psd kaydettigin gibi birde layerlari merge visible edip pdf olarak ta kaydet ki baskida basin agrimasin.
Bu mesajdan alıntı yap
Bilal Kılınç isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bilal Kılınç

Grafiker / İstanbul

Alt 13-11-2012 #4
calisacagin alani acarken ebatlarini ver renk skalasi olarak cmyk dpi olarak 300 u sectiginde isin buyuk kismini gecmis oluyorsun.

resimleri pek tabi ki sap gibi dizmeyeceksin esteik halde diz hicbirsey yapamam diyorsan kenarlarini ovallestir. drop shadow ver. biraz yaraticiligini kullan.

cetvelle ayirip calisman buyuk resmi gormen konusunda yardimci olur.

ve kaydederken psd kaydettigin gibi birde layerlari merge visible edip pdf olarak ta kaydet ki baskida basin agrimasin.
brkylmz'ın dediklerine ek olarak, çalışma alanın kesimden 5mm içerde olsun (yazı vs.) ve muhakkak 3mm taşma ver, eğer zemin kullanıyorsan. kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
ynsnfnm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ynsnfnm

Grafiker / Adana

Alt 15-11-2012 #5
Arkadaşların anlattıklarını yapmayı başardıysan büyük bir ölçüde hhazırlamışsındır çalışmayı
Bu mesajdan alıntı yap
mecityilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mecityilmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 15-11-2012 #6
öncelikle a4 boyutu mesela 21x29,7 dir. sen arkalı önlü tek kırımlı istiyorsan genişliği 21+21 olarak ayarlaman gerek zaten yükseklik aynı . o zamanda sayfan arkalı önlü olarak açılır ve cetwelden değer olarakda 21 cm girersin tam ortadan çizgi atar arkalı önlü aynı anda birbirine geçişli resimler renkler vs gibi tek kalıpta 2 kapak oluşturabilirsin.. ama eğer arkalı önlü ve 2 kırım daha olucak diyorsan yani arka ön ve açılan 2 kapak daha istiyorsan bu sefer kırım sayısına göre 21+21+21+21 olarak ayarlaman gerek. yani broşüre bak kaç kırımsa ona göre 21+21 olarak devam et ve sayfanı ona göre aç .. mesela 4 kırımlı dedik 21+21+21+21=84 cm x 29,7 alan açtın .. şimdi önemli olan cetvelleri nasıl çekiceğindir . o zamanda 21 cm açtıktan sonra 21+21=42 cm olarak bi cetvel daha son olarak 21+21+21=63 cm olarak bi cetvel çektiğinde sayfanı 4 e bölmüş olarak bulabilirsin.. vs mantığı umarım anlamışssındır yada anlatabilmişimdir.. ama tek sayfada çalışman daha mantıklı sayfa sayfa zor olur ve 3mm boşluk payları bırakarak çalış sayfanı açtığın gibi öncelikle 3mm kenarlardan boşluk bırak ve sonra tasarıma başla.
Bu mesajdan alıntı yap

lusy90

Grafiker / İstanbul

Alt 15-11-2012 #7
cok teşekur edeırım bey fendı bu bılgınızle daha guvenlı rahat ısler cıkartıorum ve bişiy daha sorucam tasırma payını sole verdım bir işimde arka lı onlu brosur yapıcam a4 photospda söle yaptım 21 + 21 =42 i ya 42 ye 29,7 300 dpı cmyk açtım calısmayı ıcerıde calıstım bıtınce canvas sizeden 42 ye 43 yazdım 29,7 yede 30,9 yazdım kenarlardan beyazlıklar attı o beyazlar dısında tasarımın basladıgı yerlerede cetvelı atttım ?
Bu mesajdan alıntı yap