Bistro Katalog Tasarımı

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Bistro Katalog Tasarımı ...

Bistro Katalog Tasarımı
Selmacel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selmacel

Ressam / Ankara

Bistro Katalog Tasarımı

Alt 20-11-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bistro Katalog Tasarımı

Henüz bitmedi çalışma, 16 sayfa 21X24 cm olacak. İçime sinmeyen birşeyler var. Tam olarak sayfa düzeni bitmeden diğer sayfalara geçmek istemiyorum. Şuana kadar nasıl? başka neler yapabilirim fikirlerinizi bekliyorum. Kapakta sorunum yok, iç sayfaların dizaynı tam oturmadı. Aklıma da birşey gelmiyor. Çalışma tümüyle bittiğinde son halini eklerim. Yorum ve önerilerinizi bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

frankestein isimli Üye şimdilik offline konumundadır

frankestein

Grafiker / Konya

Alt 20-11-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
öncelikle emeğinize sağlık, tipografi dengesi şu an itibariyle yerinde gibi görünüyor, bir tek paragraf aralıkları biraz fazla açılmış. Size tavsiyem aşağıdaki kuşağı bence kaldırıp daha farklı bir şeyler denemeniz. Çünki katalogların çoğunda hep bu tür grafiksel şekillerden mevcut. Ayrıca her sayfaya logo yerleştirmeniz firmayı biraz lakayitleştiricektir. Bu yüzden hiç logo koymamanızı tavsiye ederim. Kuşağı kaldırdıktan sonra sayfanın konusunu ve rakamını aşağıya alabilirsiniz. Böylelikle yukarıdaki yazılarla oynarken daha rahat hareket edersiniz. Fotoğraflarıda aslında bir yuvarlak içerisinde değilde daha farklı bir şeklin içine gömüm sonra birazda büyülterek bir imaj kataloğu havasını vermeniz süper olabilir.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Soner DİLEK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Soner DİLEK(33)

Grafiker / Karaman

Alt 21-11-2011 #3
bence tek sorun lila renkleri Bistro Katalog Tasarımı
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 21-11-2011 #4
Poaça nedir? yeni bir ürün mü?
Bu mesajdan alıntı yap

Selmacel

Ressam / Ankara

Alt 21-11-2011 #5
Her sayfa etiketi farklı renkte olacak

Poaça nedir? yeni bir ürün mü?
Sadece yazım hatası, "poğaça"

Frenkestein teşekkür ederim yorumların için. Yuvarlak olmadı, desenli, floral birşeyler yapınca da sadelikten çıkıyor, dengesini kuramadım, bunun için yeterli zamanım olmayacak galiba. Paragraflardaki aslında bana sorun gibi gelmedi. Kasten leading değerini artırdım, ürün alt kategorileri birbirine yakın olunca boğuluyor. Alttaki şerit konusunda tamamen haklısın. Ancak bana verilen örnekte ona benzer olması istendi. Kaldırım alternatif olarak sunarım onu.
Bu mesajdan alıntı yap

Soner DİLEK(33)

Grafiker / Karaman

Alt 21-11-2011 #6
Şöyle bir mantık hatası var o zaman bize sundugunuz tek bir sayfanın görseli doğal olarakta bizim size söyliyebileceğimiz şeylerde sadece bu sayfa için geçerli olur..bunu nerden cıkardım şahsen ben şu anda gördüğüm görselde bulunan renklerin yanında o lila rengini hiç beğenmedim bana göre sırıtıyor, olmamış yani..sizde diğer sayfalardada farklı renkler olcak dediniz ve bizden beklediğiniz size faydalı olabilecek tavsiyeler kendiliğinden ignore oluyor..o zaman ben şöyle bişey söyleyim diğer sayfalardaki renk uyumunuzu bilmiyorum ama bu sayfa için lila rengi hiç olmamış..Emeğinize sağlıkBistro Katalog Tasarımı
Bu mesajdan alıntı yap

Selmacel

Ressam / Ankara

Alt 21-11-2011 #7
Benim de demek istediğim "her sayfada ayrı renk" olacağı için eninde sonunda bu tür bi renk kullanırım. Contrast gerekli düzeyde olduktan sonra renk beğenmeme olayı çok daha öznel bi yorum. Tüm sayfaları montaj düzeninde sıralayıp renk uyumlarına bakarım. Değiştireyim o rengi, magazin sayfası gibi de durmasın tabi.

En çok fotoğrafı maskeleyen daireler hakkında bi fikir alsam bolca dua ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

Soner DİLEK(33)

Grafiker / Karaman

Alt 21-11-2011 #8
Benim de demek istediğim "her sayfada ayrı renk" olacağı için eninde sonunda bu tür bi renk kullanırım. Contrast gerekli düzeyde olduktan sonra renk beğenmeme olayı çok daha öznel bi yorum. Tüm sayfaları montaj düzeninde sıralayıp renk uyumlarına bakarım. Değiştireyim o rengi, magazin sayfası gibi de durmasın tabi.

En çok fotoğrafı maskeleyen daireler hakkında bi fikir alsam bolca dua ederim.
Peki o zamanBistro Katalog Tasarımı

Daireler bence gayet hoş olmuş zaten bu tür çalışmalarda ürünün daha net anlaşılabilmesi için daire çokça tercih edilen yoldur. Sadece ürünü çok fazla yaklaştırmamak gerekir yoksa ne oldugu pek anlaşılmaz. Dediğim gibi daireler göze hoş geliyor.
Bu mesajdan alıntı yap

Selmacel

Ressam / Ankara

Alt 21-11-2011 #9
Son durum aşağıdaki gibi, arka kapak için doneler hazır tamamlayıp son bir gözden geçirme yaparım.

Bistro Katalog Tasarımı

Derman, şimdi renkler konusunda yapacağın yorum daha iyi olur. Şu şekliyle lilalar mı kalsın mesela?
Bu mesajdan alıntı yap

Soner DİLEK(33)

Grafiker / Karaman

Alt 21-11-2011 #10
Son durum aşağıdaki gibi, arka kapak için doneler hazır tamamlayıp son bir gözden geçirme yaparım.

Bistro Katalog Tasarımı

Derman, şimdi renkler konusunda yapacağın yorum daha iyi olur. Şu şekliyle lilalar mı kalsın mesela?
Ben yine lilaların sırıttığını düşünüyorum aslında takıntı gibi gelebilir belki ama bakınca bana havada kalmışlar hissi veriyor. Mesela 3 ve 4. sayfalardaki renk senkronizesini diğer sayfalarada uygulamanızı tavsiye edebilirim tabiki sadece bir tavsiye. 3 ve 4 te alttaki kuşak renkleriyle bir espiri yapmıssınız altta yeşil üstte kırmızı 3 te yeşil 4 te kırmızı olmuş senkronize olmuş mesela hoş geliyor göze illaki lila renklerini kullancaksanız belki senkronize yapabilirsiniz..çalışmanız hoş ama elinize sağlıkBistro Katalog Tasarımı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları