blend sonrası...

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - blend sonrası... Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar, blend ile örn: yuvarlak ve kare iç içe ve bunu step sayısı ile çoğaltıp geçiş yapıyoruz, fakat sonrasında expand yapsamda çoğaltılmış parçalarla ilgili ayrı ayrı işlemler ...

blend sonrası...
der_der isimli Üye şimdilik offline konumundadır

der_der

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

blend sonrası...

Alt 21-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, blend ile örn: yuvarlak ve kare iç içe ve bunu step sayısı ile çoğaltıp geçiş yapıyoruz, fakat sonrasında expand yapsamda çoğaltılmış parçalarla ilgili ayrı ayrı işlemler yapamıyorum. bunun bir yolu vardı diye hatırlıyorum ama bulamadım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 21-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sağ tıklayıp ungroup yapınız bazen bu işlemi birkaç kez yapmanız gerekebilir şekil kompleks ise ama genelde 1 kez yeterldir sonra istediğiniz eğrileri tek tek seçebilirsiniz...
Yada seçmek istediniz parçaya ikiz kez tıklayıp şekli yalıttıktan sonra sadece o parçayı seçerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
der_der isimli Üye şimdilik offline konumundadır

der_der

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 26-09-2011 #3
öncelikle teşekkür ederim cevap yazdığın için. fakat blend yapıldığında o işlem up görevi görmediği için ngroup yapılmıyor. ben daha önce denerken anlayamadığım bir problem yaşamıştım. fakat şimdi denediğimde oluyor.
blend yapılmış objeyi seçip, object=expend yaptıktan sonra sağ tıklayınca ungroup çıkıyor. bunan sonra da parçalar ile istenildiği gibi oynanabilirblend sonrası...
Bu mesajdan alıntı yap