bizler sıcacık yatağımızda uyurken

Graficafe - bizler sıcacık yatağımızda uyurken Sponsorlu Bağlantılar YORUMSUZ 1 Aralık 2009 Anne ve oğlu 9 aydır sokakta yaşıyor Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde çalıştığı bir tersanenin kapanması nedeniyle işsiz kalan, ardından kirasını ödeyemediği için evden çıkarılan genç ...

graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 01-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

YORUMSUZ

1 Aralık 2009
Anne ve oğlu 9 aydır sokakta yaşıyor
Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde çalıştığı bir tersanenin kapanması nedeniyle işsiz kalan, ardından kirasını ödeyemediği için evden çıkarılan genç ve 70 yaşındaki hasta annesi, Yalova'da 9 aydır sokaklarda yaşıyor.

Kirayı ödeyemedikleri için evden çıkarıldıkları günden bu yana ellerinde bir valizle sokaklarda dolaşan Ümit Türkarslan ve hasta annesi 70 yaşındaki Uman Karakaya, parklarda sabahlayarak yaşam mücadelesi veriyor.

Yanlarında taşıdıkları küçük tüp ve tava sayesinde yemek yapıp karınlarını en düşük maliyetle doyurmanın yollarını arayan anne ve oğulun içler acısı hali, yürekleri burkuyor.

İşten çıkarıldıktan sonra kalp rahatsızlığı yüzünden 10 gün hastanede tedavi gördüğünü anlatan Ümit Türkarslan (27), “İşsiz kaldım, kalp rahatsızlığı geçirdim, evimden atıldım. Annemle birlikte sokaklarda yaşamak zorunda kaldık. Birkaç ay Gölcük ve Karamürsel'de durduktan sonra Yalova'ya geldik. Burada park ve
bahçelerde sabahlıyoruz” dedi.

Yaptığı anahtarlıkları satarak ekmek parasını kazandığını ifade eden Türkarslan, “Birkaç gün aç kaldığımız oluyor. Bize en azından kira yardımı yapılsa kışı daha kolay geçiririz. Bu sürede bir iş bulup hayatımızı devam ettirebiliriz. Şimdilik tek istediğimiz başımızı sokacak bir yer” diye konuştu.

Anne Uman Karakaya ise kalp ve romatizma hastalığının olduğunu belirterek, “Biri bize yardım etsin. Para kazandıktan sonra yapılan yardımı da geri veririz. Biz birbirimizi çok seviyoruz. İyilik olsun diye beni huzurevine yatırmasınlar. Ben oğlumla birlikte olmak istiyorum” dedi.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 01-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Oldukça önemli bir konu bu.Ama maalesef bu konuda kimse kılını dahi kıpırdatmıyor.Günde tonlarca yiyecek çöpe gider ama yardıma muhtaç birisine bir ekmek almaya yanaşmayız.
Allah yardımcıları olsun.Şu an için diyecek başka da bir şey bulamıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-12-2009 #3
Türk resmi kurumları 2 kişiye yardım yapamayacak halde değil herhalde,
Gereken kurumlara başvurulduğunda mutlaka bir yardım göreceklerine inanıyorum.
Devlet kurumları ve gereken yardım kuruluşlarını bu konudan haberdar etmeye çalışalım.
Bu mesajdan alıntı yap
crazyglad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 02-12-2009 #4
Bende aynı şekilde düşünüyorum
9 aydır sokaklarda olması garip
Bir çok sığınma evi var ha başvurma ımkanlarımı yok derseniz bilemem
Bu mesajdan alıntı yap
C3ng0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C3ng0

Grafiker / Ankara

Alt 03-12-2009 #5
Çok zor bi durum gercekten :S Allah yardımcıları olsun... 'komşusu açken tok yatan bizden değildir'

bir başka konuda şu sığınma evleri biliyorum herşeyi dört dörtlük... Her odasında mini dolabı dahi var... gel gelelim yapılmış herşeyi tam ama bir eksikliği var... Kalan Allhın bir kulu yok :S Yapılmış senelerdir açılmayı bekliyor:S boş ama ısıtma sistemi gece gündüz çalışıyor... Güvenliği dahi var... çok ilginç :S
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-12-2009 #6
Çok zor bi durum gercekten :S Allah yardımcıları olsun... 'komşusu açken tok yatan bizden değildir'

bir başka konuda şu sığınma evleri biliyorum herşeyi dört dörtlük... Her odasında mini dolabı dahi var... gel gelelim yapılmış herşeyi tam ama bir eksikliği var... Kalan Allhın bir kulu yok :S Yapılmış senelerdir açılmayı bekliyor:S boş ama ısıtma sistemi gece gündüz çalışıyor... Güvenliği dahi var... çok ilginç :S
Nerdeymiş bu sığınma evi :surprised:
Bu mesajdan alıntı yap
C3ng0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C3ng0

Grafiker / Ankara

Alt 03-12-2009 #7
Ankarada... Samimi söylüyorum aile evinden daha sıcak içerisinde terlemeden durmak mümkün değil... Yazık o kadar harcama yapılmış herşeyi tam güvenlik kameraları lavobası banyosu vs.. ama gel gelelim açılmamış bizler sıcacık yatağımızda uyurken
Hatta levhası bile takılı bilmem ne sığınma evi diye :S
Bu mesajdan alıntı yap